Ekstremalna dawka lotów w Vikersund w 2022 roku? Wstępny plan Norwegów

 • 2020-10-16 12:46

Prawdopodobnie skumulowaną dawkę lotów na największej skoczni świata w Vikersund otrzymają skoczkowie i kibice w sezonie 2021/22. O planach Norwegów, podobno wstępnie zaakceptowanych już przez Międzynarodową Federację Narciarską, poinformował Per Bergerud, były skoczek, a obecnie jedna z osób zarządzających mamucią skocznią.

Raw Air ma wówczas planowo zakończyć się 8 marca zawodami w Vikersund, natomiast już w dniach 10-13 marca na tej samej norweskiej skoczni rozegrane zostaną Mistrzostwa Świata w Lotach narciarskich. - Takie rozwiązanie ma dużo zalet zarówno dla organizatora, jak i zawodników, których nie trzeba będzie obciążać dodatkowymi podróżami - powiedział Bergerud w rozmowie z portalem Nordrenett.no. Plan taki ostatecznie ma zostać zatwierdzony przez FIS wiosną przyszłego roku.

Będzie to dwudziesta siódma edycja tej imprezy, piąta rozgrywana w Vikersund. Norwegia wcześniej gościła te zawody w 1977, 1990, 2000 i 2012 roku. Mistrzostwa z 1977 roku były dla ich uczestników wyjątkowo wyczerpujące. W ich ramach rywalizowano przez trzy dni, a każdy dzień zmagań składał się z trzech serii. Skoczkowie musieli więc w ramach zawodów oddać dziewięć ocenianych skoków. Kolejne edycje nie miały szczęścia do pogody. Impreza rozegrana w 1990 roku składała się z kolei z dwóch jedynie serii, a przeprowadzona w roku 2000 z trzech, które miały miejsce w poniedziałek, bo z powodu wiatru w sobotę i niedzielę nie udało się dokończyć ani jednej ocenianej rundy. W 2012 roku z powodu bardzo trudnych warunków atmosferycznych konkurs znów składał się z zaledwie dwóch skoków każdego z zawodników.
 


Adrian Dworakowski, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6212) komentarze: (5)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • W Punkt doświadczony

  To jest chyba dobry pomysł z tym ograniczeniem podróży.

 • Kolos profesor
  @Adrian D.

  Tylko, że turniej Raw Air w 2022 roku nie będzie już aż tak morderczy skoro zostanie uszczuplony o zawody w Trondheim i drużynówkę w Vikersund.

  To co będzie to będzie i tak sporo lotów, ale jednak będzie to tylko jeden dzień więcej lotów niż w Planicy jest co roku na zakończenie sezonu.

 • Adrian D. redaktor
  @Kolos

  Wiesz, tak czy inaczej w RawAir to są dwa dni skakania, bo treningi i kwalifikacje najpierw. Jeden dzień przerwy i dalej trzy dni latania. W każdym z pięciu dni skakanie o stawkę dla najlepszych będących po morderczym turnieju. Dla mnie jednak zdecydowanie jest w tym coś ekstremalnego.

 • Kolos profesor

  Ale jednak sam bym nie wpadł na takie ułożenie kalendarza. Co prawda dla Norwegów (i ekip) logistycznie to i nawet pasuje. Ale jednak można było pociągnąć temat lotów w grudniu dalej, skoro takie zawidy będą mieć w tym roku Słoweńcy...

 • Kolos profesor

  W zasadzie o "ekstremalnej dawce lotów" nie ma tu mowy - obcięto przecież Raw Air/PŚ o drużynówkę w Vikersund.

  Więc tak naprawdę zamiast jednego indywidualnego i jednego drużynowego konkursu odbędą się trzy indywidualne i jeden drużynowy i to nie cztery dni pod rząd...

  Więc chyba, aż tak ekstremalnie nie będzie. Po za tym zawsze w odwodzie będzie możliwość olania PŚ w USA, przed finałem sezonu w PŚ.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).