Mico Ahonen zadebiutuje w Pucharze Świata

 • 2020-02-24 15:31

Znamy skład reprezentacji Finlandii na zbliżające się zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich na Salpausselce (HS130) w Lahti (28 lutego-1 marca). W kadrze znalazł się syn Janne Ahonena, Mico, dla którego będzie to debiut w zmaganiach najwyższej rangi.

W piątkowych kwalifikacjach do zawodów indywidualnych Pucharu Świata w Lahti zaprezentuje się siedmiu reprezentantów gospodarzy. Trener Lauri Hakola postanowił, iż w Lahti wystąpią Antti Aalto, Niko Kytosaho i Jarkko Maatta, a także Mico Ahonen, Andreas Alamommo, Eetu Nousiainen oraz Arttu Pohjola.

Zawody w "Zatoce" będą szczególnie wyjątkowe dla Mico Ahonena. 18-letni syn utytułowanego Janne po raz pierwszy będzie miał okazję wystąpić w zawodach Pucharu Świata. Prawo startu w konkursach najwyższej rangi wywalczył sobie w grudniu w Pucharze Kontynentalnym, zajmując dwukrotnie 30. pozycję w Ruce.

W Lahti rozegrane zostaną dwa konkursy indywidualne (piątek i niedziela) oraz jeden drużynowy (sobota). Jeżeli rywalizacja przejdzie zgodnie z planem, to niedzielne zmagania na Salpausselce będą 1000. zawodami indywidualnymi w ponad 40-letniej historii Pucharu Świata.

Kadra Finlandii na PŚ w Lahti (HS130):

- Antti Aalto (29. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2019/2020);

- Niko Kytosaho (57. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2019/2020);

- Mico Ahonen;

- Andreas Alamommo;

- Jarkko Maatta;

- Eetu Nousiainen;

- Arttu Pohjola.

PROGRAM ZAWODÓW:

Piątek, 28.02.2020
12:30 - Odprawa techniczna
14:00 - Oficjalny trening
16:00 - Kwalifikacje
17:30 - Pierwsza seria konkursu indywidualnego

Sobota, 29.02.2020
15:00 - Seria próbna
16:00 - Pierwsza seria konkursu drużynowego

Niedziela, 01.03.2020
14:00 - Kwalifikacje
15:30 - Pierwsza seria konkursu indywidualnego


Adam Bucholz, źródło: Hiihtoliitto
oglądalność: (15944) komentarze: (32)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Oczy Aignera profesor
  @Tomeson

  Reprezentacja Finlandii ma aktualnie dziewięciu zawodników z prawem startu w PŚ. Oprócz tych, którzy zostali powołani do kadry na konkursy w Lahti, w zawodach najwyższej rangi mogą wziąć udział Juho Ojala oraz Jonne Vetelainen.

 • fridka1 profesor

  No i jeszcze podobno, według Szaranowicza mówiącego różne rzeczy ; ), Mico to fan Małysza. Podobno Mico mówił do ojca "Zobacz, Małysz" ; ) i tyle go obchodziło.

 • fridka1 profesor

  Ja pamiętam jak go tatuś wniósł na rękach na podium wygrywając któryś tam swój TCS.

 • Kolos profesor
  @Adam90

  Raczej nie... Mico ma 18 lat i 3 miesiące. Janne w tym wieku miał na koncie 7 miejsc na podium zawodów PŚ, w tym dwie wygrane, 3 miejsce w klasyfikacji końcowej PŚ, oraz 3 klasyfikacji TCS. A Miko dopiero debiutuje w PŚ...

  Co prawda to były inne czasy a Janne Ahonen był zawodnikiem absolutnie wybitnym, ale mimo wszystko Mico jest bez szans by nawiązać choć trochę do osiągnięć ojca.

 • Adam90 weteran

  Czy syn moze pójśc w ślady Ojca, ja bardzo licze na niego :)

 • Tomeson profesor

  Wielkiego wyboru w sumie teraz Finowie nie mają, wzięli bardzo słabego ostatnio Alamommo, niewiele lepszego Nousiainena. Ew. mogliby się jeszcze pochylić nad Taehkaevuorim, Heikkinenem, czy Ojalą, ale, czy któryś z nich ma prawo startu w PŚ?

 • MarcinBB redaktor
  nazwiska, nazwiska...

  Mam nadzieję, że na skoczni w Lahti obejrzymy porywającą rywalizację między Ahonenen, Ceconem i Sakalą...
  Jeszcze Freitag jest synem skoczka, tylko on akurat ojca przerósł.

 • Złoty Orzeł profesor

  Niedzielny konkurs zagrożony! Porywy wiatru do 6 m/s!

 • Maradona profesor
  @nicoz

  Noriaki ma syna od dwóch miesięcy :)

 • Bernat__Sola profesor

  Szkoda, że nie ma Vetelainena i Ojali, mimo wszystko u siebie powinno się wypełniać kwoty (choć i tak by im zostało jedno wolne miejsce, bo dzięki drużynówce mają limit "podstawowy" 4 zawodników, a więc mogliby nawet w dziesięciu, tylko że mają tylko dziewiątkę z prawem startu).

 • Bernat__Sola profesor
  @Bajlandopl

  Nie no, aż takich jaj to raczej nie zrobią. Ja wiem, że to FIS, ale bywały już chyba takie sytuacje i nie było żadnej "litości".

 • LIVERPOOL profesor
  Swoją drogą

  Nie żałowałbym gdyby 1000 konkurs odbył się na najpopularniejszej skoczni w Oslo.

 • LIVERPOOL profesor
  Niesamowite

  Przecież dopiero co Janne skakał, ależ niewiele brakowało a by ojciec i syn skakali w jednych zawodach

 • nicoz doświadczony
  Ojciec i syn

  Szkoda, że Kasai nie ma syna.

 • konrad95 doświadczony
  @Cinu

  Miejsce w składzie czeka.
  Najsłabszy pewnie by nie był.
  Już wracał po długiej przerwie.
  Swoją drogą te jego powroty były bardzo dobre.Po niemal rocznej przerwie zajął 2 miejsce w TCS, 4 na IO i 11 w PŚ. Później po dwóch pustych sezonach łapał punkty mimo już zaawansowanego wieku.
  Wrócić po przerwie w takim sporcie w którym trzeba utrzymywać niską wagę i przy tym bardzo istotna jest technika, która po przerwie może się rozregulować jest niezwykle trudne.
  Nawet młodsi zawodnicy nie potrafią wracać w takim stylu.

 • borek99 weteran
  @Damian2203

  Wystawią tylko w piątek - skład (okrojony) na sobotę i niedzielę ma być wybrany po piątkowych zawodach

 • Oczy Aignera profesor
  Mały Mico Ahonen

  Mały Mico Ahonen (0:18): http://www.youtube.com/watch?v=q0Ww4l69WXI

 • Toyminator profesor
  -

  Jego Tata w tym wieku to już był wielki . No ale sytuacja u nich jest jaka jest. Więc zobaczymy,co będzie potrafił za 3 lata;) przesunę mu ten wiek :P Wątpię żeby doścignął ojca. W sumie to może być kłopot.No bo wiecie,nazwisko,brak sukcesów..

 • dejw profesor
  @Adastm

  Oficjalne podali na razie Japończycy (ta ta ekipa z Predazzo), Niemcy( Roth, Raimund,Maerkl, Haas, Gerisch), Szwajcarzy(Peter,Hauswirth, Kindlimann, Lacroix) i Stany (Urlaub, Dean, Scharffs, Belshaw, Kocher)

  Ale można spodziewać się takich:
  -Austria: Woergotter, Resinger,Ritzer,Mueller,Bachlinger/Haagen
  -Słowenia: piątka skacząca w Predazzo
  -Norwegia: Eriksen, Baarset, Heggli, Gaarder, Olaussen/Sundall, Mellingseater
  -Polska: Pilch, Niżnik,Juroszek,S.Jojko, Gruszka/Krzak
  -Rosja: Sadriejew,Mankow,Purtow,Kołobiew, Łoginow
  -Francja: Contamine,Learoyd,White, Foubert, Milesi
  -Włochy: Bresadola,Moroder,Galliani,Cecon.

 • Adastm doświadczony
  @dejw Ok w sumie masz rację

  Wiesz może czy są już gdzieś podane składy na MŚJ?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).