Limity startowe na 6. period PŚ i PK 2019/2020

 • 2020-02-02 13:52

Weekendowe zawody Pucharu Świata w Sapporo i Pucharu Kontynentalnego w Planicy zakończyły piąty period sezonu 2019/2020 w skokach narciarskich. Tym samym poznaliśmy ostateczny podział miejsc dla ekip w czwartym zimowym okresie startowym. Reprezentacja Polski będzie mogła wystawić siedmiu zawodników w Pucharze Świata oraz sześciu w Pucharze Kontynentalnym.

Puchar Świata:

Zgodnie z klasyfikacją rankingu WRL, liczbę sześciu zawodników na szósty period Pucharu Świata otrzymały reprezentacje Austrii, Japonii, Niemiec, Norwegii, Polski i Słowenii.

Dodatkowe miejsca za wyniki z 5. periodu Pucharu Kontynentalnego przypadły z kolei Austrii (Stefan Huber), Słowenii (Ziga Jelar) oraz Polsce (Klemens Murańka). Tym samym trenerzy Andreas Felder, Gorazd Bertoncelj oraz Michal Dolezal będą mieli prawo wystawić aż siedmiu swoich podopiecznych podczas zawodów Pucharu Świata w Willingen, Bad Mitterndorf, Rasnovie oraz Lahti.

Limity na VI period Pucharu Świata 2019/2020
(Willingen, Bad Mitterndorf, Rasnov, Lahti)
Kraj Limit
Austria 7
Polska 7
Słowenia 7
Japonia 6
Niemcy 6
Norwegia 6
Czechy 4
Rosja 4
Szwajcaria 4
Finlandia 3
  Pozostałe kraje 2

Puchar Kontynentalny:

Zgodnie z najnowszym rankingiem CRL po zakończeniu piątegookresu Pucharu Kontynentalnego 2019/2020, limit 6 miejsc na szósty period cyklu uzyskały reprezentacje Austrii, Niemiec, Norwegii, Polski i Słowenii.

Na podstawie wyników z piątego periodu FIS Cup 2019/2020, dodatkowe miejsca na czwarty zimowy period Pucharu Kontynentalnego 2019/2020 uzyskały natomiast reprezentacje Austrii (Stefan Rainer), Słowenii (Lovro Kos) i Włoch (Federico Cecon).

Limity na VI period Pucharu Kontynentalnego 2019/2020
(Brotterode, Iron Mountain, Predazzo, Rena)
Kraj Limit
Austria 7
Słowenia 7
Niemcy 6
Norwegia 6
Polska 6
Japonia 5
Włochy 4
  Pozostałe kraje 3

Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (9377) komentarze: (25)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • DanielBlanco bywalec
  @dejw

  "A co do PŚ, limit wywalczony przy mniejszej puli zawodników w WRL nie powiększa kwoty"
  To dotyczy tylko niektórych przypadków przy 2 lub 3 zawodnikach w top 55. Przy jednym lub żadnym zawodniku w top 55 WRL, miejsce (jedno) wywalczone z PK zawsze zwiększa limit.
  Dla przykładu: gdyby 1 lub 2 Czechów było w top3 periodu PK, limit w PŚ dla nich nadal byłby 4. Gdyby 1 Włoch był w top3 periodu PK, to limit dla Italii zwiększyłby się do 3.

 • Bernat__Sola profesor
  @dejw

  Czyli ówczesna dobra forma Peiera i Hlavy w LPK jednak coś dała ich reprezentacjom. Dzięki.

 • dejw profesor
  @Bernat__Sola

  Tak, limity z FC dolicza się do podstawowej kwoty na PK, bez względu na liczbę zawodników w CRLu. Była już taka sytuacja, kiedy w ten sposób kwotę zwiększyli Koreańczycy.
  A co do PŚ, limit wywalczony przy mniejszej puli zawodników w WRL nie powiększa kwoty, ale daje refundację kosztów za jednego zawodnika więcej.

 • Bernat__Sola profesor

  To Włosi dostali jednak dodatkowe miejsce? Nie mają nikogo w top 50 CRL, więc ten przepis, który zabrał Szwajcarom i Czechom dodatkowe miejsca podczas LGP 2018 (by otrzymać miejsce, trzeba mieć 4 zawodników w top 55 WRL) obowiązuje tylko w PŚ.

 • Bernat__Sola profesor
  @Robert Johansson252

  Czemu Watanabe, a nie Takeuchi? Taku chociaż zapunktował w Sapporo i to na 20. miejscu. U Austriaków nie uwzględniłeś Hoerla, który przecież gdyby nie DSQ w pierwszym konkursie byłby 5., w drugim też były punkty. Także on raczej powinien zostać, a do PK dać albo Schlierenzauera, albo Woergoettera. U Słoweńców Jelar regularnie wygrywa z Tepesem i to on, a nie Jurij zasługuje na miejsce w kadrze. Kot zdecydowanie > Hula. Rosjanie mogliby dać szansę Sadriejewowi, bo Nazarow i Wasiljew już wystarczająco się najeździli, a Maksimoczkin na 6 startów w PK tylko raz zapunktował. Z tym Maattą ciężka sprawa, niby przyzwoity poziom w Titisee i Zakopanem, a w Planicy przegrał z Kytosaho i Pohjolą. Także może jednak Arttu P. zamiast Jarka.

 • Bernat__Sola profesor
  @Michalos

  Jest lekka różnica, bo Wąsek i Niżnik zapewne nie przeszliby Q, a Zniszczoł i Murańka są w stanie to zrobić.

 • dejw profesor

  254 punkty wystarczają do wywalczenia limitu w ośmiokonkursowym zimowym periodzie, do tego 70% tej zdobyczy to zasługa jednego weekendu. Taka to była szalona i zacięta walka, nie zapomnę jej nigdy.
  Najbardziej poszkodowanym skoczkiem periodu jest najmłodszy z Klemensów, którego zapewne czeka kolejna batalia ze swoim imiennikiem o powrót do PŚ w marcu. W takiej sytuacji najsprawiedliwszym rozwiązaniem byłoby przyznanie kwot za realne top3, bez żadnego limitu dotyczącego kraju.

  A Polska z maksymalną kwotą w PŚ w obecnej sytuacji, ze sportowego puntu widzenia to będzie istny kabaret.

 • atalanta stały bywalec

  Nie mogę zrozumieć, dlaczego nasi skoczkowie z zaplecza, wszyscy co do jednego, skaczą tak marnie w porównaniu z ich odpowiednikami z innych krajów. Tak jakby trenował ich pan Józek z warzywniaka, a nie profesjonalni trenerzy.
  Mimo to wciąż mam nadzieję, że u naszych B-kadrowiczów nastąpi pewnego dnia jakaś zaskakująca, pozytywna odmiana. Coś tak jak (uwzględniając proporcje) u Kubackiego między Engelbergiem a Oberstdorfem. Ale już tyle czasu mam tę nadzieję, że chyba niedługo ją stracę. Na razie dostali dłuższą szansę, może w końcu pozytywnie na nich zadziała, a może Doleżal coś im konstruktywnego podpowie?

 • Robert Johansson252 weteran
  Tak wg mnie najlepiej przedstawiałyby się moim zdaniem składy najważniejszych reprezentacji na dalszą część sezonu

  Niemcy:
  1. Geiger
  2. Leyhe
  3. Schmid
  4. Eisenbichler
  5. Paschke
  6. Freitag/ Freund
  Norwegia:
  1. Tande
  2. Johansson
  3. Forfang
  4. Lindvik
  5. Pedersen
  6. Haare
  Japonia:
  1. R. Kobayashi
  2 Y. Sato
  3. Ito
  4. J. Kobayashi
  5. K.Sato
  6. H. Watanabe
  Kasai powinien w PK robić, może trochę się poprawi
  Austria:
  1. Kraft
  2. Aschenwald
  3. Huber
  4. Schlierenzauer
  5. Hayboeck
  6. Woerngoetter
  7. Leitner/ Aigner
  Słowenia:
  1. P. Prevc
  2. Zajc
  3. D.Prevc
  4 Lanisek
  5. Semenic
  6. Tepes
  7. C. Prevc
  Polska:
  1. Kubacki
  2. Stoch
  3. Żyła
  4. Murańka
  5. Zniszczoł
  6. Kot/ Hula
  7. Wolny/Stękała
  Tu ciężko wybrać
  Czechy:
  1. Koudelka
  2. Polasek
  3. Kozisek
  4. Stursa
  Rosja:
  1. Klimov
  2. Trofimov
  3. Maksimochkin/ Wassiliev
  4. Korniłow
  Finlandia:
  1. Aalto
  2. Maataa
  3. Kytosaho
  Szwajcaria:
  1. Ammann
  2. Peier
  3. Deschwanden
  4. Schuler/ Peter

 • serrospl14 bywalec

  skoki kobiet się rozwijają.

 • dervish profesor

  Konsekwentnie trzymam sie tego co zawsze.
  Skoro na początek periodu Kot i Hula nie załapali się na PŚ to konsekwencją tego musi być degradacja (nie mylić z chwilowym przesunięciem) do PK.
  Teraz jeżeli chcą wrócić to muszą na powrót zasłużyć, czyli udowodnić że wyrastają ponad poziom PK. Taki dowód można przeprowadzić wyłącznie na podstawie pełnego periodu (żeby nie było tak jak wczoraj - kiedy po jednym niezłym konkursie wydawało się , że Kot mógłby wrócić w miejsce beznadziejnego ostatnio Stękały. Dzisiejszy dzień pokazał, że Kot jest w równie beznadziejnej formie. A dyspozycję Stefana to z szacunku jakim darzę tego skoczka wolę litościwie przemilczeć.

  Po tym periodzie miejscówka wywalczona przez Murańke wygaśnie i automatycznie najsłabszy z kadry na PŚ wróci do PK.
  A czy będą inne ruchy? To zależy czy zaplecze na nie zasłuży. Jeżeli ktoś zdoła wywalczyć 7 miejscówkę to z automatu awansuje do PŚ, jeżeli nie to innych zmian w kadrze raczej być nie powinno, no chyba że znowu pojawi się wakat w związku z odsunięciem któregoś z nieszczęśników od startów albo któryś z nich przekroczy granice absurdu i nie będzie w stanie przebrnąć Q. Wtedy można zaryzykować klasyczną podmiankę a temu nieszczęśnikowi umożliwić odbudowanie się na arenach PK (przez cały period rzecz jasna).

 • Tomek1982 stały bywalec
  Drużynówka powinna być 3 osobowa.

  Drużynówka powinna być 3 osobowa.

 • Michalos bywalec

  Ciekawe jak tam Wolny po tych mitycznych treningach. Kot widocznie sam chciał jeszcze poskakać w PK. W Bad Mitterndorf pewnie wskoczy zamiast Stękały, który skacze bardzo słabo, ale niestety nie mamy nikogo lepszego. Stefan póki co parę weekendów powinien spędzić w PK, bo nawet tam nie zdobywa punktów, ewentualnie na jakieś treningi zamiast stratów. Start Zniszczoła i Murańki był do przewidzenia tak szczerze mówiąc. Może potem w jakimś konkursie dostanie szansę Wąsek lub Niżnik. Choć jeśli chodzi o zdobycz punktową to bez różnicy. Wciąż będzie punktować ta sama trójka, może jeszcze Wolny i w przyszłości Kot.

 • Nowyskoczek5 profesor

  No i możemy wystawić 7 skoczków .
  Muranka wreszcie wystąpi na mamucie .

  A jeśli chodzi o skład na Willingen no to cóż.....dobrze ze Kot zostanie w PK . Pewnie wróci na loty .

 • Pavel profesor
  @jma

  Nad błędami to pracować można na treningu, a nie podczas PŚ czy PK. Kot chce się podbudować psychicznie.

 • jma profesor
  @szefzmarianki

  Czyli to prawda, że Kot sam chce poskakać w PK. To dobrze o nim świadczy, bo wie, że łatwiej pracować nad błędami w PK niż PŚ i może myśli perspektywicznie, że wróci na MŚwLN (powinien zatem rozważyć start w lotach).

 • szefzmarianki początkujący
  Michal Doležal ogłosił kadre na PŚ Willingen

  Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Jakub Wolny, Klemens Murańka, Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł

 • ann81 weteran
  @Ujfry

  Wywalczyli, owszem, niech jeżdżą. Tylko od wielu tygodni im to nic nie daje. Nie punktuje nie tylko Zniszczoł i Murańka, ale też Kot, Hula i Wolny. Mnie na przykład przykro jest patrzeć na tak męczących się zawodników.

 • Pavel profesor
  @Ujfry

  Latem. To są po prostu skutki wliczania LGP do rankingu WRLu i potem wychodzą dziwactwa.

 • King profesor

  Oby była jak w poprzednich latach transmisja z Brotterode i Iron Mountain. A jeśli chodzi o limity PŚ i PK to Austriacy są chyba tymi, którzy najlepiej wykorzystają oba limity.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).