Anders Fannemel: Nadal wierzę, że wrócę na skocznię

 • 2020-09-10 20:38

Do startu nowego sezonu Pucharu Świata zostały niespełna trzy miesiące. Czy zimą na rozbiegu pojawi się Anders Fannemel? Reprezentant Norwegii wciąż walczy o powrót do formy po ciężkiej kontuzji.

W lipcu 2019 roku były rekordzista świata w długości skoku zerwał więzadła krzyżowe i uszkodził łąkotkę w lewym kolanie, co stało się przy okazji niefortunnego upadku podczas treningu przed zawodami rangi Letniego Grand Prix na obiekcie im. Adama Małysza w Wiśle. Od tamtej pory 29-latek pauzuje, a w międzyczasie musiał poddać się aż trzem operacjom. Fannemel znalazł jednak uznanie w oczach trenera Alexandra Stoeckla, który włączył go do dziewięcioosobowej kadry na sezon 2020/21.

Zobacz też: Liczna kadra narodowa Norwegii

Na przełomie sierpnia i września członek Hornindal IL miał okazję zjechać na nartach skokowych, po raz pierwszy od doznania skomplikowanego urazu. Na śniegu towarzyszył mu Thomas Aasen Markeng, inny z norweskich rekonwalescentów.

Jak przyznał sam zawodnik, rehabilitacja zmierza w dobrym kierunku, ale przebiega ona znacznie wolniej niż się tego spodziewał. - Miałem nadzieję, że wcześniej oddam skoki, ale zostało jeszcze trochę czasu. Staram się być silny jak dawniej, aby wrócić do pełnej sprawności - czytamy słowa Norwega na łamach serwisu nettavisen.no.

Czterokrotny triumfator konkursów Pucharu Świata wspomniał również, że ciągle odczuwa ból w kolanie, kiedy poddaje je zbyt dużym obciążeniom. Zdaje sobie jednocześnie sprawę z tego, że nawet jeśli uda mu się wkrótce powrócić do rywalizacji, powrót do dawnej dyspozycji może okazać się zawiłą drogą. - Nadal wierzę, że wrócę na skocznię. Jestem jednak realistą, biorąc pod uwagę czas trwania leczenia. Osiągnięcie odpowiednio wysokiego poziomu tej zimy może być trudne. Szkoda, że ominęło mnie całe lato na skoczni - mówi Fannemel.

Dodatkową trudnością dla Norwega, który przez wiele tygodni poruszał się o kulach, jest także duża utrata masy mięśniowej w kontuzjowanej nodze. 29-latek wie, że powrót do formy wymaga czasu. Nie zamierza się on jednak poddawać, a jego motywacją pozostaje m.in. chęć zdobycia upragnionego medalu olimpijskiego. W 2015 i 2017 roku sięgał już z reprezentacją swojego kraju po złoto i srebro mistrzostw świata, a w 2016 roku po tytuł drużynowych mistrzów świata w lotach narciarskich.


Wojciech Skucha, źródło: nettavisen.no
oglądalność: (2448) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).