Najmłodsi rywalizowali w Wiśle-Centrum

 • 2020-07-28 20:35

Memoriałem im. Leopolda i Władysława Tajnerów rozpoczął się letni sezon skoków narciarskich w naszym kraju. W minioną sobotę na wiślańskich obiektach rywalizowano w pięciu kategoriach młodzieżowych.

Skocznie w Wiśle CentrumSkocznie w Wiśle Centrum

Skocznia HS40 w wiślańskim Centrum była areną zmagań chłopców urodzonych w latach 2009-2010. Najlepszy w stawce młodych zawodników okazał się Mikołaj Wantulok (WSS Wisła). Nieoficjalny mistrz świata dzieci z 2018 roku uzyskał 40,5 oraz 36,5 metra. Jego przewaga nad Marcinem Bobakiem z KS Chochołów (35,5 oraz 37 metrów) wyniosła 7,7 pkt. Skład podium uzupełnił klubowy kolega triumfatora - Kevin Kubień (36 i 34 metry).

Chłopcy z roczników 2011-2012 sprawdzili się na 20-metrowym obiekcie w Beskidzie Śląskim. Poza zasięgiem rywali był Adam Pilch (WSS Wisła), któremu wygraną dały skoki na odległość 22 i 22,5 metra. Drugą lokatę wywalczył Wiktor Sosna (dwukrotnie 19,5 metra) - przedstawiciel LKS Olimpia Goleszów, głównego organizatora imprezy. Trzeci finiszował Konrad Klimunt z WSS Wisła (18,5 oraz 20,5 metra). Na tej samej skoczni miał miejsce także konkurs otwarty dziewcząt. Na najwyższy stopień podium wdrapała się Natalia Łupieżowiec z WSS Wisła (20 i 20,5 metra). Na podium towarzyszyły jej członkinie KS Chochołów - Julia Wolska (20 i 19,5 metra) oraz Zuzanna Truchan (20 i 18 metrów). Ostatnie miejsce zajęła córka Stefana Huli - Milena (dwukrotnie 11,5 metra).

Rozstrzygnięcia w pozostałych dwóch kategoriach zapadły na 10-metrowej skoczni. Tadeusz Rzeszótko (WSS Wisła) wygrał zmagania chłopców urodzonych w 2013 roku i młodszych, natomiast Emilia Antosz (KS Chochołów) brylowała w potyczce dziewcząt z rocznika 2011 i młodszych.

Kliknij, aby zobaczyć pełne wyniki wszystkich kategorii >>>


Dominik Formela, źródło: PZN
oglądalność: (2095) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • szczurnik bywalec
  @janbombek

  Powoli, powoli, miała przeciwko sobie roczniki 2005-2007 i niby jeszcze dwie z 2010, ale bez konkretnych dat urodzin - a to może być półtora roku różnicy, w tym wieku to jest zauważalne.

  Rzuciłem jeszcze raz okiem - powinna była startować w swojej kategorii wiekowej, ale tamta skocznia jest dwa razy (!) mniejsza, więc może chciała na większej niezależnie od przewidywanych wyników?

 • Oczy Aignera profesor
  Znani i lubiani

  Kubica skakał!
  Był szybszy na progu od bolidu Williamsa. Nawet nie trzeba mieć danych, aby to stwierdzić.
  Do tego Malarz.
  ŁKS (a w szczególności "najlepszy trener ligowy") wykończył go psychicznie. Musiał dać sobie spokój z piłką.
  Pokazał się także Piotr Zieliński, który wrócił z Neapolu do Polski, aby wystąpić w tych zawodach.
  Wszystkich przebił jednak Greń.
  Podobno organizatorzy pytali się go, jakiego koloru jest jego kombinezon. Oni twierdzili, że był granatowy, ale Greń zarzekał się, że miał czarną barwę.

 • janbombek bywalec

  Rozumiem, że Milena kontynuuje tradycje rodzinne, ale może dziewczę ma jakieś inne talenty. Pomyśl o tym Stefan, szkoda dziecka.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).