Maciej Kot: Z wiekiem przychodzi dojrzałość, jako młody sportowiec bardziej ryzykowałem

 • 2019-10-08 16:53

Częsta rotacja zawodnikami polskich kadr narodowych w letnich konkursach rangi międzynarodowej zaowocowała wywalczeniem maksymalnych kwot narodowych na początkowy okres Pucharu Świata i Pucharu Kontynentalnego 2019/20. Najczęściej - sześciokrotnie -  spośród naszych rodaków w cyklu Letniego Grand Prix 2019 startował Maciej Kot, który pod koniec lata nie ukrywał zadowolenia z poczynionego progresu względem minionej zimy.

- Cały czas staram się pracować nad sobą i swoim nastawieniem. Kiedy mam właściwe czucie i dobrze mi się skacze, dzięki czemu mogę poprawiać błędy, wówczas mam pozytywny nastrój i muszę przyznać, że tak jest od dłuższego czasu. Choć pogoda w Klingenthal była typowa dla tej miejscowości, czyli temperatura oscylująca w granicach zera, mżawka, deszcz i wiatr, humory nam dopisują. I tak powinno być, ponieważ zimą często zdarzają się takie konkursy, gdy warunki są ponure. Wtedy należy pokazać charakter zespołu i charakter zawodnika, aby nawet w takiej pogodzie skakać daleko - mówi 28-latek.

Kot zakończył finałowe zawody LGP 2019 na czternastej pozycji z wynikiem 129,5 metra. - Skok konkursowy w Klingenthal z pewnością był dobry. Pokusiłbym się o stwierdzenie, że był lepszy od kwalifikacyjnego w piątek (131,5 metra, 10. miejsce - przyp. red.). Oczywiście, odległość nie była imponująca, ale wyhamowało mnie zaraz za progiem, gdzie był bardzo mocny wiatr. Na dole, gdzie wiatr jest potrzebny, aby odlecieć dalej, go nie było. Być może powiewało nawet lekko w plecy. Szczęście nie dopisało, ale przede wszystkim był to dobry skok. Cieszę się, że przy okazji kolejnego weekendu zaprezentowałem stabilny poziom, bo tego brakowało na początku lata. 

Czy próba w tak zmiennych warunkach była asekuracyjna? - Z wiekiem przychodzi dojrzałość i człowiek zaczyna bardziej kalkulować. Czy to jest dobre? Nie wiem, ale widzę to po sobie. Będąc młodym sportowcem, nie miałem problemów z podejmowaniem ryzyka w trudnych warunkach. Z czasem być może zmądrzałem lub nabrałem doświadczenia. Bez względu na aurę, staram się wykonywać swoją robotę. Najważniejsze jest, aby nie patrząc na wiatr, deszcz czy śnieg skupić się na swoich zadaniach na rozbiegu, progu i w locie. Wtedy najlepiej to funkcjonuje.

- Za mną udane zakończenie tegorocznego cyklu Letniego Grand Prix. Teraz możemy czynić kolejne kroki, aby możliwie najlepiej przygotować się do zimy - dodaje Kot, który tydzień wcześniej wywalczył 5. miejsce w Hinzenbach, najlepsze od ponad dwóch lat.

Korespondencja z Klingenthal, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (1772) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • papa_s weteran
  @Oczy Aignera Polowanie

  Jak się nie robi ryzykownych rzeczy to można więcej upolować. Kotów też to dotyczy;)

 • Oczy Aignera profesor
  Naturalna sprawa

  Z reguły tak jest, że młode zwierzęta (koty w szczególności) są bardziej aktywne i czasami robią ryzykowne rzeczy, a gdy dorastają, to stają się bardziej opanowane.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).