Adam Małysz zakażony koronawirusem

 • 2020-06-22 15:22

Adam Małysz poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, iż został zakażony wirusem SARS-CoV-2. Dyrektor-koordynator ds. skoków i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim został poddany kwarantannie.

- Tydzień zaczynam niezbyt dobrą wiadomością. Po tym, jak jedna z osób, z którymi miałem kontakt w ostatnich dniach, miała pozytywny wynik testu na Covid-19, zdecydowałem poddać się badaniu - rozpoczyna swój wpis czterokrotny mistrz świata w skokach narciarskich.

Wiślanin uspokaja, iż na tę chwilę czuje się dobrze. - Okazało się, że zachorowałem na koronawirusa. Na szczęście na razie choroba przebiega bezobjawowo. Mam nadzieję, że tak będzie do wyzdrowienia - pisze Małysz.

42-latek w ostatnim czasie przebywał na zgrupowaniach z reprezentantami Polski, co może wpłynąć na proces przygotowań Biało-Czerwonych do sezonu 2020/21. - Ruszyły także procedury obowiązujące w takiej sytuacji, a więc między innymi kwarantanna oraz poinformowanie osób, z którymi się spotykałem - dodaje czterokrotny zdobywca Kryształowej Kuli.

- Piszę o zarażeniu również tutaj, by chronić innych i ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. To ważne, by wszyscy, którzy mieli ze mną kontakt w ostatnim czasie, przebadali się i podjęli niezbędne w takich okolicznościach środki ostrożności. Jak wiecie, przestrzegam zasad bezpieczeństwa, ale okazuje się, że to nie wystarcza. Niech ta sytuacja będzie i dla Was przestrogą. Dbajcie o siebie i uważajcie - apeluje działacz PZN.

Warto uzupełnić, iż przed kilkoma dniami media obiegła informacja o pozytywnym wyniku testu wykonanego przez Tomasza Bujoka, burmistrza Wisły.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Witajcie kochani. Tydzień zaczynam niezbyt dobrą wiadomością. Po tym, jak jedna z osób, z którymi miałem kontakt w ostatnich dniach miała pozytywny wynik testu na Covid-19, zdecydowałem poddać się badaniu. Okazało się, że zachorowałem na koronawirusa. Na szczęście na razie choroba przebiega bezobjawowo. Mam nadzieję, że tak będzie do wyzdrowienia. Ruszyły także procedury obowiązujące w takiej sytuacji, a więc między innymi kwarantanna oraz poinformowanie osób, z którymi się spotykałem. Piszę o zarażeniu również tutaj, by chronić innych i ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. To ważne, by wszyscy, którzy mieli ze mną kontakt w ostatnich dniach, przebadali się i podjęli niezbędne w takich okolicznościach środki ostrożności. Jak wiecie, przestrzegam zasad bezpieczeństwa, ale okazuje się, że to nie wystarcza. Niech ta sytuacja będzie i dla Was przestrogą – dbajcie o siebie i uważajcie.

Post udostępniony przez Adam Małysz (@adammalyszofficial)


Dominik Formela, źródło: facebook.com/AdamMalysz
oglądalność: (8575) komentarze: (28)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Uve Kolarz bywalec
  @zimowy_komentator Da się oszukać choć łatwe to nie jest

  Wystarczy mieć media, a niewygodne komentarze/filmy usuwać z YT.
  Ludzie to w 90% [***]e i wierzą tzw autorytetom pokazywanym w TV bo proces myślowy jest trudny więc łatwiej zdać się na błogą ignorancję.

  Przypomnij sobie świńską grypę - wtedy to nie pękło, ale teraz mamy social media i psychoza się nakręciła.
  Ja też mam bliski kontakt z lekarzami bo jestem w szpitalu dwa razy w tygodniu i uwierz mi, przekaz części z nich wygląda zupełnie inaczej niż w mediach.

  Cytat: "koronawirusa należy traktować poważnie, chociaż szeroko rozpowszechnione obawy przed nim uważa za przesadzone. Jak twierdzi, COVID-19 nie jest "żadną szczególnie groźną chorobą zakaźną". Niektóre ograniczenia obowiązujące rodziny zmarłych podczas pogrzebu są, jego zdaniem, nieuzasadnione"..

  https://www.dw.com/pl/koronawirus-co-o-nim-wiemy-po-sekcji-zwłok/a-53550153

  A że zabronili sekcji zwłok na początku? No coż, moi lekarze też mieli zakaz wypowiadania się przez pierwszy miesiąc...
  A w tym czasie kto miał zrobić kasę na rynkowym krachu to zrobił...

  Połącz kropki, to się nie dzieje pierwszy raz. I zdarzy się jeszcze nie raz w przyszłości.

 • zimowy_komentator profesor
  @Uve Kolarz

  Pomyśl przez chwilę - nie da się oszukać całej ludzkości w jednym czasie, to niemożliwe. W każdym kraju są naukowcy niezależni i jeśli nikt tego nie podważa to naszym obowiązkiem jest się ich słuchać, bo jesteśmy od nich głupsi w tym temacie. Na tym polega dojrzałość, a spiskowanie nie jest jego przejawem, to raczej domena dzieci.

  Napisali dziś, że na kwarantannę udał się Apoloniusz Tajner, który podobno miał kontakt z Małyszem. W razie czego pierwszeństwo do szpitala będzie miał Adam jako ten starszy, bardziej zagrożony, bo Apollo z racji swej młodości w zasadzie jest bezpieczny.

 • Oczy Aignera profesor
  @szulcu9631

  Gdyby Paulo Dybala ćwiczył pod okiem obecnego szkoleniowca ŁKS-u, to jego wydolność wzrosłaby zdecydowanie. Jak wszyscy dobrze wiedzą: "Wojciech Stawowy - najlepszy trener ligowy".

 • Uve Kolarz bywalec
  @zimowy_komentator Bo ten wirus obniża odporność

  i dlatego przyśpieszył zgon niektórych osób, które i tak za chwilę by umarły.

  Ponadto, skąd wiesz na co umarły na Covida skoro nie można było robić sekcji zwłok?
  I dlaczego tych sekcji nie można było robić?

  Kumasz już coś?

 • zimowy_komentator profesor
  @Uve Kolarz

  No dobra to wytłumasz mi w takim razie Scherlocku Holmsie skąd się wziął kryzys w Chinach i Włoszech i te trumny na ulicach, bo przecież przy grypie takiego czegoś nie ma.

 • wiola4697 profesor

  Szybkiego powrotu do zdrowia Adam!

 • Uve Kolarz bywalec
  @Krystian.P Ale zdajesz sobie sprawę

  że korona wirusy są z nami od zarania dziejów i ten jest tylko nowym szczepem, trochę bardziej zaraźliwym, niemniej jednak niezagrażającym życiu osób które nie są ciężko chore na choroby towarzyszące (zwłaszcza choroby płuc) a cała ta histeria to granie na emocjach i szwindel finansowy czy jednak nie potrafisz jeszcze połączyć tych kropek?

  Chcesz więcej? Niemieccy lekarze zaczęli robić sekcje zwłok (wcześniej każdemu zabraniano) i okazało się że 99% ludzi nie ma czego się bać.

 • Bajlando bywalec
  @szulcu9631

  To rzeczywiście jeden gol niezwykle świadczy o jego formie i przede wszystkim wydolności fizycznej. Bo gość raz dobrze uderzył piłkę w kierunku bramki.

 • szulcu9631 doświadczony
  @alo

  "Wystarczy przywołać przykład piłkarza Paulo Dybali który na meczach jest bez formy ostatnio i powiedział raz że nie wyrabia kondycyjnie jak wcześniej."

  A tymczasem po kilku godzinach od momentu napisania tych słów, Dybala strzela przepiękną bramkę w meczu ligowym.

 • Oczy Aignera profesor
  @Admary

  Wywiad z Adamem Małyszem był nakręcony 11 czerwca. Zjazdy na pontonie najprawdopodobniej też. Film z pokazem rozkładania aparatury mierzącej "nieprarygodne" prędkości nagrywał już dziennikarz tego portalu.

 • SebaSzczesnyy doświadczony

  Znam ludzi którzy mieli tego koronawirusa i nie mieli żadnych objawow i nic im nie bylo . Może ja sam go miałem a nawet nie wiem.

  Szkoda tylko że tą Planice odwołali i RA bo można było i trzeba było skakać

 • SebaSzczesnyy doświadczony
  @Krystian.P

  tacy ciemni ludzie jak ty własnie takie głupoty gadają

  Na tych 30 tysiecy w Polsce pewnie u większości przebiega bezobjawowo. A że ci co mają 80 lat umierają to nic w tym dziwnego. Na grype by pewnie też umarli. Taka jest prawda.

 • Morgensternowy_ doświadczony
  @Major_Kuprich

  I Dominik Kastelik podobnie hehe.
  Na poważnie to nie ma jeszcze objawów COVID-19. Nie żeby coś, ale ta cała pandemia SARS-Cov-2 jest dość mocno naciąganym i pompowanym tematem w mediach. Przez to ludzie zaczęli do bólu panikować i bać się nawet własnego cienia, a inne choroby przez część ludzi zostały zlekceważone Zobaczcie na domy ludzi po tych nawałnicach lub na drogi w min. woj. Małopolskim (uszkodzone domy, zalane ulice, powalone drzewa). To jest dopiero tragedia i strata.

  Ok, zjechałem z drogi, ale powiem tak, że raczej skoczkowie i ich sztab nie powinni mieć wykrytego SARS-Cov 2 i nie grozi im kwarantanna. Z Adamem się jakiś czas nie widzieli, zresztą Małysz mieszka w najbardziej zakażonym województwie (Śląskie), a tam zakażonych jest.

  Nic, tylko mu życzyć, żeby wyszedł zwycięsko z tego.

 • komentator_sportowy bywalec

  Pielgrzymka z Wisły na Jasną Górę już wyruszyła?

 • Bajlando bywalec

  Rewelacyjna "choroba", chorujesz ale nic ci nie jest.

 • Seba Aka Krzychu bywalec

  Szybkiego powrotu do zdrowia Adam

 • alo profesor

  Zdrowia Adam
  Pytanie co ze skoczkami. Oby i z nimi nie miał kontaktu. Cholera wie kiedy miał kontakt z osobą zakażoną. Wiemy jak koronawirus wpływa na formę sportowców. Wystarczy przywołać przykład piłkarza Paulo Dybali który na meczach jest bez formy ostatnio i powiedział raz że nie wyrabia kondycyjnie jak wcześniej.

 • Admary doświadczony
  @kibicsportu

  Teraz pytanie kiedy miał kontakt z osobą zakażoną

 • Major_Kuprich profesor
  No to Ziobro chyba zwariuje

  Ze szczęścia, jego groźby spełniły się.

 • kibicsportu profesor
  @Admary

  Jedynie wiemy, że ostatni raz miał z nimi kontakt 12 czerwca.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).