Nowy trener Czechów liczy na Koudelkę i Polaska, zawody w Libercu odwołane

 • 2020-09-12 09:50

- Byłbym szczęśliwy, gdyby pięciu lub sześciu zawodników było w stanie meldować się w punktowanej "30". Byłoby super. Krok przed wszystkimi są Roman Koudelka i Viktor Polasek, których cele są wyższe - nie ukrywa Frantisek Vaculik. Blisko 36-letni szkoleniowiec tej wiosny przejął stery reprezentacji naszych południowych sąsiadów.

- Pandemia nie wpłynęła szczególnie na nasze przygotowania. Nie mogliśmy spotkać się w maju, ale w czerwcu czy lipcu wszystko szło już zgodnie z planem. Na skoczni udaje nam się wprowadzać już pewne elementy, które trenujemy na sucho. Chłopcy nie pokazali tego podczas Letniego Grand Prix w Wiśle, ale myślę, że potrzebujemy więcej czasu, aby ustabilizować technikę, a następnie wdrożyć to na skoczni - mówi Vaculik w rozmowie z czech-ski.com. W Beskidzie Śląskim pojawili się i punktowali Cestmir Kozisek, Viktor Polasek oraz Vojtech Stursa. Zabrakło kontuzjowanego Romana Koudelki i pauzującego z powodu zakażenia koronawirusem Filipa Sakali.

- Roman zaliczył bolesny upadek na początku lipca, wskutek którego ucierpiała jego kostka i ramię. Liczyliśmy na szybszą rekonwalescencję, ale jego przerwa trwała miesiąc, przez co nie był w stu procentach gotowy na Wisłę. Filip zachorował podczas lipcowych wakacji, musiał przejść kwarantannę, a po otrzymaniu negatywnego wyniku testu wrócił do zajęć z grupą. Obaj pojechali z nami na obóz do austriackiego Eisenerz - tłumaczy szkoleniowiec. 

Vaculik oprócz szkolenia kadry narodowej stawia też na pracę z młodzieżą. - Musimy pracować razem, jako zespół. To długa perspektywa. Słyszałem też, że są plany uruchomienia normalnej skoczni w Harrachovie na sezon zimowy. Byłaby to duża pomoc dla czeskich skoków, szczególnie dla nastolatków i juniorów - podkreśla były zawodnik, który w latach 2005-2007 stanął na starcie dwóch konkursów rangi Pucharu Świata. 

Minionej zimy, podczas której pieczę nad drużyną sprawowali David Jiroutek i Antonin Hajek, Czesi zajęli 8. lokatę w końcowym zestawieniu Pucharu Narodów. Po punkty w zmaganiach elity sięgali tylko Roman Koudelka i Viktor Polasek. - Byłbym szczęśliwy, gdyby w nowym sezonie pięciu lub sześciu zawodników było w stanie meldować się w punktowanej "30". Byłoby super. Krok przed wszystkimi są Roman Koudelka i Viktor Polasek, których cele są wyższe - dodaje Vaculik. 

W przyszłym tygodniu, 16 września, na kompleksie Jested w Libercu miał odbyć się konkurs o tytuł mistrza Czech na dużej skoczni. Niestety, z powodu zagrożenia epidemicznego zawody zostały odwołane. Niewykluczone, że Czechom uda się przeprowadzić krajowy czempionat 20 września na normalnym obiekcie we Frensztacie pod Radhoszczem, gdzie w sierpniu odbył się jedyny konkurs Letniego Grand Prix kobiet 2020.


Dominik Formela, źródło: czech-ski.com
oglądalność: (1908) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Demon Prevc bywalec
  @W Punkt

  Japończycy nie przyjechali do Wisły, a skakali u siebie. Było u nas tylko paru czeskich zawodników z miernymi osiągnięciami w PŚ. Nie rozumiem tej decyzji.

 • W Punkt doświadczony

  Czesi doszli już do takiej perfekcji w odwoływaniu zawodów w Libercu, że odwołują tam juz nawet swoje wewnętrzne rywalizacje.
  Chyba, że im się zwyczajnie pomyliło, bo mysleli, ze to zawody PŚ. W takim razie może się kapną i szybko odwołają... odwołanie.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).