Puchar Świata w Engelbergu bez japońskiej czołówki

 • 2019-11-06 20:02

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) potwierdza zapowiadane plany Japończyków na pierwszy etap sezonu 2019/20, mówiące o odpuszczeniu ostatnich pucharowych zawodów przed Świętami Bożego Narodzenia. Jak podaje FIS na łamach swojego portalu, w szwajcarskim Engelbergu wystąpi zaplecze kadry Hideharu Miyahiry, które wcześniej będzie występować w Pucharze Kontynentalnym.

Jak informowaliśmy pod koniec października, po mistrzostwach Japonii w Sapporo, w wiślańskiej inauguracji Pucharu Świata 2019/20 wezmą udział bracia Kobayashi - Ryoyu i Junshiro, Yukiya Sato, Daiki Ito, Naoki Nakamura oraz Noriaki Kasai. Dla 47-letniego weterana będzie to już 31. sezon, w którym będzie mierzył się z elitą skoczków narciarskich, co jesta absolutnym rekordem tego cyklu. Ośmiokrotny olimpijczyk debiutował w Pucharze Świata 17 grudnia 1988 roku, gdy większości jego dzisiejszych rywali nie było jeszcze na świecie.

Wymieniony zespół będzie walczył o punkty do Pucharu Narodów nie tylko w Wiśle, ale także w Ruce, Niżnym Tagile i Klingenthal. Do roszad w japońskiej ekipie dojdzie pod koniec grudnia, gdy jej czołowe postacie wcześniej wrócą do ojczyzny. W Engelbergu, stanowiącym ostatni przedświąteczny przystanek, szansę występu pośród najlepszych mają otrzymać Taku Takeuchi, Shohei Tochimoto, Yuken Iwasa, Kenshiro Ito oraz Keiichi Sato. Niewykluczone, iż ostatnie wolne miejsce w drużynie zajmie jeden ze skoczków, którzy będą rywalizować od początku zimy.

Przed rokiem jeden z konkursów na Gross-Titlis-Schanze w Szwajcarii padł łupem Ryoyu Kobayashiego. Późniejszy zdobywca Kryształowej Kuli odniósł zwycięstwo przy okazji niedzielnej rywalizacji, wyrównując oficjalny rekord skoczni Domena Prevca (144 metry).


Dominik Formela, źródło: fis-ski.com
oglądalność: (9168) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • W Punkt weteran

  Ci z Japończyków, którzy bedą w tym momencie w ścisłej czołówce do Engelbergu, moim zdaniem, pojadą.
  Dwa lata temu starszy Kobajaszi , mimo że chyba w PŚ prowadził, któryś grudniowy weekend opuścił, ale myślę, że Mijahira sobie na takie głupstwo jak poprzedni trener nie pozwoli.
  Chociaż z drugiej strony, skoro pozwala sobie na taki, a nie inny skład w III periodzie, to w zasadzie wszystko jest możliwe. Niemniej jeśli Rioju (i każdy inny) będzie w gazie, to stawiam, że pójda po rozum do głowy. Co innego jak wszyscy Japonczycy będą przed Engelbergiem poza ścisłą czołówką generalki. Wtedy wszyscy, zamiast do Engelbergu, zjadą do domu.

 • HAZARD profesor

  Mam nadzieję, że do ekipy w Engelbergu dołączy ktoś z dwójki M.Ito/Shimizu o ile nadal będą w niezłej formie. Swoją drogą obaj wydają się być na ten moment lepsi od Kenshiro.

 • alo profesor

  Co oni tak wcześnie planują? Inne kadry nie zdradzają tyle przed sezonem co oni. Poza tym wszystko może się pozmieniać w trakcie PŚ i trzeba zmienić decyzje.

 • Kolos profesor

  Nie jest to zaskoczenie. Już przy ogłoszeniu składu na PŚ Japończycy w zasadzie przyznali że w Engelbergu kadry A nie będzie.

  Ciekawe czy jeśli Ryoyu Kobayashi byłby liderem PŚ czy wystartowałby w Engelbergu?

 • Oczy Aignera profesor
  Mocne zaplecze

  Brak japońskiej czołówki nie oznacza, że skład będzie słabszy.

 • mkarcz21 bywalec
  I tak najważniejsze...

  ...że między Engelbergiem a T4S jest tylko tygodniowy odstęp, a nie tak jak zazwyczaj, dwutygodniowy. Zawsze jakoś tak się dłużył ten okres świąteczno-bezskokowy...:)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).