Runggaldier chwali zdolności trenerskie Colloredo

 • 2019-11-04 12:20

Srebrna medalistka światowego czempionatu z 2011 roku, Elenga Runggaldier, pomimo myśli o rozbracie z nartami skokowymi postanowiła kontynuować swoją karierę. Doświadczona zawodniczka z Włoch intensywnie przepracowała okres letni, którego zwieńczeniem był złoty medal mistrzostw kraju przeprowadzonych w Predazzo.

Lara Malsiner i Manuela MalsinerLara Malsiner i Manuela Malsiner

- Jestem zadowolona z tego występu, ponieważ oddałam dwa równe skoki - zaznacza 29-latka w rozmowie z fondoitalia.it, która na obiekcie HS104 uzyskała 92 i 95,5 metra. Siostry Malsiner straciły do swojej rodaczki kolejno 7,5 oraz 8 punktów. Warto dodać, iż każda z nich ma na swoim koncie co najmniej jeden medal indywidualnych mistrzostwach świata juniorów. Elena Runggaldier po jednym z każdego kruszcu, w tym złoto z 2010 roku, Manuela Malsiner złoto z 2017 roku, a Lara Malsiner minionej zimy sięgnęła po brąz.

- Pokonanie Manueli oraz Lary korzystnie wpływa na moją pewność siebie przed startem Pucharu Świata, ponieważ poziom naszych zawodów był dość wysoki. Tegoroczne dobre wyniki Lary na igelicie pokazują nam, że jesteśmy w stanie walczyć o czołowe lokaty - mówi mistrzyni uniwersjady z 2011 roku.

- Wiem, że nadal mam rezerwy i pole do poprawy. Cieszy mnie jednak nie tyle zwycięstwo, co bardziej jakość skoków. Choć wygrana nigdy nie boli - dodaje mistrzyni Włoch. Więcej o październikowej rywalizacji w Dolinie Płomieni pisaliśmy >>>TUTAJ<<<.

Runggaldier nie uczestniczyła we wszystkich zawodach tegorocznej edycji Letniego Grand Prix, stawiając na intensyfikację treningów. - W tym roku do naszego trenera, Janko Zwittera, dołączył Sebastian Colloredo, który ma duży wpływ na zespół. Tuż po zakończeniu kariery jest pełen świeżych pomysłów i daje nam nowe bodźce. Z tego powodu odpuściłam finał Letniego Grand Prix we Frensztacie, preferując trening i dalszą pracę nad odbiciem.

- Po sezonie zimowym najbardziej skupiłam się na mocy odbicia, ponieważ zawsze był to mój słaby punkt. Jednocześnie udało mi się poczynić postępy w fazie lotu. Za mną owocny okres przygotowawczy - kontynuuje olimpijka z Soczi oraz Pjongczangu.

- Uważam, że ważniejsza od letnich konkursów jest praca. Przy okazji zawodów na igelicie należy pamiętać o etapie przygotowań, na którym przystępujesz do rywalizacji - dodaje przedstawicielka Italii, która wystąpiła we wszystkich konkursach skoczkiń rozgrywanych w ramach mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym. Wyjąwszy srebro z Oslo z 2011 roku, jej najlepszy wynik to 12. miejsce w 2013 roku w Val di Fiemme. Minionej zimy była 27. na obiekcie w Seefeld. 

Pomimo medali na imprezach rangi mistrzowskiej, Runggaldier nigdy dotąd nie stała na podium indywidualnych zawodów z cyklu Pucharu Świata. Udało jej się to natomiast z drużyną, gdy w 2012 roku Włosi zajęli trzecią pozycję w konkursie ekip mieszanych. Wówczas w składzie Italii znaleźli się również Andrea Morassi, Evelyn Insam i wspomniany Sebastian Colloredo. Z wymienionej czwórki tylko Runggaldier pozostała na placu boju i weźmie udział w sezonie 2019/20.

 

 


Dominik Formela, źródło: fondoitalia.it
oglądalność: (2675) komentarze: (1)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Oczy Aignera profesor
  "Ekspert"

  Czyżby Sebastian Colloredo pomagał w treningu odbicia z progu? To się nie uda.
  Chyba że chciałby doprowadzić do czegoś takiego w rzeczywistości:
  [***]v=DJZkKoqsZBE

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).