Forfang z kolejną internetową inicjatywą

 • 2019-10-10 12:20

Johann Andre Forfang nie jest typem zawodnika, który tuż po oddanych skokach znika z pola widzenia kibiców, a kontakt z nimi ogranicza do minimum. Oprócz rozdawania autografów czy robienia wspólnych zdjęć, regularnie dzieli się z fanami także relacjami z życia codziennego poprzez aplikację Instagram czy serwis YouTube, gdzie sam nagrywa oraz montuje vlogi. Teraz 24-latek poszedł o jeszcze jeden krok dalej, decydując się na prowadzenie bloga.

Jak się okazuje, pierwszy wpis zamieszczony na stronie johannforfang.com nie jest debiutem zawodnika z Tromsoe w blogosferze. Przy poprzedniej wersji bloga Forfang prosił o pomoc specjalistów, tym razem całość stworzył sam.

- Lubię estetykę, projektowanie oraz tworzenie nowych rzeczy. Chciałbym zebrać tu społeczność fanów skoków narciarskich. Będą pojawiać się moje pokonkursowe przemyślenia, relacje z obozów treningowych oraz wpisy dotyczące innych interesujących aspektów. Chciałbym, żeby to było miejsce, w którym będziemy mogli się ze sobą kontaktować - poinformował w pierwszym wpisie.

- Planuję dodawać bardziej osobiste posty, aby lepiej przekazać moje myśli. Chciałbym też, żeby nie brakowało w nich humoru. Mam nadzieję, że dzięki temu kibice będą w stanie lepiej mnie poznać. W przeciwieństwie do vlogów, podczas których mówię po norwesku, wpisy będą dodawane w języku angielskim. Tak, by dotrzeć do szerszej społeczności -uważa Norweg.

Na łamach bloga sportowiec napisał także o pierwszych próbach na torach lodowych. - Są one bardzo ważne, ponieważ to ogromny krok w kierunku zimowego skakania. Dobrze od początku złapać czucie na lodzie, a nie martwić się i szukać formy. Mam nadzieję, że przejście z porcelanowych torów na lodowe dobrze wpłynie na moją formę. To swego rodzaju restart.

Tego lata Forfang startował jedynie w zawodach Letniego Grand Prix rozgrywanych w Polsce. Podczas konkursu indywidualnego w Wiśle zajął siedemnaste miejsce, a w Zakopanem był dziesiąty. Zakończył cykl na czterdziestej pierwszej lokacie z zaledwie czterdziestopunktowym dorobkiem. Wraz z resztą zespołu pojawił się też w Courchevel, gdzie z powodu słabej dyspozycji nie załapał się do składu na kwalifikacje.

Podopieczny Alexandra Stoeckla nie jest pionierem wśród skoczków w kwestii blogowania. Swoje strony od dłuższego czasu prowadzą także Gregor Schlierenzauer czy Sarah Hendrickson.


Natalia Żaczek, źródło: johannforfang.com
oglądalność: (3107) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Bajlandopl weteran
  @Leon88

  Średnio mnie interesuje jego medal podczas ZIO, oceniam durny artykuł, a nie jego dokonania na skoczni. Jak Stoch, mające o wiele wiecej medali, kupi sobie kamerkę, to infantylizm tutejszej strony też to wrzuci jako newsa wg tej śmiesznej twojej logiki.

  @Oczy Aignera Super, przerzućmy się wszyscy na kretyńskiego twitterka i instagrama.

 • Kolos profesor

  Wydawało mi się że to vlog jest wersją rozwojową bloga a nie na odwrót...

 • Oczy Aignera profesor
  @Bajlandopl

  Na Twitterze Adrian napisał informację o śmierci Akitsugu Konno:
  https://twitter.com/Adrian512Gd/status/1171001548362715136
  To się liczy.

 • Leon88 bywalec
  @Bajlandopl

  Ten ,,dzieciak" również jest srebrnym medalistą igrzysk olimpijskich jakbyś nie wiedział.
  Informację o śmierci Konno oczywiście mogli podać ale to nie znaczy że trzeba naskakiwać na innego skoczka z powodu jego wieku

 • Szymon_ski_jump_444 doświadczony
  @Bajlandopl

  Właśnie. W ostatnich dwóch miesiącach zmarło dwóch zawodników, którzy zapisali się na kartach historii. Tutaj niestety nic.

 • Bajlandopl weteran

  Ja wiem, że jest sezon ogórkowy, ale litości. Informacji, że zmarł Akitsugu Konno srebrny medalista igrzysk zimowych w 1972 roku w Sapporo nie podaliście, ale pierniczenie jakiegoś dzieciaka z Norwegii, który śpi ze smartfonem jest.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).