Aalto przed Aigro w Ruce

 • 2020-09-13 12:55

Antti Aalto wygrał niedzielny konkurs krajowy na obiekcie Rukatunturi (HS142) w Ruce. 25-latek po zaciętym boju pokonał Arttiego Aigro. Reszta stawki pozostała daleko w tyle za fińsko-estońskim duetem.

Aalto, którego zabrakło na starcie sobotnich zawodów, prowadził po pierwszej serii, w której poszybował na 133. metr. Tuż za nim - ze stratą 0,2 pkt. - znajdował się Artti Aigro (134 metry). W finale Fin poprawił się aż o dziesięć metrów, co przy 139 metrach Estończyka pozwoliło mu wygrać konkurs z przewagą 7,4 pkt. Trzeci finiszował Niko Kytosaho. Triumfator sobotnich zmagań lądował na 124. i 128. metrze, a różnica dzieląca go od Aalto wyniosła aż 50,7 pkt.

Zobacz też: Finowie rywalizowali na Rukatunturi

Na czwartej pozycji znalazł się przedstawiciel lokalnego klubu - Kalle Heikkinen (124 i 123 metry), a piąty był Andreas Alamommo (115 i 128 metrów). Arttu Pohjola, drugi skoczek pierwszego konkursu, tym razem musiał musiał zadowolić się pozycją nr 6. Jego wyniki to 101 i 130 metrów.

Mizernie wypadli etatowi reprezentanci kraju - Eetu Nousiainen (106 i 124 metry) oraz Jarkko Maatta (dwukrotnie 113 metrów). Tuż za nimi znalazł się uważany niegdyś za spory talent Sami Saapunki (109 i 114 metrów). Czołową "10" uzupełnił Henri Kavilo (97 i 114 metrów). Mico Ahonen zajął dopiero 13. miejsce pośród 15 uczestników imprezy.

W stawce juniorów równych sobie nie miał Tuomas Kinnunen, a w starciu Sussanny Forsstroem z Jenny Rautionaho górą okazała się ta pierwsza.

Kliknij, aby zobaczyć pełne wyniki niedzielnego konkursu mężczyzn >>>

Kliknij, aby zobaczyć pełne wyniki niedzielnego konkursu juniorów >>>

Kliknij, aby zobaczyć pełne wyniki niedzielnego konkursu kobiet >>>


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3282) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • pablito doświadczony
  @dejw

  no i też nie wiadomo jak było z wiatrem

 • dejw profesor

  Dzisiaj już Kytosaho takiego dobrego dnia jak wczoraj nie miał, to i dostał 40 pkt łomot od Aigro. Pohjola miał jeszcze gorszy, klepnął raz w bulę i kolejne 40 pkt w plecy.
  Szkoda, że nie ma informacji ani o belkach, z których ruszali, ani o prędkościach na progu; ale wyniki Aigro i tak mała strata do Aalto na LH w połowie września to dobry sygnał.

 • Agent99 weteran

  Saapunki i Maatta to taka fińska wersja Zniszczoła i Murańki. Też niesamowite potencjały, które z różnych względów nie potrafią pokazać swojego kunsztu. Z tym, że Sami nie skacze profesjonalnie. Nawet roczniki takie same. Aigro niebawem przeskoczy Nurmsalu w osiągnięciach. Żadnych problemów zdrowotnych nie ma, które dyskwalifikowałyby go ze skakania, a jego rozwój przypomina mi rozwój pewnego skoczka polskiego. Aalto choćby się waliło, będzie nadal liderował w kadrze Suomi. Natomiast Kytosaho utrzymuje równy poziom w zawodach lokalnych, lecz nie wiadomo jak się przełoży to na zmagania światowe.

 • Kolos profesor
  @alo

  Pytanie czy Aigro w takiej dobrej formie czy Aalto w takiej słabej...

 • King profesor

  Swoją drogą ciekawe czy Aalto i Aigro poczynili takie postępy czy pozostali tak słabo. Bo jednak różnica w nocie końcowej tej dwójki nad resztą spora.

 • alo profesor

  Dziś większą loteria musiała być. Aigro w coraz lepszej formie. Jemu Ruka widać leży bo kolejny raz osiąga dobre wyniki

 • pablito doświadczony

  Aigro trenuje z Vaatainenem?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).