Groźna kontuzja polskiego juniora

 • 2020-09-15 12:24

Wszystko wskazuje na to, że sezon 2020/21 zakończył się już dla 19-letniego Szymon Jojki z młodzieżowej kadry narodowej. Uczestnik tegorocznych mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym zerwał więzadła krzyżowe w kolanie i uszkodził łąkotkę.

Do feralnego zdarzenia doszło w trakcie letniego zgrupowania naszych juniorów w Austrii. - Oddałem daleki skok na obiekcie w Ramsau. Podczas lądowania popełniłem błąd i poczułem mocny ból w lewym kolanie. Badanie rezonansem magnetycznym wykazało zerwanie wiązadła krzyżowego oraz uszkodzenia łąkotki. Dwa tygodnie temu przeszedłem operację, a rehabilitacja może potrwać nawet pół roku. Prawdopodobnie zakończyłem już sezon - mówi naszemu serwisowi Szymon Jojko.

Minionej zimy istebnianin pełnił rolę rezerwowego naszej reprezentacji podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Oberwiesenthal. W sezonie 2020/21 gospodarzem tej imprezy będzie Zakopane. Dla podopiecznego trenera Zbigniewa Klimowskiego miał być to ostatni start na arenie międzynarodowej pośród młodzieżowców. - Dobrze skakało mi się pod okiem trenera Zbyszka. Po cichu liczę na powrót pod koniec zimy, natomiast dano mi do zrozumienia, że otrzymam zielone światło do powrotu na skocznię dopiero w momencie uzyskania pełnej sprawności fizycznej - kontynuuje członek WSS Wisła.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Get well soon 🙂👍 #deinerfolgbeginntimkopf #skijumping #polska #deutschland #skispringen #wisła #istebna

Post udostępniony przez Doc Haupt (@dochaupt)

Dla Jojki nie jest to pierwsza tego typu kontuzja. - W wieku 12 lat doznałem urazu tego kolana, po czym pauzowałem ponad rok. Udało się zorganizować zabieg uszkodzonego więzadła. Po nim przez kilka lat miałem spokój. W tym czasie nie odczuwałem żadnych dolegliwości bólowych - tłumaczy skoczek. 

W najbliższy weekend w zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego w Wiśle pokaże się Arkadiusz Jojko, rok młodszy brat Szymona. - Pogratulowałem mu, że dostał szansę od trenerów. Wiem, że każdego dnia ciężko na to pracuje - zapewnia 19-latek pytany na temat brata, który w marcu stawiał pierwsze kroki w drugoligowych zawodach. 

Szymon Jojko do tej pory wziął udział w dwóch konkursach rangi Pucharu Kontynentalnego. Działo się to przed dwoma laty na Wielkiej Krokwi w Zakopanem, kiedy udało mu się zająć 44. i 50. miejsce. W zmaganiach trzecioligowców jego najlepszym wynikiem jest 13. pozycja wywalczona w grudniu minionego roku w Oberwiesenthal.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Team Brother #pracapracapraca #polishskijumpingteam #zakopane

Post udostępniony przez szymon jojko (@szymonjojko)


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6455) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Oczy Aignera profesor
  @Shoutaro

  Bracia Jojko to miks Andreasa Goldbergera, Thomasa Aasena Markenga i Davida Haagena.

 • Lataj doświadczony
  @Pavel

  Właśnie. Nie można cały czas polegać na tych samych skoczkach, a zwłaszcza, gdy mają więcej lat od Kubackiego. Czasy Ahonenów i Małyszów minęły, teraz w 1-szej 6. poziomowo reprezentacji jest po paru skoczków, walczących na światowym poziomie, a nie tylko 1 jak w goniących kiedyś Austrię czy Finlandię krajach. Konkursy drużynowe w ostatnim czasie to przeważnie w składzie Żyła, Kot (Wolny), Stoch, Kubacki. Nie wspominając o tym, że Horngacher z młodych wypromował tylko Wolnego, a poza tym jechał na starych kadrowiczach i dopiero potem zrozumiał, że to prowadzi do nikąd i dlatego odszedł. Hula powinien przejść na emeryturę, a Kotowi łatwiej będzie powrócić na poziom sprzed sezonu 2018/2019, chociaż też trudniej niż Wolnemu się wyłamać. Wśród młodzieży akurat Pilch nie zawodzi.

 • Pavel profesor

  Brutalnie stawiając sprawę, kontuzja tylko przyśpieszyła nieuchronne, czyli koniec kariery tego zawodnika. Nigdy nie osiągnął jakiś wartościowych wyników, a jego miejsce w kadrach wynika tylko z ogólnej beznadziei wśród juniorów. Cóż nasze skoki się starzeją, a następców nie widać.

 • Lataj doświadczony
  @alo

  A szkoda, chociaż nie zdziwiłbym się, gdyby to był początek końca, a Polska stałaby się w dłuższej perspektywie drugą Finlandią. Nie mamy skoczni ulokowanych w całej Polsce w przeciwieństwie do Niemiec, Austrii albo Szwajcarii, a więc marnują się na naszym podwórku potencjalne talenty. Niemniej zawsze będę myślał o Małyszu, kiedy padnie hasło "polskie skoki narciarskie".

 • Tomek88 weteran

  Szkoda chłopaka bo widać było że powoli skacze lepiej(przynajmniej na tych niższych szczeblach). Oby jak najszybciej wrócił do zdrowia.

 • alo profesor

  Niznik teraz Jojko. Sypią się nasi. Nie dość że nie mamy za wielu dobrych rokujących skoczkow to jeszcze mamy pecha z kontuzjami. A szkoda bo Jojko wygląda na to że dobrze się prezentował na treningach.

 • Shoutaro stały bywalec

  Wygląda jak młody Goldberger.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).