Lisso kontuzjowany, Aalto wraca na skocznię

 • 2019-11-19 10:25

Plaga kontuzji trwa w niemieckiej kadrze w najlepsze. Na starcie zimowego sezonu nie pojawią się m.in. Andreas Wellinger, Severin Freund czy David Siegel, a kolejnym pechowcem został Justin Lisso. Pozytywne wieści dotarły za to z Finlandii. Lider tamtejszej reprezentacji, Antti Aalto, planuje oddać pierwsze skoki po urazie w przeciągu kilku najbliższych dni.

Justin LissoJustin Lisso

- To tyle, jeśli chodzi o sezon 2019/20. W ubiegłym tygodniu podczas treningu na skoczni w Garmisch-Partenkirchen przydarzył mi się upadek. Zerwałem więzadło piszczelowo-strzałkowe w lewym stawie skokowym - oznajmił za pomocą mediów społecznościowych Niemiec, Justin Lisso. 

Lisso, członek bezpośredniego zaplecza kadry narodowej Niemiec, w seniorskich zawodach pod egidą FIS zadebiutował w wieku 16 lat. W konkursach FIS Cup w Szczyrku uplasował się poza czołową „30”. Jego największym dotychczasowym osiągnięciem jest tytuł drużynowego mistrza świata juniorów, zdobyty w szwajcarskim Kanderstegu w zeszłym roku. Dzięki dobrym wynikom w Pucharze Kontynentalnym w ubiegłym sezonie, otrzymał szansę startu w 67. Turnieju Czterech Skoczni, jednak nie zdołał przebrnąć kwalifikacji do konkursów w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen.

- Zabieg przeszedł pomyślnie. Muszę teraz zachować spokój i trzymać kciuki za moich kolegów. W przyszłym sezonie ponownie pojawię się na starcie - zapewnił młody skoczek reprezentujący barwy klubu WSV Schmiedefeld.

Dużo lepsze nastroje panują w kadrze Finów. Antti Aalto, który odniósł uraz stawu skokowego, o którym pisaliśmy >>>TUTAJ<<<, już niedługo ma powrócić do treningów z pełnym obciążeniem. Poinformował o tym szkoleniowiec reprezentacji Kraju Tysiąca Jezior, Lauri Hakola.

- Dość szybko wprowadziliśmy u Anttiego trening zastępczy i rehabilitację. Ćwiczy dwa razy dziennie. Wykonywaliśmy również próby imitacyjne. W najbliższy czwartek, w Taivalkoskim, chcemy powrócić na skocznię - powiedział 39-letni trener.

Pomimo szybkiej rekonwalescencji, występ 25. skoczka ubiegłego sezonu PŚ w domowych konkursach w Ruce nadal stoi pod znakiem zapytania.

- Zobaczymy, jak rozwinie się sytuacja. Kolejne skoki po powrocie pozwolą mu odbudować pewność siebie. Wtedy będzie można zastanowić się nad powrotem do rywalizacji. Nie ma co się jednak martwić, sezon jest długi. Fakt, uraz odniesiony parę tygodni przed inauguracją nie jest dobrą informacją, lecz w testach przeprowadzonych przed feralną kontuzją Antti był w najlepszej kondycji fizycznej w swojej dotychczasowej karierze - podsumował Hakola.


Piotr Bąk, źródło: yle.fi/Instagram.com/justin_lisso
oglądalność: (3005) komentarze: (1)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Oczy Aignera profesor
  Kontuzja

  Szkoda mi Justina. Może nie wyróżnia się z grupy młodych skoczków niemieckich, ale na pewno to jest zawodnik z potencjałem. Nie można mu odmówić talentu. Podczas niemieckich konkursów TCS raczej zobaczylibyśmy go w kwalifikacjach, ale niestety kontuzja pokryżowała jego plany i być może odebrała mu szansę na lepszą karierę.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).