Rusza modernizacja skoczni w Iron Mountain

 • 2020-05-17 15:31

Wygląda na to, że po latach zapowiedzi skocznia w Iron Mountain doczeka się przebudowy. Szczęśliwy finał tej historii najprawdopodobniej pozwoli Amerykanom na spełnienie ambicji dotyczących organizacji zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich. Nim tak się wydarzy, w stanie Michigan na dobre muszą ruszyć zaplanowane na najbliższe miesiące prace.

Skocznia Pine Mountain oficjalnie ma zostać zamknięta w poniedziałek 18 maja. Oznacza to, że jeszcze w ciągu kilku najbliższych godzin grono zainteresowanych może z bliska przyglądać się obiektowi, który już wkrótce zmieni się nie do poznania. Co ciekawe, osoby odpowiedzialne za przebudowę zapowiadają, że goście mogą na miejscu oczekiwać atrakcji z prawdziwego zdarzenia. – Jeśli ktoś ma na to ochotę, to teraz jest idealny moment na fotografowanie skoczni. Z planów wynika, że będzie wyglądała zupełnie inaczej. Ponadto, oszczędzamy nieco drewna z rozbiórki celem jego późniejszej sprzedaży jako pamiątki – opowiada Nick Blagec, prezydent Kiwanis Ski Club.

Jednocześnie, odwiedzających uprasza się o nieprzywłaszczanie sobie żadnych elementów, które zostały, bądź dopiero zostaną zdemontowane. Amerykanie zapewniają, że dla pozostałości po starej skoczni zlokalizowanej w Iron Mountain znajdę inne zastosowanie.

Aktualne działania nie byłyby możliwe, gdyby nie czynnik absolutnie kluczowy w przypadku tego rodzaju inwestycji – pieniądze. Kto zatem zdecydował się wspomóc środowisko, które marzy o ponownym wprowadzeniu USA na salony skoków narciarskich? Nieoceniona okazała się aktywność Komisji Sportu Wielkich Jezior (ang: Great Lakes Sports Commision – GLSC), która zawarła opiewającą na 3 miliony dolarów umowę z First National Bank & Trust of Iron Mountain. Cała kwota może zostać przeznaczona na wszelkie konieczne modyfikacje Pine Mountain.

Efekt przemian na Półwyspie Górnym powinien umożliwić Iron Mountain skuteczną rywalizację o miejsce w kalendarzu Pucharu Światu. Skory do włączenia amerykańskiej lokalizacji do prestiżowego cyklu jest między innymi Walter Hofer. Austriak w sierpniu 2019 roku podczas służbowej wizyty w USA nadał sprowadzeniu zawodów najwyższej rangi na kontynent amerykański priorytetowy charakter. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, taka możliwość pojawi się w 2022 roku. Oprócz perspektywy przyjazdu najlepszych skoczków globu do Stanów Zjednoczonych prognozuje się również wzmożoną działalność gospodarczą. GLSC szacuje, że w ciągu najbliższych lat jej minimalna wartość w hrabstwie Dickson wyniesie 16 milionów dolarów.


Michał Grzela, źródło: uppermichiganssource.com
oglądalność: (3291) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Iwo bywalec
  @feniks212 HS

  Znając FIS wlepją K-125 HS-140 jak każdej nowej skocznii.

 • Dolnoslazak doświadczony
  @feniks212

  W dotychczasowych komunikatach dotyczących modernizacji, które pojawiają się jakoś tak od trzech lat chyba, nie było mowy o zmianie rozmiaru.

 • feniks212 doświadczony

  Wiecie może jakie wymiary będzie miała przebudowana skocznia?

 • Oczy Aignera profesor
  Rozbieg od nowa

  Korniki chętnie wzięłyby trochę drewna na pamiątkę. Według mnie cały rozbieg powinien zostać rozebrany i zbudowany całkowicie od nowa. Co prawda koszty wzrosłyby, ale obiekt stałby się trwalszy i bezpieczniejszy, a ponadto dłużej posiadałby status nowoczenej konstrukcji, czym jeszcze bardziej zwróciłby uwagę władz FIS-u. Obecny najazd jest stabilizowany przez liny, które są przytwierdzone do podłoża. Jaka inna skocznia korzysta z takiego rozwiązania?

 • puchaty bywalec

  Pożyjemy, zobaczymy.

 • Żuczek bywalec

  Może powalczy w kalendarzu B

 • alo profesor

  Lepiej późno niż wcale. Teraz idealna okazja żeby powalczyć o miejsce w kalendarzu

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).