Kwarantanna polskich skoczków? Doležal: Czekamy na rozwój wydarzeń

 • 2020-06-22 18:37

- W niedzielny wieczór, kiedy rozpoczęliśmy zgrupowanie w Wiśle, otrzymaliśmy telefon od Adama - mówi naszemu serwisowi Michal Doležal. Czech odniósł się do sytuacji naszej kadry narodowej w kontekście pozytywnego wyniku na obecność koronawirusa w organizmie dyrektora reprezentacji.

Spotkanie w Beskidach jest trzecim w ramach przygotowań kadry narodowej do sezonu 2020/21. Wcześniej, pod koniec maja i na początku czerwca, Biało-Czerwoni ćwiczyli na obiektach w Szczyrku i Zakopanem. - Nie widzieliśmy się z Adamem od dziesięciu dni, kiedy zakończyliśmy zgrupowanie w Zakopanem. Lekarze przekazali nam, że w tym okresie pojawiłyby się objawy chorobowe w szeregach reprezentacji, a takich nie widzimy pośród zawodników oraz członków sztabu szkoleniowego. Jak na razie funkcjonujemy zgodnie z planem i rozpoczęliśmy obóz w Wiśle-Malince - relacjonuje serwisowi Skijumping.pl trener Doležal.

Czy polskim skoczkom, w związku z informacją opublikowaną przez Adama Małysza, grozi przymusowa przerwa od zajęć i dwutygodniowa kwarantanna? - Czekamy na rozwój wydarzeń, ponieważ Łukasz Gębala, jeden z naszych fizjoterapeutów, przeszedł dziś w Bielsku-Białej test na obecność koronawirusa. Wybraliśmy go jako reprezentanta grupy. Aktualnie czekamy na jego wyniki. To w tym momencie najważniejsze - podkreśla czeski szkoleniowiec.

Jeżeli wynik fizjoterapeuty okaże się negatywny, wówczas polskich skoczków prawdopodobnie ominą badania. - Polski Związek Narciarski stara się o organizację testów dla całego zespołu, w innym przypadku każdy będzie musiał opłacić to sam - dodaje 42-latek.

Do tej pory jedynymi przetestowanymi członkami drużyny byli jej czescy członkowie - Michal Doležal i Radek Žídek. W obu przypadkach wyniki nie wykazały obecności koronawirusa. Badania miały miejsce 11 maja w związku z przekroczeniem granicy polsko-czeskiej.

Z Michalem Doležalem rozmawiał Tadeusz Mieczyński

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Witajcie kochani. Tydzień zaczynam niezbyt dobrą wiadomością. Po tym, jak jedna z osób, z którymi miałem kontakt w ostatnich dniach miała pozytywny wynik testu na Covid-19, zdecydowałem poddać się badaniu. Okazało się, że zachorowałem na koronawirusa. Na szczęście na razie choroba przebiega bezobjawowo. Mam nadzieję, że tak będzie do wyzdrowienia. Ruszyły także procedury obowiązujące w takiej sytuacji, a więc między innymi kwarantanna oraz poinformowanie osób, z którymi się spotykałem. Piszę o zarażeniu również tutaj, by chronić innych i ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. To ważne, by wszyscy, którzy mieli ze mną kontakt w ostatnich dniach, przebadali się i podjęli niezbędne w takich okolicznościach środki ostrożności. Jak wiecie, przestrzegam zasad bezpieczeństwa, ale okazuje się, że to nie wystarcza. Niech ta sytuacja będzie i dla Was przestrogą – dbajcie o siebie i uważajcie.

Post udostępniony przez Adam Małysz (@adammalyszofficial)


Tadeusz Mieczyński i Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3812) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Adam90 weteran

  Teraz cały sztab złapie i będą od nowa się badać i czaić w domu i czekać na rozwój wydarzeń. Strach jest tylko przed robieniem testu, a co mają powiedzieć inni Polacy którym nie zrobiono testu i jakoś normalnie żyją?

 • tomek20 weteran

  Już abstra[***]ąc od wszystkiego to śmieszne jest, że w takiej piłce to badali wszystkie drużyny razem ze sztabami po kilka razy, a tu nie ma kasy żeby kilku skoczków przebadać.

 • SebaSzczesnyy doświadczony
  @janbombek

  za Horngachera cos tam przestrzegali, a u Czecha pewnie nie ma żadnych zasad. Byleby wesoło było i jakoś to będzie. Karawana jedzie dalej

 • Oczy Aignera profesor
  @alo

  Odpowiem w stylu Jacka Wiśniewskiego. Argentyńczyk biega, jakby miał dwa wozy węgla na plecach.

 • janbombek bywalec

  Większość osób jest przekonanych, że od swoich się nie zarazi. Oni tam wszyscy nieomal jak rodzina, nie przestrzegają pewnie żadnych zasad. Zresztą skoczkowie nie są tu wyjątkiem.

 • alo profesor
  @kibicsportu

  Właśnie wspomniałem o tym w artykule o Adamie. Dałem przykład piłkarza Juventusu Paulo Dybali który nie może dojść do formy po zakażeniu sprzed dwóch miesięcy do dzisiaj. Zmniejszyła się u niego m.in. wydolność

 • kibicsportu profesor

  Mam nadzieję, że skoczkowie i sztab nie będą zarażeni. To też może źle wpłynąć na przygotowania do sezonu i też nie wiadomo jak ten koronawirus wpłynąłby na organizm u nich. Czy nie zostawiłby śladu.

 • Dama_Karmelowa weteran
  @alo

  Formalna kwarantanna Adama potrwa dopóki nie będzie miał testu z wynikiem negatywnym, także tu spokojnie. Nie jest osobą niezbędną do przeprowadzenia treningów więc pewnie oprócz tego odczeka chwilę zanim się pojawi.

 • alo profesor

  Się cholera nie miało gdzie pojawić tylko u nas akurat. Troche to źle może wpłynąć na mental zawodników. Oby przeszli jakoś suchą stopą. A Małysz to nie powinien mieć z nimi kontaktu nawet za 2-3 tygodnie bo wirus potrafi siedzieć w organizmie nawet miesiąc

 • Bajlando bywalec

  14-dniowa kwarantanna obowiązywała przy powrocie do kraju, kiedy granice były "zamknięte". W przypadku wykrycia wirusa o długości kwarantanny od samego początku decydował i decyduje lekarz, a nie że jest to z automatu 14 dni. To jest minimum i równie dobrze może to być np. dni 30.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).