Borek Sedlak o decyzji w Ruce: Konkurs moglibyśmy przeprowadzić dopiero we wtorek

 • 2019-12-01 17:53

Niedzielny konkurs indywidualny Pucharu Świata w fińskiej Ruce został odwołany z powodu silnego wiatru. To już piąte odwołane zawody Pucharu Świata na tym obiekcie. Jury podjęło dziś decyzję jeszcze przed planowym rozpoczęciem pierwszej serii konkursowej. 

- Nie było szans na przestrzeni ostatnich dwóch godzin, aby oddawać skoki. Śledziłem sytuację na bieżąco przy komputerze i nawet na moment nie było "okienka", abyśmy mogli skakać - tłumaczy Borek Sedlak, który jako asystent Waltera Hofera odpowiada za zapewnienie skoczkom możliwie bezpiecznych warunków podczas zawodów.

- Warunki na skoczni były bardzo niebezpieczne. Wiało do 10 m/s nad bulą.  W drugiej fazie lotu sytuacja była lepsza, ale niewiele to zmienia, bo wiatr był porywisty i zmienny, szczególnie nad bulą, gdzie jest to szczególnie istotne. W ciągu ostatnich dwudziestu minut przed decyzją o odwołaniu zawodów, czujniki wiatru pokazywały nieco poniżej 7 m/s - dodaje Sedlak.

- Byliśmy w kontakcie z lokalną stacją meteorologiczną, która prowadzi bardzo dokładne pomiary i poinformowała nas, że konkurs moglibyśmy przeprowadzić najwcześniej we wtorek wieczór.  Do tej pory kierunek wiatru ma się nie zmieniać, a jak już to na jeszcze gorszy - zachodni,  a od tej strony obiekt jest całkowicie odsłonięty - tłumczy asystent Waltera Hofera.

- Przydałby się tutaj mniejszy obiekt, ale przy takim wietrze również przeprowadzenie dziś konkursu byłoby problematyczne - zakończył Borek Sedlak.

Korespondencja z Ruki, Tadeusz Mieczyński


Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5247) komentarze: (5)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Kamil G bywalec
  @tjzE

  Niektórzy już o 23 w niedzielę wyruszyli do Rosji

 • tjzE profesor
  @Kolos

  Nawet jakby były we wtorek to musieliby bezpośrednio udać się do Rosji, a to pewnie byłoby problematyczne dla wielu ekip.

 • Kolos profesor
  @tjzE

  Wiem, to było tak pół żartem pół serio, skoro Sedlak mówił, że dałoby się skakać dopiero we wtorek... . Ale to, że FIS nigdy nie ma planu B, a przełożenie zawodów o dzień - dwa nadal jest absolutną niemożliwością to śmieszne.

 • tjzE profesor
  @Kolos

  Z pewnością, gdy większość ekip ma bilety na przelot załatwione wcześniej.

 • Kolos profesor

  No to mogli przenieść konkurs na wtorek

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).