Zniszczoł wystartuje w Zakopanem, Maciusiak chwali współpracę z Dolezalem

 • 2019-08-13 13:11

Zaplecza kadry A z bardzo dobrej strony pokazało się podczas sobotnich i niedzielnych zawodów rangi Letniego Pucharu Kontynentalnego, których gospodarzem była Wisła. Przed własną publicznością dwa zwycięstwa odniósł Klemens Murańka, a na podium stawali też Andrzej Stękała oraz Paweł Wąsek. Decyzją trenerów polskiej reprezentacji, szansę startu w Letnim Grand Prix w Zakopanem otrzyma jednak Aleksander Zniszczoł, a reszta kadry B uda się na drugoligowe zmagania do Czech, gdzie postara się o poszerzenie kwoty startowej na drugi okres sezonu letniego. 

Korespondencja z Wisły, Piotr Bąk


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3785) komentarze: (13)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • zibiszew profesor

  Jak to pokrętnie (niektórzy) tłumaczą dawne wpisy :)Aż się roześmiałem.Do niedawna o całe zło ,o patologie w doborze kadr o niszczenie zawodników (W tym niepokornych) był oskarżany "Pan dyrektor"Pan dyrektor nadal jest, zabrakło kogo?Horna. i co nagle atmosfera jest super ,nikt nikogo nie niszczy? Czyżby pan dyrektor aż tak się zmienił? To tyle sarkazmu.
  A tak naprawdę to uważam ( z perspektywy czasu) że Hornowi zależało tylko na jednym.Na wynikach kadry A, kadrę B I całe skoki polskie była na szarym końcu jego ważności.Tak naprawdę interesowała Go praca w Niemczech .Polska miała Go przybliżyć do tego. Ale też trzeba oddać co cesarskie .Mieliśmy super trzy sezony.Teraz wiem na pewno że w powołaniach do kadry czy też na zawody nikt ale to nikt ,nie nie miał prawa wtrącać się Horgaherowi!

 • Pavel profesor
  @dervish

  Zacznę od tego, że muszę oddzielić dwie sprawy, które mieszasz ze sobą. Po pierwsze pisząc o perspektywach na przyszłość i powołań na tej podstawie nie miałem na myśli patologicznych decyzji pokroju Miętusa w kadrze A, to trzeba sobie jasno powiedzieć. Bardziej chodziło mi o to, że jakbym miał do wyboru skoczka +33. który raz na 3-4 konkursy wejdzie do 30-tki i uciuła przez cały sezon 15-20 punkcików i skoczka 18-21, który jest nieco słabszy, ale koło tej drugiej serii się kręci i na koniec sezonu ma 5-10 punktów to powoływałbym tego drugiego pomimo, że jest słabszy. Może to nie jest do końca sprawiedliwe, ale dla dobra całej dyscypliny w Polsce bardziej korzystne. Czysty pragmatyzm.

  Druga sprawa to deprecjonowania pracy Maciusiaka i wyciąganie pochopnych wniosków na podstawie wyników z lata. Skok zaplecze to wynik ciężkiej pracy u podstaw trenera Maciusiaka, wyniki zaczęły się już w sezonie ubiegłym, kiedy pracował z kadrą A Horngacher, a teraz mamy tylko kontynuację tendencji wzrostowej. Nie ma tu żadnych magicznych sztuczek, które w miesiąc dzięki "polityce startowej" zmieniają skoczka. Praca i tylko praca. Z resztą lato to nawet nie jest pora na "weryfikację wynikową", wygląda to przyzwoicie, ale ja spokojnie bym poczekał na sezon zimowy.

 • dervish profesor
  @Pavel

  Dla mnie to jest oczywiste. W sporcie (zwłaszcza zawodowym) o pozycji decyduje jedno kryterium: wyniki. Jeżeli jest inaczej to już nie jest sport tylko kumoterstwo. W prywatnym klubie sportowym właściciel może sobie robić co chce, jak chce to może pozwalać sobie na kumoterstwo. W instytucji narodowej a taka jest PZN powinny obowiązywać jasne reguły, jeżeli są one łamane (patrz na przykład tzw. sprawa Miętusa) to natychmiast odbija sie to na kondycji całej dyscypliny. Przyszedł Horn i Małysz i ustanowili swoje porządki oparte na mętnych zasadach a właściwie na ich braku i jak nożem uciął skończyły się wyniki na naszym zapleczu.
  Odszedł Horn, zmieniły się reguły gry (właściwie nastąpił powrót do starych dobrych zasad promujących wyniki i formę) i nagle z dnia na dzień mamy odrodzenie potęgi (a jakże, potęga to określenie nie na wyrost) naszego zaplecza. Nagle okazało się, ze możemy nadawać ton rywalizacji w PK i mamy więcej solidnych kandydatów do startów na tym szczeblu niz miejsc startowych.

  I żeby nie było, ze podważam kompetencje trenerskie Horna. Wręcz przeciwnie uważam go za znakomitego trenera.
  Krytykuje nie warsztat trenerski tylko politykę kadrową i sprawy organizacyjne które tak się złożyło że za jego panowania ocierały się o patologię i były przyczynkiem do zmarnowania karier kilku wartościowych skoczków.

 • Pavel profesor
  @dervish

  Nie jest to takie oczywiste, czasem bardziej opłaca się postawić na juniora pomimo, że jest gorszy od seniora w momencie gdy starszy skoczek ma +33, a jego wynik to ciułanie jakiejś drobnicy. Takie "większe dobro" i patrzenie w przyszłość.

 • Kamil G bywalec
  @Oczy Aignera

  Nie wprowadzajcie tutaj piki nożnej.

 • Oczy Aignera profesor
  @sebik125p

  U selekcjonera z Twojego awatara jest inaczej. Tam rotacji praktycznie nie ma. Damian Szymański to piłkarski Tomisław Tajner.

 • EmiI profesor
  @ZXCVBNM_9999

  [***]v=uEnlDEx6jP8

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  @dervish

  Bo tu nie chodzi o samo odmłodzenie, a wspieranie zaplecza by ci młodsi zyskiwali poziomy wyżej.
  W tym momencie mamy przyszłość w skokach:
  -Na teraz: Stoch, Żyła, Kubacki, Kot, Hula (Mi się wydaje, że jeszcze odzyska poziom na solidne wyniki)
  -Na chwilę później: Wolny, Stękała, Zniszczoł, Murańka
  ...
  EDIT: Rozpisałem się dużo, ale ucięło mi większość komentarza. Nie chce mi się tego pisać jeszcze raz. Bredziłem o tym, że ukształtował nam się system szkolenia i mamy szczęście, że przy tak małej liczbie zawodników mamy jakość. Proszę redakcję, by zwróciła uwagę na to.
  ...
  PS: Jest gdzieś nagrany skok Maciusiaka jak jeszcze był zawodnikiem?

 • dervish profesor
  Odmłodzenie kadry?

  Odmłodzenie dla samego odmłodzenia to paranoja. Takie rzeczy to w salonach kosmetycznych a nie w sporcie. W sporcie liczy się klasa sportowa czyli forma i wyniki a nie wiek. W kadrach seniorskich występują najlepsi a nie najmłodsi.

 • sebik125p bywalec
  Dolezal

  Jedno muszę facetowi przyznać. Serio przykłada się do pracy z CAŁĄ kadrą, a nie kilkoma zawodnikami. Jakoś się da to zrobić jednak i może w końcu jakaś rotacja będzie, a wiek kadry A troszkę spadnie.

 • Kolos profesor
  @ZXCVBNM_9999

  Horngaher prawdzie zaczął pracę w Polsce od 6 miejsca w drużynówce w LGP. Ale kolejne konkursy LGP były już na wysokim poziomie dla Polaków. Niemcy wyglądają ciut gorzej niż wtedy Polacy. No ale prawdą jest że oceniać można po zimie, a nie po lecie. Póki co cieszy progres kadry B, byle tylko przenieść to na zimę

 • kibicsportu profesor

  Skład Norwegów na Zakopane:
  - Granerud
  - Johansson
  - Lindvik
  - Markeng
  - Pedersen

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  Nie no fajnie jest

  Doceniam jak na razie Maciusiaka i Doleżala, ale na miłość boską - to lato - zacznijmy ich chwalić jak będzie im dobrze szło zimą :)

  Tymbardziej mnie denerwuje przedwczesne śmianie się z Horngachera i Niemców, zapominając, że to oni będą dla nas najgroźniejsi zimą i ostatecznie oni mogą być lepiej przygotowani do zimy. Przypomnę, że pierwsza letnia drużynowka Horngachera w Polsce skończyła się na 6 miejscu, a już zimą zgarneliśmy PN. Wiadomo, Doleżal będzie robił wszystko by przewyższyć swojego nauczyciela, ale nikt nie jest w stanie teraz tego przewidzieć, a pycha zazwyczaj źle się kończy.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).