PŚ w Ruce: Niedzielny konkurs odwołany!

 • 2019-12-01 16:16

Pogoda nie dała za wygraną. Zbyt silny wiatr pokrzyżował plany organizatorów Pucharu Świata w skokach narciarskich na Rukatunturi (HS142) w Ruce. Niedzielny konkurs indywidualny został odwołany.

Od początku dnia pogoda nie była łaskawa dla zawodników. Najpierw odwołano skoki kombinatorów norweskich, a po południu problemy dotknęły kwalifikacje skoczków. Najpierw serię opóźniono o pół godziny, a następnie odwołano.

Wiatr na skoczni osiągał średnią prędkość 8 m/s. W takich warunkach nie było mowy o oddawaniu skoków narciarskich. Kilka minut przed planowanym rozpoczęciem konkursu, organizatorzy oficjalnie poinformowali o odwołaniu niedzielnej rywalizacji na Rukatunturi.

Po raz piąty w historii rywalizacja w Ruce została odwołana. Wcześniej taka sytuacja miała miejsce w 2006, 2013 oraz dwukrotnie w 2015 roku.

Po dwóch weekendach Pucharu Świata 2019/2020, liderem jest Daniel Andre Tande (200 pkt.) przed Anze Laniskiem (140 pkt.) i Philippem Aschenwaldem (93 pkt.). Piąty jest Kamil Stoch (75 pkt.), a dziewiąty - Dawid Kubacki (58 pkt.).

Kolejne zawody Pucharu Świata odbędą się za tydzień, 7-8 grudnia w rosyjskim Niżnym Tagile (HS134).

FOTORELACJA


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (13131) komentarze: (56)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • HAZARD weteran
  @HAZARD

  wziąć*

 • HAZARD weteran
  @tjzE

  Zajął. 46 miejsce to jego wynik ogólny w Ruka-Triple, sam dzisiejszy pursuit ukończył na 19 miejscu, co jest rewelacyjnym wynikiem, jego życiówka i na prawdę nic nie wskazywało na to, że w tym momencie stać go na taki wynik. Ogólnie to jego pierwsze punkty w życiu i od razu druga dziesiątka, niestety wszystko wskazuje na to że to był totalny przypadek, ale obym się mylił.
  Młoda Marcisz też za sam dzisiejszy bieg zmieściła się w 30, ale rozwój jej i Skinder to zasługa tylko i wyłącznie Kowalczyk i Wieretelnego, Tajner ma na wszystko inne niż kadra A w skokach totalnie wywalone niestety, a Małysz powinien brać teraz przykład z Pani Justyny, wziął najzdolniejszych dzieciaków i ratować przyszłość polskich skoków i KOMBINACJI również.

 • Bajlandopl doświadczony
  @bardzostarysceptyk

  Po raz kolejny apeluję, że gdy wrzucasz tonę swoich statystyk dotyczących de facto jednego, to wystarczy wrzucać te wiadomości w trybie odpowiedzi (sam do siebie). Osoby, które mają włączone wątki nie będą musiały dzięki temu przewijać strony na sto kilometrów w dół, żeby przeczytać komentarze inne niż w jakim kolorze buta startowali Polacy na przestrzeni ostatnich 20 lat w Ruce. Dziękuję.

 • unnameduser stały bywalec
  @tjzE

  Jeszcze Sikora w biathlonie, Krężelok w biegach.

 • tjzE weteran
  @XuruTu

  Mało się znam na biegach, ale czy przypadkiem Dominik Bury nie zajął dziś 19 miejsca?

 • tjzE weteran
  @fridka1

  Dziękuje za poprawienie. Oj chciałoby się, aby takie czasy wróciły ;)

 • XuruTu bywalec
  @Oczy Aignera

  A Biathlon też czasem obejrzę. W Ostersund nie było różowo (na razie).
  Sprint mężczyzn: 92. Łukasz Szczurek ; 94. Grzegorz Guzik ; 102. Mateusz Janik
  Sprint kobiet: 20. Monika Hojnisz-Staręga ; 28. Kamila Żuk ; 57. Magdalena Gwizdoń ; 62. Kinga Zbylut.
  Wyników sztafety mieszanej myślę, że nie ma co podawać. W przypadku mężczyzn to jest trochę smutne, że Łukasz w krajowych zawodach wygrywa, a w PŚ...
  Co do łyżwiarstwa i saneczkarstwa to nie śledzę, bo też nie mam gdzie oglądać, także tu się nie wypowiadam. Nie mniej myślę, że problem przygotowań Polaków do sezonu zimowego jest.

 • Oczy Aignera profesor
  @Złoty Orzeł

  Poczuj się jakbyś był na miejscu zawodników i dowiedział się, że tuż przed Bożym Narodzeniem masz wystartować w trzech konkursach.

 • Oczy Aignera profesor
  @XuruTu

  Warto dodać jeszcze poczynania biathlonistów. Nasi reprezentanci zajmują wysokie miejsca... w drugiej setce klasyfikacji.

 • Morgensternowy_ doświadczony
  W sumie i dobrze, że odwołano skoki

  Ponieważ nieprzyjemnie się ogląda skoczka, który się zsuwa po zeskoku, tak jak było w Wiśle. Nie wiadomo, jak by Polacy skakali? Mogliby równie dobrze zdominować konkurs lub być kozłem ofiarnym konkursu. Z wiatrem przekraczającym ponad 10 m/s nie ma co skakać. Wiem, że szkoda, bo znów będzie trzeba czekać tydzień, no ale nikt nie chciałby zbierać skoczka łyżkami po przegranej walce z wiatrem w powietrzu. I przy okazji zaoszczędzimy sił na kolejne zawody.

 • fridka1 profesor
  @tjzE

  W latach 90-tych i na początku XXI wieku mieliśmy też dobrych łyżwiarzy figurowych, parę sportową, z medalami.

 • Pavel profesor
  @XuruTu

  Estonia ma większe osiągnięcia w biegach niż my dlatego to "bieganie na poziomie Estończyka" ujmy nie przynosi :) W Polsce nie ma warunków do masowego uprawiania biegów, śnieg leży przez niewielką część roku, a tras biegowych sztucznie utrzymywanych jest jak na lekarstwo. Dlatego ciężko jest nam utrzymać poziom Skandynawii gdzie biega praktycznie każdy czy Rosji z ich długą zimą.

 • XuruTu bywalec

  Ja rozumiem, że nigdy nie byliśmy potęgą w tej kategorii. Ale np. żeby biegacze osiągali wynik na poziomie Estończyka czy Islandczyka? To aż przykro oglądać. I to nie jest kwestia "spokojnego wejścia w sezon", ale chyba kompletnego braku infrastruktury czy nietrafionych metod szkoleniowych. Bo wierzę, że mamy utalentowaną młodzież, ale bez odpowiedniego przygotowania i wsparcia finansowego po prostu przepadają.

 • Pavel profesor
  @XuruTu

  Nigdy nie było lepszego czasu dla polskich sportów zimowych niż XXI wiek i ten złoty okres wiecznie trwać nie mógł, teraz mamy powolną stagnację o powrót do normy wieloletniej.

 • tjzE weteran
  @XuruTu

  Przecież od zawsze tak było u nas w sportach zimowych, skoki narciarskie i długo, długo nic. No ewentualnie jeszcze w kobiecych biegach jak była Justyna Kowalczyk, ale to nic nie zmienia.

 • XuruTu bywalec

  Ogólnie źle się dzieje w naszym kraju jeśli chodzi o sporty zimowe. O ile w skokach jeszcze mamy Kadrę A, którą stać na pierwszą dziesiątkę to reszta to dno i wodorosty.
  Oto inne wyniki naszych zawodników w Ruce 2019:
  Biegi:
  K/ Izabela Marcisz - 59, 33 i 38 ; Monika Skinder - 32 i 47 (w niedzielę nie startowała) ; Weronika Kaleta - 56, 76 i 69
  M/ Dominik Bury - 90, 62 i 46 ; Maciej Staręga - 56, 66 i 76 ; Kamil Bury - 54, 73 i 65
  Kombinacja:
  M/ Szczepan Kupczak - 28 (piątek), w sobotę w ogóle nie startował w biegu po słabszym skoku, 30 (niedziela) po samym biegu.
  Adam Cieślar - 48 (piątek), w sobotę został zdyskwalifikowany podczas skoków, 38 (niedziela)
  A z narciarstwa alpejskiego w ogóle chyba nikt z naszych nie startuje w PŚ. Bo co sprawdzałem newsy o zawodach to było tylko jedno zdanie "Polacy nie startowali."

 • mario0993 stały bywalec
  @SebaSzczesny

  Najlepiej by było, żeby odwołali wszystkie konkursy do końca sezonu. Jak my nie wygrywamy to niech w ogóle nie skaczą, nie?

 • tjzE weteran
  @alo

  To chyba nie byłoby żadnej skoczni

 • alo profesor
  @SebaSzczesny

  Coś ty zgłupiał? Ja nie będę czekał na skoki dwa tygodnie. Bez przesady a poza tym każdy skoczek ktoremu skocznia nie leży chciałby żeby odwolac zawody

 • tjzE weteran
  @SebaSzczesny

  Mają odwołać skoki w Niżnym Tagile, bo Stoch tam słabo skacze? Proszę Cię.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).