Szef rosyjskich skoków sceptycznie o przyszłości Wasiljewa

 • 2019-07-31 15:56

Jeszcze w grudniu ubiegłego roku podbudowany niezłym występem w Niżnym Tagile Dmitrij Wasiljew zapewniał, że na skoczni będziemy go oglądać co najmniej do igrzysk olimpijskich w Pekinie, gdzie nie zamierza bynajmniej pełnić roli statysty. Choć sprawa wciąż jest otwarta, to coraz więcej przesłanek wskazuje na to, że miniona zima mogła być ostatnią w jego długiej i wyboistej karierze.

- Po grudniowym upadku w Engelbergu miałem nawrót kontuzji pleców i przez około miesiąc wracałem do zdrowia - tłumaczył Dima po zakończeniu sezonu w rozmowie z Rosyjską Agencją Prasową TASS - Podczas mistrzostw Rosji musiałem odpuścić start na mniejszej skoczni, na dużej wystartowałem, ale nadal nie wszystko było wtedy w porządku. (...)  Wiosną planuję rozpocząć normalne przygotowania do kolejnego sezonu. Jeżeli latem nie będę odczuwał dolegliwości związanych z plecami, mój udział w kolejnej edycji Pucharu Świata będzie bardzo prawdopodobny. Wszystko rozstrzygnie się podczas letnich miesięcy, to będzie kluczowy moment dla mojej przyszłości. Sprawa jest skomplikowana. Kiedy już wydaje się, że wszystko jest w porządku, wystarczy jeden-dwa skoki, nerw zaczyna uciskać i znów muszę robić przerwę.

Dziś prezes rosyjskiej federacji skoków i kombinacji norweskiej, Dmitrij Dubrowski, w rozmowie z portalem Sports.ru opowiedział pokrótce o aktualnej sytuacji Wasiljewa: Dima w tej chwili się leczy. Stoi przed nim ważne pytanie: czy skończyć ze skokami skoro jego organizm przypomina bombę zegarową. Znamienne jest to, że najlepiej czuje się on na bardzo dużych obiektach, które z kolei niosą większe ryzyko dla jego zdrowia. Do początku sezonu zimowego powinien podjąć ostateczną decyzję. Dziś rozmawiałem z trenerem kadry i jej lekarzem na temat perspektyw Wasiljewa. Rehabilitacja, którą przechodzi potrwa dwa-trzy miesiące. Oznacza to całkowitą przerwę od skoków. Sądzę, że nawet jego ogromne doświadczenie może mu, w tej sytuacji, nie pomóc w powrocie do wysokiej formy.

Kontuzje, z którymi borykał się na przestrzeni swojej długiej kariery Dmitrij Wasiljew, zabrały mu łącznie nawet kilka sezonów. Przypomnijmy choćby, że na skutek urazu kolana nie wystartował w igrzyskach olimpijskich w Vancouver, a kontuzja pleców niemal wykluczyła go ze startu podczas olimpiady w Soczi. Najlepszy Rosjanin w historii PŚ nigdy nie wygrał pucharowego konkursu, ale dziewięciokrotnie stawał na jego podium. Po raz ostatni miało to miejsce 1 grudnia 2012 roku w Ruce.


Adrian Dworakowski, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3619) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Wojciechowski profesor
  @Oczy Aignera

  Co prawda, to prawda.

 • Oczy Aignera profesor
  @Wojciechowski

  Pewne źródła (dane sprawdzałem na Wikipedii) mówią o tym, że powodem dyskwalifikacji tych zawodników było stosowanie przez nich substancji uważanych za narkotyki.

 • Domin10 weteran

  Najdłuższy ustany skok- 233.5m- srednio okazaly rekord życiowy
  Najdłuższy nieustany skok- 254m- najdłuższy skok oddany w całej historii skoków.

 • Wojciechowski profesor
  @Oczy Aignera

  Nie jedyny, było kilku innych, chociażby Goldberger czy Bystøl, a z Rosji jeszcze Bojarincew, jeśli dobrze pamiętam.

 • Oreo profesor

  Ostatni kozak... jeden z niewielu pamiętających czasy małysza, którzy jeszcze skaczą...

 • Oczy Aignera profesor
  @pi0ter Wyjątkowy zawodnik

  Dmitrij to jest jedyny skoczek, który został zdyskwalifikowany za doping.

 • wiatrhula111 profesor

  Dima to gigantyczny pechowiec, większy nawet niż Gangnes bo Norwegowi udało się jednak coś zdobyć, a Dima przez te wszystkie kontuzje i ten dziwaczny ban nie może się poszczycić znaczącymi sukcesami, ale jednak wciąż jest autorem najdalszego lotu w historii skoków

 • pi0ter bywalec

  A po drodze najadł się jeszcze substancji zmniejszających masę ciała i dostał 2 lata bana

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).