Decker Dean kontuzjowany

 • 2019-11-23 11:18

Jednym z największych pechowców pierwszego dnia Pucharu Świata w Wiśle okazał się Decker Dean. Amerykański debiutant upadł na nierównym zeskoku obiektu im. Adama Małysza, po czym opuszczał go w asyście medyków. Teraz 19-latka czeka przymusowa przerwa.

Decker DeanDecker Dean
fot. Tadeusz Mieczyński

Przykrą tradycją wiślańskiej inauguracji sezonu zimowego stają się problemy zawodników przy lądowaniu i groźnie wyglądające upadki, przeważnie spowodowane wybojami na zeskoku przygotowanego ze sztucznego śniegu. W piątek do tego typu zdarzeń dochodziło podczas każdej z trzech serii, a upadki zaliczyli m.in. Siergiej Tkaczenko z Kazachstanu, Decker Dean ze Stanów Zjednoczonych, a także Norwegowie - Thomas Aasen Markeng i Marius Lindvik. Ostatni z tego grona wywrócił się aż dwukrotnie. 

- Dzisiejszego wieczoru zwichnąłem ramię, przez co musiałem udać się do szpitala - napisał Dean na łamach mediów społecznościowych.

Dla byłego kombinatora norweskiego było to pierwsze starcie z Pucharem Świat, na które Amerykamnin nastawiał się wyjątkowo pozytywnie. - To będzie mój pierwszy indywidualny start w Pucharze Świata. Muszę przyznać, że nigdy wcześniej nie czułem się tak pewnie, jeśli chodzi o formę. Jestem zachwycony! - zapowiadał jeszcze kilka dni temu.

- Pewność siebie nadal jest wysoka, natomiast teraz czeka mnie krótka przerwa. Dziękuję wszystkim za słowa otuchy i miłe wiadomości - dodał zawodnik z Ameryki Północnej, odnosząc się do zainteresowania jego osobą ze strony kibiców.

W sobotę w Beskidzie Śląskim odbędzie się konkurs drużynowy, natomiast na niedzielę zaplanowano zmagania indywidualne.

Korespondencja z Wisły, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (8458) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Szymon44 stały bywalec

  Pechowy debiut. Szybkiego powrotu do zdrowia.

 • Nowyskoczek5 profesor

  Szkoda Amerykanina.

  Szybkiego powrotu do zdrowia Decker

 • StrasznyRybolakOtchlani doświadczony
  @Raptor202

  Owszem. Przypomnę, że w ostatnim periodzie zeszłorocznego PŚ zaliczył po upadku na prawie wszystkich skoczniach - w Oslo, Lillehammer i Planicy :p

 • Raptor202 weteran

  Lindvik to jest ewenement. W tym tempie dogoni Simona Ammanna w liczbie upadków jeszcze w tym sezonie.

 • alo profesor

  Szkoda Deana. Oby się wykurował bo to na pewno talent. W 2017r. byłem zwolennikiem rozgrywania pierwszego konkursu PŚ w Wiśle ale teraz już nie. Boje się dzisiaj żeby naszym się nic nie stało. Sam Wąsowicz-dyrektor skoczni nie jest za tym by sezon zaczynać w Wiśle

 • Bałwan Skoczuś początkujący

  Życzę szybkiego powrotu do zdrowia.Trzymaj się Decker !

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).