Nakamura i Forfang, czyli miłośnicy mediów społecznościowych na podium w Zakopanem

 • 2019-08-17 23:58

Powracające na Wielką Krokiew Letnie Grand Prix zaskoczyło wygraną Japończyków. Bardzo dobrą formę zaprezentowali również Norwegowie, którzy zajęli trzecie miejsce. Na konferencji prasowej po zawodach drużynowych w biurze prasowym na skoczni im. Stanisława Marusarza pojawili się przedstawiciele obu tych państw, Naoki Nakamura i Johann Andre Forfang.

Naoki NakamuraNaoki Nakamura

Japończycy wygrali drużynowe zawody LGP po 20 latach przerwy, czy powtórzenie tego sukcesu było zaskoczeniem nawet dla nich samych? – Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego zwycięstwa, chociaż nie spodziewaliśmy się  pierwszego miejsca! Wykonaliśmy dobrą robotę jako cała drużyna i bardzo dobrze czuliśmy się na podium – mówił 22-letni Nakamura. Następne zawody odbędą się w ojczyźnie zawodnika, który już zapowiadał, że dołączenie do drużyny Ryoyu Kobayashiego znacząco wzmocni cały zespół. – Chociaż członkowie kadry trenują w osobnych klubach, to trener Hideharu Miyahira czuwa nad wszystkim podczas zawodów. Darzymy go wielkim szacunkiem. Bardzo ważne jest też pozytywne nastawienie – tłumaczył Japończyk.

Zadowoleni z występu w Zakopanem mogą być Norwegowie, którzy wypracowali przewagę ponad 25 punktów nad czwartymi Niemcami. Udało się to pomimo pecha dotykającego ostatnimi czasy zawodników z północy Europy. Tylko tego lata kontuzji kolan nabawili się Daniel-Andre Tande oraz Anders Fannemel. – W naszej drużynie pojawiło się wiele kontuzji, dlatego musieliśmy dokonać paru zmian. Na pewno jesteśmy dużo ostrożniejsi na treningach, nie skaczemy za daleko – mówił Johann Andre Forfang, nawiązując również do wypadku Maren Lundby, która w tym tygodniu spadła z rozbiegu obiektu w Lillehammer.

Skandynaw w nieoficjalnym zestawieniu indywidualnym był drugi: – Zauważam progres w mojej dyspozycji. Moje skoki są o wiele lepsze niż w ubiegłym tygodniu. Jestem bardzo zadowolony, zwłaszcza w porównaniu do poprzednich sezonów letnich, kiedy borykałem się z problemami zdrowotnymi. Na razie jest za wcześnie, żeby rozmawiać o nadchodzącej zimie, ale teraz czuję się dobrze i bardzo ciężko pracuję.

Podczas spotkania z dziennikarzami poruszono wątek planów budowy skoczni w rodzinnym mieście Forfanga, o których szerzej pisaliśmy TUTAJ. – W Norwegii jesteśmy opieszali, jeżeli chodzi o realizację różnych projektów infrastrukturalnych, co niestety widać na przykładzie Tromsoe. Dostrzegam to w porównaniu z Polsk. Tutaj, jeśli umowa na budowę obiektu zostaje podpisana, to powstaje on na pstryknięcie palcami. Mamy trochę problemów związanymi z lokalną polityką, ale czekam cierpliwie na kolejne kroki. Chociaż postępy są bardzo powolne, to mam nadzieję, że skocznia powstanie przed końcem mojej kariery – mówił jako jeden z ambasadorów projektu.

Nakamura, podobnie jak Forfang, jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych, dzięki którym utrzymuje bliski kontakt z fanami. Mistrz zimowej uniwersjady z 2017 roku podbija serca Polaków udanymi próbami oswojenia języka polskiego. – Mamy w Polsce bardzo dużo kibiców, a atmosfera jest niesamowita – zachwycał się Azjata. Z kolei Forfang, oprócz prowadzenia konta na Instagramie, dzieli się swoim życiem z kibicami poprzez serwis YouTube – Nie mam specjalnych planów w kontekście mojego kanału. Nagrywam materiały oraz montuję filmy i sprawia mi to wielką przyjemność. Jeżeli coś się zmienia i przestaje mi to przynosić radość, po prostu przestaję je robić, dlatego nie dodaję ich systematycznie. Teraz jest na to dobry czas i dalej mam ochotę nagrywać. Zobaczymy, jak rozwinie się to w przyszłości – zastanawia się podopieczny trenera Alexandra Stoeckla.

Zobacz najnowszy film na kanale Johanna Andre Forfanga:

Korespondencja z Zakopanego, Agnieszka Musiał


Agnieszka Musiał, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2956) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).