Peier mistrzem Szwajcarii

• 2019-10-12 18:34

Killian Peier - już po raz czwarty z rzędu - został mistrzem Szwajcarii w skokach narciarskich. Zawody odbyły się w sobotę na kompleksie La Côté Feuillée we francuskiej miejscowości Chaux-Neuve, a więc nieopodal miejsca urodzenia medalisty tegorocznych mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym. W regionie Burgundia-Franche-Comté rywalizowały też panie oraz juniorzy.

Konkurs mężczyzn:

W rywalizacji mężczyzn na obiekcie HS118 zdecydowanie najlepszy okazał się Killian Peier. Brązowy medalista mistrzostw świata w Seefeld prowadził już na półmetku, kiedy to wylądował na 111 metrze. W finale poszybował na odległość 112,5 metra, co pozwoliło mu na odniesienie wygranej z przewagą 19,6 punktu nad drugim Simonem Ammannem (107 m i 109,5 m).

Walkę o brązowy medal wygrał Gregor Deschwanden (107 m i 115 m), który o zaledwie 2,1 pkt. okazał się lepszy od Gabriela Karlena (108 m i 112 m). Piąty był Sandro Hauswirth (102,5 m i 110,5 m), a szósty Dominik Peter (103,5 m i 106,5 m).

W rywalizacji wzięło udział 24 zawodników.

Kliknij, aby zobaczyć pełne wyniki zawodów mężczyzn >>>

Konkurs kobiet:

W zawodach pań złoty medal wywalczyła Emely Torazza, która na skoczni HS64 oddała próby na odległość 55 metrów oraz 55,5 metra. Druga, ze stratą 6,4 punktu do triumfatorki, była Rea Kindlimann (56 m i 56 m). Na najniższym stopniu podium stanęła liderka zmagań na półmetku, Sina Arnet (54,5 m i 51,5 m).

Na starcie pojawiło się zaledwie osiem zawodniczek.

Kliknij, aby zobaczyć pełne wyniki zawodów kobiet >>>

Konkurs juniorów:

Mistrzostwa uzupełnił konkurs juniorów na obiekcie HS64. Po złoto sięgnął Yanick Wasser (58,5 m i 57,5 m), który drugiego Felixa Trunza (56 m i 56 m) pokonał różnicą 10,1 punktu. Brązowy medal wywalczył Marius Sieber (54 m i 54 m).

W konkursie wzięło udział piętnastu skoczków.