Polscy skoczkowie wrócili do kraju, czas na kwarantannę

 • 2020-03-13 17:10

Reprezentacja Polski w skokach narciarskich, dzięki pomocy Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki, już w piątek rano opuściła hotel w Trondheim i udała się w podróż do Krakowa prezydenckim samolotem. Teraz kadrę Michala Doležala czeka prewencyjna kwarantanna domowa, wynikająca z ostatniego pobytu w Norwegii.

Sparaliżowana siatka połączeń lotniczych w Europie postawiła skokową kadrę kobiet i mężczyzn pod ścianą w kontekście powrotu z przerwanego turnieju Raw Air i przedwcześnie zakończonego sezonu Pucharu Świata. Pomocną dłoń do naszych reprezentantów, wobec pandemii koronawirusa COVID-19, wyciągnął Prezydent RP. Andrzej Duda zlecił wysłanie do Skandynawii samolotu, który przetransportował nasz zespół bezpośrednio z Trondheim do Krakowa.

- Pan Prezydent Andrzej Duda wysyła do Trondheim samolot, dzięki czemu szybko i bez kłopotów wrócimy z Norwegii do kraju. Dziękuję uprzejmie w imieniu całej ekipy skoczków! - pisał na łamach mediów społecznościowych Adam Małysz, dyrektor-koordynator ds. skoków i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim.

Droga powrotna do Polski rozpoczęła się o 5:45, na kiedy zaplanowano wyjazd zespołu z hotelu na lotnisko. Prezydencki Embraer, na pokładzie którego znaleźli się członkowie reprezentacji oraz dziennikarze, wyruszył w ponad dwugodzinny lot do Małopolski około 10:30. Podczas lotu humory dopisywały naszym kadrowiczom, którzy czują się bardzo dobrze. Samolot na płycie krakowskiego lotniska lądował w okolicach 13:00.

- Przybył ratunek. Dziękujemy Panu Prezydentowi i Ministerstwu Sportu za pomoc w naszym powrocie do Polski - czytamy na Instagramie Macieja Kota.

Najbliższe plany polskiej kadry? Jej członków czeka domowa kwarantanna związana z tygodniowym pobytem w Norwegii. - To działanie prewencyjne. Zresztą dotyczy ono wszystkich naszych sportowców i trenerów, wracających z krajów, w których jest koronawirus. Mają oni codziennie - rano i wieczorem - mierzyć temperaturę i obserwować swoje organizmy. W przypadku zauważenia niepokojących objawów mają dzwonić do naszych lekarzy - tłumaczy Jan Winkiel na łamach sport.onet.pl, sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego.

Sezon 2019/20 zakończył się nieoczekiwanie 12 marca, kiedy norweski rząd narzucił organizatorom Raw Air przerwanie dalszej rywalizacji, wobec odwołania wszystkich imprez sportowych w tym kraju. Kryształową Kulę i Małą Kryształową Kulę otrzyma Stefan Kraft, zdobywcą Pucharu Narodów okazali się Niemcy, natomiast triumfatorem norweskiego turnieju został Kamil Stoch.

FOTORELACJA


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (9369) komentarze: (49)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Funegosum doświadczony
  @wiola4697

  Ej, ale o co kaman? Co ja takiego napisałam, żeby szanowna @wiola4697 w ten deseń mi odpowiadała :-))))?
  Chyba jakaś pomyłka?
  Przecież właśnie napisałam, ŻE 2 MIEJSCE UZNAJĘ ZA SUKCES!
  Pomroczność wywołana syndromem odstawiennym od konkursów PŚ? :-) :-) :-)

 • wiola4697 profesor

  SebaSzczesny przecież 2 miejsce to też sukces. Jak można twierdzić, że nie?

 • wiola4697 profesor
  @Funegosum

  Jak można twierdzić, że 2 miejsce nie jest sukcesem? serio ludzie? Ogarnijcie się wreszcie! Bo do jasnej ciasnej nie zawsze da się wygrać czy być na podium! I dajcie Kamilowi już spokój widać było, że w Engelbergu czy Predazzo, Zakopanem, Willingen, Kulm, Rasnovie, Lahti (tak też), Oslo, Lillehammer i Trondheim Kamil się rozkręcał coraz bardziej, nawet w Wiśle już pokazywał niezłe skoki

 • wiola4697 profesor
  @Klaus Mitffoch

  Jprdl jakoś jak siatkarzy kiedyś rządowym samolotem przewozili to było k, ale jak skoczków to już trzeba robić aferę? Ogarnij się trollu

 • Funegosum doświadczony
  @Admary

  Maciek Kot powiedział , że przeszli badanie, nie powiedział wprost, że pobrano im materiał do testów...
  Ale w mediach mówią, że wszystkim objętym kwarantanną zrobiono testy, zatem naszym skoczkom też! Szkoda, że redakcja nie odpowiada na takie pytania płynące z troski o nasze "Dobro Narodowe", trochę to lekceważące! Zwłaszcza, że przecież nie pytam o WYNIKI (to ich prywatna sprawa, czy chcą się dzielić swoim stanem zdrowia, czy nie...), pytałam tylko o to, czy ktoś zadbał o ich względny spokój płynący z wiedzy testowej!!!

 • Admary doświadczony
  @Funegosum

  Gdzieś czytałam wypowiedź Kota, że już w Krakowie mieli zrobiony test.

 • Klaus Mitffoch początkujący
  @pawelf1 Demokracja to tylko poste słowa dziecko

  Masz złudzenie że możesz na coś wpływać abyś się poczuł "ważny". A co najwyżej masz wpływ na to która gazetą ubijesz muchę w kiblu.
  Dorośniesz, może zrozumiesz. Ale pewnie nie. Ale tacy jak ty są bardzo potrzebni władzy :)

 • Funegosum doświadczony

  A czy ktoś wie czy naszej ekipie zrobią testy na obecność koronawirusa. Myślę, ze wtedy kwarantannę przechodziliby z trochę spokojniejszą głową....?

 • dervish profesor
  @dar06_

  Włochy walczyły ? Wlochy to własnie przykład zlekceważenia procedur. Tam okazało się, że maja państwo z kartonu.
  Najpierw słaby rząd a następnie społeczeństwo w ogóle nie zdało egzaminu z odpowiedzialności.

 • alo profesor
  Przeczytajcie to sobie

  https://sport.tvp.pl/47123521/skoki-narciarskie-20192020-kazimierz-dlugopolski-o-kadrze-a-lepszego-sezonu-juz-nie-bedzie.
  Podzielam zdanie Długopolskiego że lepszych sezonow może nie być i że warto postawić na Wąska. On pokazał że jest w stanie kiedyś skakac na dobrym poziomie. Hula niech przejdzie do kadry B. Może Maciusiak na niego wpłynie jakoś. Wiadomo ze on nic nie musi i jak mu nie wyjdzie w kolejnym sezonie to szkoda to ciągnąć dalej. Bo wątpię żeby skończył że skakaniem już po tym sezonie.

 • Adam90 weteran
  @Xenkus

  Tak, ale to nie tylko w Polsce ilość zakażonych miała ten wirus. To wszystko przyszło z zagranicy i tych powracających powinni zatrzymać na dwa tygodnie i nie zarażać. Ja rozumiem, urlopy, wycieczki, wakacje,praca za granicą ale mogli posiedzieć tych we Włoszech. Albo za granicy. Polskę moze opuścić najgroźniejsza fala, ale też moze być większe zagrozenie.

  Poza tym mamy dwie ofiary śmiertelne, a na grypę więcej zmarło osób chociaż sa na to lekarstwa. I co mamy zatrzymać ten wirus, jak grypy nie zatrzymujemy ?

  A skoczkowie tez dobrzy, ich nie ma prawie całe miesiące w domach i raptem chcieli wracać do domów :).

  No ale rozumiem, bo koniec sezonu ,ale mogli zostać za granicą ,bo teraz mogą pozarażać ,tak czy siak ?

 • dar06_ doświadczony

  Dobrze ze mamy odpowiedzialny rząd który walczy z koronawirusem
  Unia nie zdała egzaminu, jaki jest sens ich otrzymywać którzy w tej kwestii nic nie uczynili
  Francja,Niemcy,Hiszpania,Belgia,Holandia,Szwecja
  Powinni być odpowiedzialni zagłady przeciw ludzkości za ich brak walki z tym zagrożeniem

  Pomijam Włochy gdzie ich rząd walczył jak mógł ,pozostawiony bez pomocy z Unii

 • Bajlandopl weteran
  @Xenkus

  Mieli pecha. Na tym to polega, zwróć uwagę ile jest ofiar śmiertelnych w Polsce tego wirusa, a teraz popatrz na to przez pryzmat zabitych na drogach, gdzie wynik to średnio 7-8 zabitych osób dziennie. Oni też mieli pecha. Na pewne rzeczy nie masz wpływu i dlatego nie widzę powodu by panikować i zachowywać się iracjonalnie (wykupywanie wszystkiego ze sklepów itd.). Poza tym z tym nie da się walczyć, bo jaką np. ja mam gwarancję, że mimo wykonanego testu, w ostatnich dniach się nie zaraziłem choćby w sklepie, urzędzie czy od kogoś u siebie w firmie? I druga rzecz - większość ludzi podobno przechodzi to bezobjawowo - i tyle. Problem zniknie szybciej niż się pojawił.

 • Xenkus profesor
  @Bajlandopl

  Wiesz, ludzie zarazeni też mogli mówić, że małe prawdopodobieństwo, że to akurat oni się zaraża, że bardziej się boją spadającej doniczki. A jednak się zarazilu

 • Bajlandopl weteran
  @Xenkus

  A sam sobie zrobiłeś test? Ja się pofatygowałem ponad tydzień temu, po powrocie do kraju. W praktyce wygląda to tak, że na lotniskach poza ludźmi w maseczkach nic sie nie działo (na lotnisku w kraju wylotu badano jedynie temperaturę, w Warszawie zero czegokolwiek), a samo badanie 500 zł do wyjęcia z portfela. Profilaktycznie zrobiłem, wyłącznie z uwagi na innych w rodzinie/małe dziecko, bo sam się "boję" bardziej od tego wirusa np. ewntualnego zdarzenia, że mi doniczka z balkonu spadnie na głowę jak będę szedł dziś ulicą.

  A teraz zamiast zjeść jak człowiek obiad w restauracji, będę musiał latać po sklepie z milionem ludzi w poszukiwaniu kawałka mięsa. Taki jest efekt tego cudownego rozporządzenia:).

 • Xenkus profesor
  @Bajlandopl

  Chodzi tu o to, aby być mądrym przed szkodą, a nie po szkodzie jak Włosi. Dla mnie dobrze, że to wprowadzono. Na każdy temat zmienia się zdanie jeśli dotknie on bezpośrednio ciebie lub twoich bliskich.

  Choć trzeba też przyznać, że liczba zachorowań i zgonów w Polsce z powodu koronawirusa z pewnością jest zakłamana, gdyż po prostu wykonuje się za mało testów.

 • Bajlandopl weteran
  @Xenkus

  Nie wiem, bo nie prowadzę statystyk ani takich nie ma, ile osób może się zarazić w knajpie, a ile w autobusie. Natomiast jestem dziwnie pewien, ze w komunikacji znacznie, znacznie więcej. Pokazuję jedynie absurd podjetych działań, najlepiej to niech zakażą wychodzenia w ogóle z domu, wtedy szanse na roznoszenia się tego wirusa będą jeszcze mniejsze. Zamknij się w kartonowym pudle, owiń folią i niech każdy tak zrobi - jeszcze większa pewność.

  Gdyby nie było internetu, to nawet byś nie wiedział, że jakiś tam wirus jest i zaraz sam by przeminął. Zreszta zaraz przeminie i jedyne co on po sobie zostawi, to świadomość, ilu głupków chodzi po tym świecie.

 • Xenkus profesor
  @Bajlandopl

  Tylko, że zarażeń byłoby więcej gdyby te wszystkie knajpy i galerie były otwarte. Oczywiście w komunikacji też się możesz zarazić, ale gdyby były otwarte knajpy i komunikacja to zarażeń byłoby zdecydowanie więcej niż w samej komunikacji nieprawdaż ?

 • Bajlandopl weteran
  @Xenkus

  Panikujesz jak jakiś histeryk. Ten wirus zabił w Polsce tyle samo osób, co Tomasz Hajto, że tak sobie poironizuję. Na razie tylko Włosi (tam to było uzasadnione) wprowadzili takie zakazy jak ten nasz marionetkowy rząd. W restauracji się zarazisz, ale rozumiem że już w komunikacji miejskiej nie? A komunikacją przemieszczają się tysiące ludzi więcej niż przez knajpy. W sklepie się oczywiście nie zarazisz, zwłaszcza że w tych wielkopowierzchniowych wczoraj były i dziś będą miliony ludzi, takich samych panikarzy, wykupujących hurtowo nawet kwasek cytrynowy, że znów sobie pożartuję.

  Największym wirusem na tej planecie jest człowiek. Większość ludzi to po prostu zwykłe głupki, a na to nie ma i nigdy nie będzie szczepionki. Siedź najlepiej w domu cały miesiąc.

 • Xenkus profesor
  @Bajlandopl

  Ale ty jesteś... Ty sobie możesz tak myśleć, co najwyżej innych zarazisz i niektórym zabierzesz życie. Tak po to są właśnie zakazy, żeby ludzie którzy chcą żyć, mogli żyć, a nie że jakiś typ co ma to w [***] zabierze im życie, bo on bohater i wszystko ma to w [***]. We Włoszech tak myśleli, teraz jest tam tragedia. W Anglii będzie to samo bo ich rząd jest lekkomyślny. To chodzi o to aby uchronić ludzi przed ludźmi bez mózgu. Zmieniłbyś zdanie jakby ktoś z twoich bliskich umarł na tego wirusa, czego ci nie życze.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).