Ministerstwo Zdrowia uspokaja w sprawie reprezentacji, wiatr krzyżuje plany Biało-Czerwonym

 • 2020-06-23 13:47

- Kadra skoczków jest objęta nadzorem sanitarno-epidemiologicznym. Wszystkie osoby z bliskiego kontaktu w ostatnich dniach są objęte kwarantanną i będą miały przeprowadzone testy - przekazał Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia. Temat zakażenia Adama Małysza koronawirusem był jednym z tematów poruszonych podczas wtorkowego spotkania z dziennikarzami.

- Życzę panu Adamowi zdrowia. Wszyscy, którzy mieli kontakt z Adamem Małyszem, są objęci albo kwarantanną, jeżeli kontakt miał miejsce w ostatnich dniach, albo nadzorem sanitarno-epidemiologicznym - mówi Andrusiewicz.

Zobacz też: Adam Małysz zakażony koronawirusem

Adam Małysz w tym miesiącu spotkał się z reprezentantami kraju oraz członkami sztabu szkoleniowego podczas zgrupowania u podnóża Tatr. - Kontakt pana Adama z polską kadrą skoczków miał miejsce dość dawno, 12 czerwca. Jutro lub pojutrze zakończyłaby się już kwarantanna, którą byśmy na nich nakładali. Z tego co wiem od sanepidu w Cieszynie, ten kontakt był dość ograniczony i był zachowany dość duży dystans - kontynuuje rzecznik ministerstwa.

Zobacz też: Kwarantanna polskich skoczków? Doležal: Czekamy na rozwój wydarzeń

Jaki los czeka naszych zawodników oraz ich trenerów? - Kadra skoczków jest objęta nadzorem sanitarno-epidemiologicznym. Wszystkie osoby z bliskiego kontaktu w ostatnich dniach są objęte kwarantanną i będą miały przeprowadzone testy - dodano podczas briefingu.

- Na dzisiaj nie widzimy zagrożenia wśród skoczków, ale nadzór sanitarno-epidemiologiczny został nałożony - uspokaja Andrusiewicz.

Biało-Czerwoni kontynuują rozpoczęty w niedzielę obóz szkoleniowy w Beskidach. Wtorkowe zajęcia zostały jednak storpedowane przez silny wiatr na 134-metrowym obiekcie im. Adama Małysza w Wiśle-Malince.


Dominik Formela i Adam Bucholz, źródło: TVN24
oglądalność: (2555) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Adam90 weteran
  @Funegosum

  Wiesz po prostu było tyle teorii, ze człowiek moze się pogubić, dlatego tak napisałem :)

 • Funegosum doświadczony
  @Adam90

  O ile pamiętam, to kwarantannę przechodzili skoczkowie i sztab po powrocie z Norwegii, czyli hektar czasu temu, czyli co ma piernik (kwarantanna) do wiatraka (zakażenie wirusem);-)!

 • Morgensternowy_ doświadczony

  Oby nasi skoczkowie i sztab nie mieli kwarantanny. Dlaczego tak mówię? Otóż przez 14 dniową izolację od wszystkich zatrzymalibyśmy się w miejscu, podczas gdy inne reprezentacje byłyby w kolejnym kroku przygotowań. To, że Małysz zakaził się chorobą COVID-19, nie trzeba bardzo dramatyzować, nawet objawów jeszcze nie ma, natomiast Adam nie jest tak bardzo niezbędną osobą do przeprowadzenia treningów i zgrupowań jak trener wraz z asystentami, serwismeni, bo muszą przygotować dla skoczka narty, fizjoterapeuta bądź lekarz kadry.

  Wracając do wątku przez zastój w przygotowaniach przez nałożona przez Sanepid kwarantannę zaliczylibyśmy nie daj Boże fatalny sezon w skokach, a nacje jak AUT, GER, JPN, czy SLO by kosili podia i zwycięstwa jak tylko się da, z Norwegią nie wiadomo, bo kiepsko stoi z pieniędzmi.

  Zatem byłby to wbity noż w plecy od MZ dla Polskich skoków, ale jestem dobrej myśli i nadziei na ulgę dla naszej Reprezentacji.

 • Adam90 weteran
  @Adam90

  Co prawda nic nie wspomniałem o szczepionce , ale w porządku :)

 • Adam90 weteran
  @Bajlando

  Hmm to fajnie, że się pośmiałeś :). W końcu śmiech to zdrowie :)

 • Bajlando bywalec
  @Adam90

  No tak, bo przecież kwarantanna to szczepionka i po niej już się nie można zarazić, to się ubawiłem.

 • Adam90 weteran

  Przecież Adaś przechodził kwarantannę i mimo to złapał tego wirusa.

 • Bajlando bywalec
  @zimowy_komentator

  Wytłumaczeniem ma być to, że dyrektor ds. niczego miał wirusa? No, chyba że u naszych skoczków środowe testy coś wykryją.

 • zimowy_komentator profesor
  W każdym razie jak nie będzie szło naszym skoczkom

  to wiemy co będzie tego wytłumaczeniem. Tajner już wpisał w notes hasło "kwarantanna skoczków", które w razie kompletnej klapy będzie powtarzał jak mantrę w studio TVP.

 • Bajlando bywalec

  Już dawno jest informacja, że cała kadra przejdzie jutro badania na obecność wirusa.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).