Rosjanie i Turcy wznowili treningi na skoczni

 • 2020-07-23 13:00

Na około miesiąc przed startem Letniego Grand Prix reprezentacje Rosji oraz Turcji wznowiły zajęcia na obiektach narciarskich. Członkowie Sbornej ćwiczą w Czajkowskim, natomiast zawodnicy znad Bosforu szykują się do zimy w Erzurum.

Kompleks skoczni Śnieżynka w Kraju Permskim został wybrany jako miejsce pierwszego zgrupowania Rosjan w ramach przygotowań do sezonu 2020/21. Wyjątkowo późne wznowienie zajęć wynikało z trwającej pandemii koronawirusa, która nadal mocno daje się we znaki obywatelom największego państwa świata. Na początek, podobnie jak skoczkowie z pozostałych krajów, obiektem treningów stała się średnia skocznia o rozmiarze 72 metrów, gdzie pracowano nad podstawą techniki skoku.

Rosjanie mimo nieudanej zimy nie zdecydowali się na zmiany w sztabach szkoleniowych. Kadrą narodową mężczyzn nadal kierować będzie Jewgienij Plechow, a pieczę nad żeńską reprezentacją sprawować będzie Roman Kierow. Obaj trenerzy oprócz zajęć na skoczni przygotowali szereg ćwiczeń, który ma pomóc nadrobić swoim podopiecznym czas stracony z powody przerwy wymuszonej pandemią.

Zobacz też: Liczne kadry Rosji

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Training HS 60😎

Post udostępniony przez Roman-Sergeevich-Trofimov (@roman_s_trofimov)

Jeszcze później narty skokowe przypięli Turcy. Letnie przygotowania egzotycznego zespołu ruszyły na Kiremitliktepe w Erzurum. Nagraniami z pierwszych próg wykonanych na średnim obiekcie u podnóży Gór Pontyjskich podzielili się m.in. Fatih Arda Ipcioglu, Muhammet Irfan Cintimar, Muhammed Munir Gungen czy Muhammed Ali Bedir.

Nadal niejasna jest jednak kwestia kontraktowa dotychczasowego trenera Turków, Nejca Franka ze Słowenii. - Z powodu pandemii Nejc nie może przylecieć do naszego kraju i podpisać nowego kontraktu z federacją. Mimo wszystko, pomaga nam na odległość i tworzy program treningowy. Przygotowania na miejscu koordynuje Samet Karta - mówi w rozmowie z naszym serwisem Ipcioglu, chorąży swojego kraju podczas ceremonii otwarcia zimowych igrzysk w Pjongczangu.

Turcy po raz ostatni na arenie międzynarodowej pokazali się w drugiej połowie lutego, kiedy wzięli udział w Pucharze Kontynentalnym w Predazzo. Minionej zimy żaden z nich nie zdołał zdobyć choćby punktu do klasyfikacji generalnej tego cyklu. 

Zobacz też: Skocznie w remoncie i trener bez umowy - problemy tureckich skoczków


Dominik Formela, źródło: inf. własna + skisport.ru
oglądalność: (1815) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • alo profesor

  Ipcioglu mógłby się w Wiśle zjawić

 • Oczy Aignera profesor
  Turcy

  "Tu nie ma co trenować, tu dzwonić trzeba." Tak mawiał kiedyś śp. Janusz Wójcik.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).