Francuzi opublikowali kadry, Kuttin trenerem niemieckich kombinatorów

 • 2020-05-12 13:29

Znamy kierunek, który w ostatniej chwili po zerwaniu wstępnych ustaleń z Francuskim Związkiem Narciarskim obrał Heinz Kuttin. Austriak w sezonie 2020/21 ostatecznie będzie współpracował z niemiecką reprezentacją kombinatorów norweskich. Tymczasem Trójkolorowi ogłosili nowy podział kadr narodowych.

Przed tygodniem dyrektor sportowy francuskiego zespołu ogłosił, że nowym trenerem tamtejszych skoczków narciarskich zostanie Heinz Kuttin. Były szkoleniowiec reprezentacji Polski na ostatniej prostej ustalania szczegółów nowej umowy postanowił jednak zrezygnować z ustaleń wypracowanych z Francuzami. Powodem miała być korzystniejsza oferta otrzymana z silniejszej federacji. Dziś Niemiecki Związek Narciarski ogłosił rozwiązanie zagadki - 49-letni Austriak będzie odpowiadał za przygotowanie kombinatorów norweskich zza naszej zachodniej granicy pod kątem skoków narciarskich. W tej roli Kuttin zastąpi legendę niemieckiego zespołu dwuboistów - Ronny'ego Ackermanna. Trzykrotny medalista olimpijski będzie współpracował z innymi byłymi skoczkami - Hermannem Weinbuchem i Kaiem Brachtem.

- Nie mogę się doczekać nowego zadania. Kombinacja norweska od lat gwarantuje sukcesy Niemieckiemu Związkowi Narciarskiemu (DSV). Chcę przyczynić się do kontynuacji tej bogatej historii - czytamy słowa Austriaka na fis-ski.com. - Udało nam się zatrudnić specjalistę w swojej dziedzinie i doświadczonego trenera - dodaje Horst Huettel, dyrektor ds. skoków i kombinacji w DSV.

We Francji, po niespodziewanej zmianie planów Kuttina, trwają poszukiwania następcy Nicolasa Bala, któremu podziękowano po sezonie 2019/20. Federacja Trójkolorowych ogłosiła dziś podział poszczególnych kadr na najbliższe miesiące. Podobnie jak przed rokiem - w przypadku męskiej reprezentacji nie utworzono kadry A. Najwyższą grupą szkoleniową będzie kadra B, do której trafili Jonathan Learoyd i Mathis Contamine. Duże nadzieje wiąże się tam z kadrą juniorów, którą tworzyć będą Alessandro Batby, Valentin Foubert, Enzo Milesi oraz Jack White.

W przypadku kobiecych skoków zespół podzielono na dwie dwuosobowe kadry - A i B. Do pierwszej nominowane zostały Julia Clair oraz Josephine Pagnier, a do drugiej Oceane Avocat Gros i Lucile Morat. Głównym trenerem Francuzek pozostanie Damien Maitre. Jego pomocnikiem jest Emmanuel Chedal. Nazwisko trenera męskiej drużyny powinniśmy poznać w najbliższych dniach.


Dominik Formela, źródło: fis-ski.com + ffs.fr
oglądalność: (3370) komentarze: (21)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • ms_ bywalec
  @Seba Aka Krzychu

  No wiem, ma tyle samo lat co ja xd. Ale jednak trochę starszy od Contamine i Learoyda.

 • Seba Aka Krzychu bywalec
  @ms_

  Nie no, aż taki stary to on nie jest. W tym roku skończy 23 lata.

 • fridka1 profesor
  @GrigorijRasputin

  A ja myślę,że dla Kuttina taka Francja mogła być traktowana trochę jak "banicja". Niemcy to zawsze jednak prestiż.

 • ms_ bywalec
  @Seba Aka Krzychu

  Pewnie zakończył karierę albo uznali że już troszkę starszy to ma mniejsze szanse że coś osiągnie.

 • GrigorijRasputin początkujący
  @fridka1

  Sportowcy to nie większość ludzi. Większość ludzi chodzi do pracy bo musi, sportowcy w większości robią to co kochają, realizują swoje marzenia. Dla wielu z nich priorytetem jest wynik, sukces sportowy, a nie pieniądze. Gdyby było tak jak mówisz Messi i CR7 juz dawno graliby w Chinach, a liga chińska i katarska byłyby najlepsze na świecie . A jednak jest inaczej. Na niższym poziomie finansowym tez to działa. Ile razy czytało się w wywiadach z piłkarzami, "nie wyjechałem za granicę bo chciałem grać w klubie a nie siedzieć na ławce, żeby pojechać na mistrzostwa'". Kuttin to już prawie 50 letni facet, którego dziecko (22 letni syn, co ciekawe kombinator norweski) jest dorosłe, wiec nie ma rodziny na utrzymaniu. Pieniądze może mieć każdy, wystarczy mieć szczęście w totka. Być medalista olimpijskim, królem strzelców czy wybitnym trenerem tylko nieliczni. Mam wrażenie ze wielu sportowców zdaje sobie z tego sprawę i kasa nie jest dla nich najważniejsza.

 • Seba Aka Krzychu bywalec

  Ja bym w kadrze B widział jeszcze Paula Brasme.

 • Bocian bywalec

  Czy kogoś dziwi, że to Niemcy znów kogoś przekupili? No cóż, Kuttin poleciał na kasę i poszedł na łatwiznę (teoretycznie ma zapewnione sukcesy, wystarczy tylko tam nic nie spieprzyć, a z tym u Kuttina to różnie bywa, a we Francji musiałby coś zbudować - a to mu chyba nigdy nie wyszło). Ale w tej całej sytuacji wykrystalizowało się, że Słowem Kuttina można sobie zadek podcierać.

 • Admary doświadczony

  Wyrazy współczucia dla niemieckich kombinatorów [*]

 • Oczy Aignera profesor
  Hermann Weinbuch

  Hermann Weinbuch był utytułowanym kombinatorem norweskim. W znaczących zawodach skoków narciarskich praktycznie nie startował. Jego jedyny start miał miejsce na ZIO w Lake Placid. Niemiec zajął wtedy 48. miejsce w konkursie na normalnej skoczni.

 • Agent99 weteran

  Francuscy juniorzy, czyli spore perspektywy. Learoyd parokrotnie pokazał się z dobrej strony na arenie międzynarodowej. Contamine to też zawodnik ze sporymi umiejętnościami, który stale podnosi swój poziom sportowy. Uważam, że na ten moment to dwie największe nadzieje na lepsze jutro francuskich skoków. Życzę wszystkim francuskim skoczkom jak najlepiej. Zdjęcie fantastyczne, gdyby były mistrzostwa świata w stawianiu zdjęć do newsów, to Skijumping.pl byłoby jednym z wielkich faworytów do zwyciężenia w tym turnieju.

 • fridka1 profesor
  @GrigorijRasputin

  Większość ludzi pracuje dla pieniędzy, a nie dla wyzwań. To są skoki narciarskie, a Kuttin to nie Bill Gates. Kuttin pewnie też ma rachunki, kredyty i rodzinę na utrzymaniu od której nie chce się za bardzo oddalać.

 • fridka1 profesor
  @dervish

  No i co w tym złego? Mnie śmieszy to "buuuu, tak się nie robi" Robi się. Tu nie ma sentymentów, liczą się wyniku, każdy gra na siebie, a nie będzie się bujał dla paru frazesów typu "ku chwale ojczyzny" .

 • dawid19 bywalec

  Idealne zdjęcie adekwatnie do treści artykułu.

 • ms_ bywalec
  Zdjęcie

  To zdjęcie mnie rozwaliło, idealnie pasuje do artykułu i ostatniej sytuacji z Kuttinem.

 • dejw profesor

  Przewidywałem, że Kuttin wyląduje w niemieckiej kadrze B, lub w kadrze kobiecej, a tu kolejne zaskoczenie. Wydaje się, że jako główny trener u kombinatorów niemieckich narzucił na siebie od razu dużo większą presję oczekiwań i wyników, niż jakby miał pracować z utalentowaną francuską grupą młodzieży. Ciekawe też, czy warunki finansowe też dostał zdecydowanie wyższe niż od Francuzów.

 • dervish profesor

  Niemcy dominują ale tylko w podkupywaniu trenerów mniej bogatym/zasobnym/atrakcyjnym (niepotrzebne skreślić) konkurentom.

 • wiatrhula111 profesor
  @Kolos

  Niemcy już tak nie dominują w tym sporcie, jak jeszcze kilka lat temu, a ktoś to mógłby zagrozić Riiberowi by się przydał, bo dominacja żadnemu sportu nie służy.

 • Kuba123456789 bywalec

  Ah ten kuttin XDD
  Mimo wszstko szkoda ze zrezygnował z objecia francji, myslalem ze francuskie skoki pojda w gore za okolo 3, 4 5 sezonow

 • Kolos profesor

  No to będzie miał Kuttin okazję, żeby rozmontować niemiecką kombinację norweską... W sumie... nikt z tego powodu (po za samymi Niemcami) płakał nie będzie.

 • slonzok bywalec

  Jak zwykle wasze zdjęcie do news-a jest idealne

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).