LMP w Szczyrku: Triumf Dawida Kubackiego

 • 2020-10-17 21:05

Dawid Kubacki z tytułem indywidualnego letniego mistrza Polski 2020! Triumfator Turnieju Czterech Skoczni sięgnął po zwycięstwo w sobotnim konkursie na skoczni Skalite (HS104) w Szczyrku dzięki skokom na odległość 98,5 m i 98 m. Srebrny medal wywalczył Andrzej Stękała, a brązowy - Klemens Murańka.

Klemens MurańkaKlemens Murańka
Dawid KubackiDawid Kubacki
Andrzej StękałaAndrzej Stękała

Dawid Kubacki liderował już po pierwszej serii zawodów w Szczyrku. Zawodnik TS Wisła Zakopane poszybował na odległość 98,5 metra i wyprzedzał o 2,5 punktu Andrzeja Stękałę (97,5 m). Trzeci, ze stratą 6 pkt. do lidera, był Klemens Murańka (96 m). Tuż za czołową trójką plasowali się Maciej Kot (95,5 m), Aleksander Zniszczoł (95 m) oraz Arkadiusz Jojko (99,5 m).

Na siódmej pozycji pierwszą serię zakończył Paweł Wąsek (93,5 m). Ósmy był Kacper Juroszek (91,5 m), dziewiąty Stefan Hula (90,5 m), zaś dziesiąty Jan Habdas (96,5 m).

Największym zaskoczeniem pierwszej rundy był występ Piotra Żyły. Jeden z czołowych reprezentantów Polski uzyskał 85 metrów i na półmetku zmagań sklasyfikowany był na osiemnastej pozycji.

Pierwszą serię konkursową rozpoczęto z 11. belki startowej. Dla członków Kadry Narodowej oraz Jarosława Krzaka skrócono rozbieg do 7. platformy.

W rundzie finałowej Dawid Kubacki wylądował na 98 metrze i ostatecznie sięgnął po swój piąty tytuł indywidualnego letniego mistrza Polski. Skoczek z Szaflar pokonał o punkt Andrzeja Stękałę (98,5 m). Na najniższym stopniu podium stanął Klemens Murańka (99,5 m), który okazał się o punkt lepszy od Aleksandra Zniszczoła (101 m). Piąty był Maciej Kot (97,5 m), a szósty Stefn Hula (99,5 m).

Na kolejnych pozycjach rywalizację na Skalitem zakończyli Paweł Wąsek (91,5 m), Kacper Juroszek (92,5 m) i Piotr Żyła (98,5 m). Czołową dziesiątkę zamknął Arkadiusz Jojko (89,5 m).

Serię finałową rozpoczęto z 10. platformy, zaś przed skokiem Piotra Żyły obniżono belkę do 8. pozycji.

To piąty w karierze tytuł letniego mistrza Polski dla Dawida Kubackiego. Wcześniej najlepszy polski zawodnik Pucharu Świata 2019/2020 triumfował dwukrotnie na normalnej skoczni w Szczyrku (2013 i 2015) oraz dwukrotnie na dużym obiekcie - odpowiednio w Wiśle (2015) i Zakopanem (2018).

Na starcie zawodów zabrakło Kamila Stocha. Trzykrotny mistrz olimpijski doznał przeziębienia pod koniec ostatniego zgrupowania kadry w Oberstdorfie. W trosce o zdrowie, 33-letni zawodnik wspólnie ze sztabem trenerskim podjął decyzję o nieuczestniczeniu w konkursach w Szczyrku.

Tegoroczne letnie mistrzostwa Polski zakończy niedzielna rywalizacja drużynowa, w której tytułu bronić będzie AZS Zakopane. Początek zawodów o 11:00. Godzinę wcześniej rozpocznie się seria próbna.

WYNIKI KONKURSU:

Zobacz wyniki I serii konkursu >>>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>>
Zobacz protokół PZN z wynikami konkursu >>>

FOTORELACJA


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (15864) komentarze: (76)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • dejw profesor
  @pawelf1

  Tylko rok temu była możliwość analizowania wyników na arenie międzynarodowej, a tam Kubacki "jakoś" sobie radził ;)
  Daj więc teraz szansę skokowym freakom poanalizować i powróżyć na podstawie samych wyników krajowych i wrześniowego kontynentala ;)

 • dejw profesor
  @Prekursor Skoczni Vip

  Zerwane więzadła, w nadchodzącej zimie nie poskacze.

 • Seba Aka Krzychu doświadczony
  @Prekursor Skoczni Vip

  Zerwał więzadła krzyżowe w kolanie i uszkodził łąkotkę.

 • Prekursor Skoczni Vip początkujący

  A gdzie drugi Jojko?

 • Morgensternowy_ weteran
  @pawelf1

  No właśnie, poczekajmy do Wisły przynajmniej, bo bazowanie i wróżenie na wynikach z MP to wróżenie z fusów i nie wiemy, w jakiej formie jest Kraft czy Ryoyu itp. Kraftowi też można było wróżyć koszmarny sezon patrząc na wyniki wrześniowych krajowych zawodów w Austrii, gdzie przegrywał ze Steinerem, Resingerem i pozakadrowiczem Lacknerem, ale potem już w październiku Stefan udowodnił swoją klasę, że nie wolno go skreślać pod żadnym pozorem.

 • zibiszew profesor
  @dejw

  Spokojnie :).Ja też nie wierze w białoczerwoną potęgę?! ;).Twierdzę tylko że na podstawie jednego konkursu w październiku nie należy wyciągać zbyt daleko idących wniosków ,o czym i Ty i ja wiele razy się przekonaliśmy.

 • Tomek88 profesor
  @Oczy Aignera

  Dzięki wielkie :)

 • Oczy Aignera profesor
  @Tomek88

  Link: https://live.kjump.no/223/

 • Tomek88 profesor
  @dejw

  Masz jakiś link do wyników tych wczorajszych zawodów w Norwegii?.

 • Lataj doświadczony
  @zibiszew

  Pierwszy powód i najważniejszy w tym temacie - brak przeliczników za wiatr, które mają duże znaczenie.

  Druga rzecz to początkowo niechętne podejście do skoków kobiet i traktowanie ich nie jako szansa na medale, tylko zło konieczne. Są kraje, w których skoki kobiet są w lepszej kondycji, a u nas jest na odwrót.

  Po trzecie - skoki są najważniejsze. Dla jednego ciekawsze będą biegi (niedawno Justyna święciła w nich sukcesy, a teraz guzik mamy), innych może bardziej interesować dwubój klasyczny, a jeszcze innych biathlon.

  Ostatnia rzecz to porozumienia z FIS, na podstawie których w PL organizowane są po 2 konkursy drużynowe w sezonie. One nie są aż tak ekscytujące i nie zobaczymy w nich egzotyki, a Niemcy i Austriacy wiedzą doskonale, co się opłaca, dlatego w ostatnim sezonie nie mieli drużynówek. Mogłoby dla mnie być, gdybyśmy mieli nawet jedną, ale dwie to przesada. O ile w Raw Air to jakieś urozmaicenie, gdyż są one na 2 skoczniach zupełnie innej wielkości, o tyle u nas są na 2-ch LH. Drużynówki są również dobre dla PZN pod tym względem, że one skutecznie maskują formę słabszych skoczków.

  Zadowolny?

 • dejw profesor
  @Roxor

  Granerud, Heggli (Jakobsen to drugie imię i on w PŚ o 10 bić się nie będzie, bo po prostu w PŚ skakać nie będzie) skakali w Trondheim na poziomie, który w marcu dawał wygraną w kwalifikacjach (Granerud do tego jeszcze wczoraj na NorgesCup dołożył kolejną, najbardziej spektakularną bombę z całego weekendu); wyniki z MP nie są wiele lepsze od poziomu Lotosów. Norwegowie skakali z bardzo niskich belek, Polacy nie - na treningach w Oberstdorfie można było zaobserwować że jest wręcz przeciwnie.
  Na tej podstawie, można stwierdzać, że na obecnym etapie przygotowań Polacy wyglądają średnio, a Norwegowie rewelacyjnie . I to Granerud na razie dużo bardziej rokuje na walkę o TOP10 PŚ, niż Stękała.

 • pawelf1 profesor
  Wyciąganie wniosków po LMP i to na NH jest zabawne ........

  przykład z zeszłego roku ze Szczyrku aż kłuje w oczy ......
  Stoch wygrał o punkt z Hulą a Kubacki (za Hulą 10 pkt!) o punkt z Kotem i 5 punktów ze Stękałą . A jak było zimą ? Pozostawię to bez komentarza:)

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  @dejw

  Mimo wszystko tak może być, skąd wiesz. Za wcześnie na osądy.

 • Roxor weteran
  @dejw

  A co sądzisz o bliskim kontakcie w bezpośrednim starciu Lindvika z Granerudem i Jakobsenem? Bo rozpływałeś się nad świetną formą Norwegów. Czy nagle Granerud z Jakobsenem będą się bić o najwyższe cele w PŚ?

 • Pavel profesor

  Pomijając brak przeliczników, który niejako odbiera trochę znaczenie tym wynikom, to jestem ciekawe czy Stękała, Murańka i Zniszczoł są na poziomie 10-tki PŚ, czy może Kubacki zleciał do trzeciej dziesiątki. Wolny dalej w formie beznadziejnej tu przegrywa z losowymi zawodnikami z końca 30-tki FIS Cupu, Kot i Hula tak sobie, tym bardziej biorąc pod uwagę rozmiar skoczni, który ewidentnie ich promował. Pilch po wyskoku z końca zimy, który utrzymywał jeszcze przez część lata ewidentnie pikuje i niebezpiecznie zbliża się poziomem skoczków pokroju Hbdasa czy Gruszki. Sezon już tuż, tuż, wtedy się dopiero przekonamy ile warte są te wyniki, bo obecnie brakuje punktu odniesienia.

 • W Punkt doświadczony
  @Morgensternowy_

  Widze, ze już zdecydowałeś kto bedzie skakał w drużynie.
  A już rozpatrywanie w tej chwili Wolnego to jest w ogóle jakiś kosmiczny absurd.
  W takiej formie to on może mieć kłopot w ogóle wystąpić w Wiśle na inaugurację sezonu.
  Zostały 4 czy 5 tygodni. bardzo wątpię, żeby się w tym czasie mógł znacząco poprawić.

 • dejw profesor
  @zibiszew

  Owszem. I tak samo próbuję to robić z pozostałych imprez mistrzowskich - ale wówczas mało kogo to interesuje. Ale wystarczy to zrobić z Polakami, stwierdzić że nie wygląda to różowo i nagle cud -podaje się w wątpliwość sens takiego rozkminiania. No bo jak tak można, tak nie wierzyć w białoczerwoną potęgę?! ;)
  Do startu PŚ zostało 5 tygodni. To już jest okres, kiedy lepiej być w formie; niż desperacko jej poszukiwać. A forma Polaków, biorąc pod uwagę i te mistrzostwa, i ostatnie doniesienia - według mnie, jest daleko od optimum.

 • dejw profesor
  @kibicsportu

  Twój komentarz to wybitny dowód na to, że kierujesz się nie rozumem, tylko emocjami i myślisz życzeniowo.
  Ja wolę rozum.
  Ale ponieważ lubię dyskutować, to spróbuj mnie przekonać.
  Kubacki trzy ostatnie sezony skończył w TOP10 PŚ; 19krotnie stając na pucharowym podium. Uważasz, że tak bliski kontakt, na 5 tygodni przed startem sezonu; w bezpośrednim starciu pomiędzy nim, a Murańką, Zniszczołem i w szczególności Stękałą, oznacza, że wszyscy są teraz w formie na walkę o 10 w PŚ, lub będą walczyć o pojedyncze pucharowe pudła? Oni? Bez Żyły? I do tego na dokładkę ze Stochem?
  Idąc dalej, mamy w takim razie po tych mistrzostwach taką pakę, po której powinniśmy się spodziewać rozwalenia konkurencji w PN, PŚ i imprezach mistrzowskich?

  Juniorzy i ten postęp za Klimowskiego - poza dzisiejszymi wynikami Jojki i Habdasa, które owszem, warto docenić; jesteś w stanie w czasie całego sezonu igelitowego wskazać mi choć jeden występ, który potwierdzałby ten wspomniany postęp?

  A LGP to było w sierpniu. W SIERPNIU.

 • dervish profesor

  Konkurs bez przeliczników to cyrk albo taki lepszy bo przeprowadzany w warunkach konkursowych trening. Dlatego nigdy nie wyciągam głębszych wniosków odnośnie formy na podstawie MP.
  Na podsumowanie tylko taka uwaga: Stary ale ciągle jary - czyli jak zawsze solidny i będący swojego rodzaju wyznacznikiem i punktem odniesienia dla młodzieży - Stefek Hula. :)

 • zibiszew profesor
  @dejw

  Naprawdę myślisz że na podstawie wyników ze Szczyrku można wyciągać jakieś wnioski w październiku na zimę
  ?

 • zibiszew profesor
  @Lataj

  Do dymisji to Ty jesteś!Jak chcesz coś napisać to napisz coś sensownego .Bo to o piszesz świadczy o Twoim [***]nym poziomie

 • kibicsportu profesor
  @Skokowy66

  Myślę, że będzie ok, to pewnie jakieś mocne obtarcie i to przejdzie.
  Podobno oddawał takie ,,bomby'', więc myślę, że jego forma będzie dobra.

 • Skokowy66 doświadczony
  Mimo wszystko

  Weźmy poprawkę na Pilcha i dzisiejszy wynik. Okej już we wrześniu na LPK nie wyglądało to tak jak na LGP ale teraz po upadku może być problem z plecami co ma wpływ na same skoki.
  Jeśli uda się to ogarnąć do Wisły to można być spokojniejszym o jego formę

 • kibicsportu profesor

  Jak wy możecie sądzić, że wygląda to średnio?
  Niektórzy pewnie by chcieli, aby Kubacki, Stoch i Żyła gromili resztę kadry, bo wtedy by to oznaczało, że są na wysokim poziomie, ale pisalibyście wtedy, że nie ma nikogo poza tą trójką.
  Ja tam uważam, że po prostu reszta naszych skoczków lepiej skacze. Juniorzy też lepiej wyglądają od kiedy trenują z Klimowskim.
  Kubacki, Stoch i Żyła pokazali podczas LGP, że są dalej mocni.

 • Lataj doświadczony

  Tajner do dymisji! Wstyd, że może aż tak ośmieszać polskie skoki!

  A sam konkurs dziwny, choć Habdas, A. Jojko, Juroszek, Kot, Zniszczoł, Murańka i Stękała na plus. Na minus Żyła, Pilch i Wolny. Ten ostatni ma niewiele czasu, żeby powrócić do dawnej formy. Ponad miesiąc do PŚ, a MŚwL też niebawem!

 • Tomek88 profesor

  Złoto Kubackiego nie jest żadnym zaskoczeniem. Mnie najbardziej zaskoczył medal Stękały bo Murańka od pierwszego skoku pokazywał, że jest w dobrej formie. Ciekawe jak wyglądały by te wyniki gdyby skakał Stoch.

  Na pewno zawiódł Żyła. 1 skok był tragiczny, drugi już lepszy ale ogólnie to był słaby występ Piotrka. Całkiem nieźle a przede wszystkim stabilnie skakał Kot. Na uwagę zasługuje 2 dobry skok Huli. Brawa należą się Zniszczołowi. Całkiem nieźle spisali się też Wąsek i Juroszek pytanie tylko na co ich stać w zimę. Szkoda Tomka Pilcha ale on jak wiadomo ma jakieś problemy z plecami. Gdyby nie to to myślę że byłoby dobrze. Więcej spodziewałem się po Krzaku. Co do Wolnego to ten występ pokazał, że jest źle. Do zimy jeszcze miesiąc ale nie wygląda to dobrze. Na ten moment Wolny jest kompletnie bez formy.

  Do Pucharu Świata został miesiąc. Myślę,że te mistrzostwa nie odpowiedziały na zbyt wiele pytań odnośnie formy naszych skoczków. Pewniakami na pewno są Stoch, Kubacki i Żyła. Chciałabym, żeby w końcu dobrze w PŚ zaczęli skakać Murańka, Stękała i Zniszczoł. Może w końcu zacznie się ich czas. Co do Kota to ciężko powiedzieć co będzie w zimę ale liczę na poprawę i stabilizację formy na poziomie spokojnych punktów. Hula też może zdobywać jakieś punkty. Wolny natomiast musi się naprawdę sprężyć bo w tym momencie wygląda to tragicznie.

  Czekamy na zimę. Ja już nie mogę się doczekać. Mam nadzieję, że to będzie dobry i pełen emocji sezon.

 • zesrasieanieskoczy bywalec

  Forma polskich skoczków na ten moment jest daleka od doskonałości, ale patrząc wstecz to nie raz w LGP brylowali, a zimą było klepanie buli, więc ten, no... ten... wiecie.

 • dejw profesor

  Tak ogólnie, to wygląda to średnio. I myślę, że tutaj nie ma co zwalać winy wyłącznie na pogodę.
  Tak mała strata Stękały, Murańki i Zniszczoła to obawiam się, że nie jest dowód na wzrost ich formy, tylko spadek dyspozycji Kubackiego - którego na szczęście pod tym względem ratuje nokaut w kwalifikacjach.
  Żyłę z kolei nieco ratuje finałowy skok, ale.. w kwalach 10 pkt za Zniszczołem, w I serii oddał skok, który chciałbym jak najszybciej odzobaczyć.
  W stosunkowo bliskim kontakcie juniorzy, którzy no oględnie rzecz biorąc nie porywali podczas całego lata; Pilch po sierpniowym wyskoku leci z formą na łeb, na szyję - choć i nawet jego spadek nie jest tak abstrakcyjny jak u Wolnego, który teraz zaczyna rokować nawet na miejsce poza 12ką na inaugurację sezonu.

  Jeszcze z obserwacji tych młodziaków na początku listy - oczywiście, to jeszcze wczesny wiek juniora, dla niektórych to możliwe że jedne z pierwszych skoków oddawanych na NH, ale oglądało się to źle. Pasywne drewno w locie, przejeżdżanie progu. Takich odważniej wykładających, lub chociaż próbujących się wykładać na narty naliczyłem może ze trzech.

  No i na koniec to, od czego wypadałoby zacząć - na Boga, przeliczniki za wiatr w krajowych mistrzostwach to obecnie standard we wszystkich krajach z TOP6 + Rosja, więc ich wprowadzenie jest po prostu koniecznością.

 • Seba Aka Krzychu doświadczony
  @kibicsportu

  Oby wszystko było w porządku. Już tego lata pokazywał, że potrafi dobrze skakać.

 • kibicsportu profesor

  Już wiadomo dlaczego Pilch tak gorzej skakał. W Oberstdorfie miał upadek i plecy poobijane.
  Tak napisał Michał Chmielewski, a Piotr Majchrzak napisał, że po pierwszej próbie ledwo co schodził z zeskoku.

  Więc myślę, że jeśli dojdzie do zdrowia, to znowu będzie bardzo dobrze skakał.

 • Agent99 weteran

  Kuba nadal źle prezentuje się w locie. Brak mocy w odbiciu i dynamiki w locie. Gratulacje dla TOP 3, a najbardziej dla Andrzeja, wierzę, że będzie skakać dosyć często w PŚ. Szkoda Piotrka, ale popełniając błąd, skacząc w złych warunkach, każdy zawodnik jest skazany na dużą stratę, lecz ten drugi skok był na przyzwoitym poziomie. Ładnie spisali się pozostali skoczkowie z głównej kadry z wyjątkiem Tomka, bo po nim też należałoby stawiać większe oczekiwania niż 11- ste miejsce. Więcej spodziewałem się po Jarku, ale to tylko mistrzostwa krajowe i jestem o niego spokojny, bo wierzę że Krzak się poprawi. Trzeba pamiętać, iż Jarek jest teraz w innej sytuacji, większa presja jest na niego nakładana, wielu kibiców miało taką cichą nadzieje, że ten skoczek namiesza w TOP 10. Na plus Habdas, Pękala i A Jojko, który jest dla mnie największą rewelacją dzisiejszego konkursu. Nie było Kamila z powodów zdrowotnych, ale mimo wszystko cieszę się w [***], że obejrzałem dzisiejszy konkurs, pomimo tego, iż długo czekałem na skok godny uwagi.

 • Morgensternowy_ weteran

  Ja bym natomiast zastanowiłbym się z dyspozycją Jakuba Wolnego. Widać, że jest ewidentnie z tyłu od reszty z kadry, bowiem 17 miejsce nie napawa optymizmem, tym bardziej jak przegrywa z Gruszką, Ciszkiem, Pękalą. Warunki warunkami, ale o ile Piotrek się znacznie poprawił i Stefan, tak Kuba skoczył jeszcze słabiej, co jest niezbyt dobrą informacją dla niego, ale i także dla wszystkich kibiców, nas tej dyscypliny w kontekście walki o 4 miejsce w składzie na drużynówkę.

  Patrząc po tym jest w gorszej sytuacji niż Maciej Kot, który powtórzył lokatę z treningu, czyli piąty i skakał znacznie powtarzalnej, a przecież dowodami są miejsce 5 (trening), 7 miejsce (kwalifikacje), 4 miejsce (1 seria konkursu) i 5 miejsce (2 seria konkursu). Zatem póki co Maćkowi bliżej na czwartego do brydża niż Wolnemu. Jeszcze jest jutro, być może z lepszą lub podobną pogodą, tym razem zmagania drużynowe i tam jeszcze Jakub ma szansę na progres.

 • Seba Aka Krzychu doświadczony
  @Morgensternowy_

  Małysz nawet mówił, że Piotrek w Oberstdorfie był wyróżniającym się zawodnikiem.

 • Morgensternowy_ weteran

  Ja bym się tak na razie wstrzymał od paniki w sprawie realnej formy Dawida i Piotrka, bo trzeba sobie jasno powiedzieć, że konkurs był rozgrywany w dość niekorzystnych warunkach. Może za mocne określenie rzuciłem, ale z pewnością nie były one najlepsze, bowiem wiatr osiągał różne wartości siły, dodatkowo padający deszcz utrudniający oddawanie skoków i właśnie deszcz dociera do kombinezonów, które później są cięższe przez wilgotność materiału, co odbija się na oddawaniu skoków.

 • Damins bywalec

  Na plus Murańka, Stękała, Zniszczoł
  Na minus Wolny (ale on to już od jakiegoś czasu bez formy)...

  Szkoda że nie skakał Stoch. Ciężko stwierdzić, czy warunki były równe, wkurza mnie brak podglądu wiatru dla telewidzów na ekranie i to, se zmieniali belkę. Powinni wszyscy skakać z jednej, nawet niech skaczą po 60 metrów ci najsłabsi. Snopek że Szczęsnym też mnie dobijają, zwłaszcza ocena wyjściaa z progu, zazwyczaj nietrafiona Snopka, a po chwili okazuje się że skok ledwo poza bule...

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  Stan Kuby Wolnego wygląda poważnie

  Takie odległości w takim niezbyt ładnym technicznie stylu to masakra.
  Cieszy poziom Stękały, Murańki, Zniszczoła.

 • Seba Aka Krzychu doświadczony

  Gratulacje dla medalistów. O ile medale Kubackiego i Murańki nie są dla mnie zaskoczeniem to srebro Stękały już jest. Może nie jakimś ogromnym ale jednak.

 • Xander1 profesor
  @kibicsportu

  Tylko miejmy nadzieję że to oni podnieśli poziom i doskakują do Kubackiego, a nie na odwrót. Trochę szkoda że Andrzej nie skoczył metr dalej a wyszarpał by złoty medal, a byłaby to sensacja. Ale i tak barwo za srebro. Dobry konkurs także dla Klemensa i Olka. Na plus młodzi Jojko i Habdas. Duży minus dla Pilcha, Wolnego i Krzaka. Kuba chyba już się nie pozbiera do zimy. Niestety przez miesiąc nie podniesie na tyle poziomu by starować w PŚ, a szkoda bo msl już niedługo.

 • kibicsportu profesor

  Mnie cieszy, że Murańka, Stękała, Zniszczoł skakali jak równy z równym z Kubackim. To pokazuje, że powoli ich poziom też idzie do góry. Myślę, że gdyby Kamil tutaj skakał, to on zdobyłby złoto.

 • pablito doświadczony

  Kuba Wolny jest zupełnie bez formy

 • StochMistrz{29465894} doświadczony

  Co czuję że gdy Kamil dzisiaj skakał to byłby Letnim Mistrzem Polski ze sporą przewagą nad Dawidem Kubackim.Wielkie brawa dla Andrzeja Stenkały i Klemensa Muranki.Dobra postawa Olka Zniszczoła.Drugi skok Piotra Żyły porządny,ale jak się obserwuje sylwetkę Piotra w powietrzu to jest trochę płaska i oddalona od nart taka jak w całym sezonie 2019/2020.Nie za bardzo ona mi się podoba.

 • O co chodzi jakby doświadczony
  @zesrasieanieskoczy

  Tak dzieciaku, gwiazdo sj:). Fajny konkurs, pogoda do bani, wiatr kręcił, ale brak przeliczników. Podium zaskoczeniem, bo że kelner zajmie 2. miejsce to chyba nikt się nie spodziewał. 13-latek miał szczęście, z uwagi na kabaretowy skok Piotrusia w I serii i się załapał na medal. Zgodnie z przewidywaniami kaski red bulla i cała reszta mu podobnych dno i kilometr mułu.

 • Adam90 weteran

  To bylo do przewidzenia XD. Bo jak Stocha zabrakło to jednak widać tylko ,ze Kubacki. A ja się ciesze ,ze ta trójka będzie nas reprezentowała, reszta jeszcze musi trenowac i liczę na Pilcha. Ale nie oceniam po tych mistrzostwach ,ze inni stracili forme

 • PawelK95 doświadczony

  Niepokojąco bliskie wyniki między np. Stękałą a Kubackim. Nie wierzę, że wszyscy skaczą na top 10 PŚ, a tego oczekujemy od Dawida czy Piotra.

 • zesrasieanieskoczy bywalec

  Nieciekawy był to konkurs.

 • julek0716 doświadczony

  Murańka także dobry skok

 • julek0716 doświadczony

  Zniszczol co za skok

 • zesrasieanieskoczy bywalec

  Nasi 18 latkowie przy 16 latkach zza granicy wyglądają jak dzieci z podstawówki.

 • Oczy Aignera profesor
  Polskie błoto

  Widzę, widzę... polskie błoto.

 • zesrasieanieskoczy bywalec
  @O co chodzi jakby

  Nie, ty się skończyłeś.

 • julek0716 doświadczony

  Hula dobry skok

 • julek0716 doświadczony
  @StochMistrz{29465894}

  W 2018/2019 bardziej kład się na narty i nie była taka oddalona od nart

 • O co chodzi jakby doświadczony
  @zesrasieanieskoczy

  A co konkurs się już skończył, dzieciaku?

 • StochMistrz{29465894} doświadczony

  Drugi skok Piotra Żyły porządny,ale jak się obserwuje sylwetkę Piotra w powietrzu to jest trochę płaska i oddalona od nart taka jak w całym sezonie 2019/2020.

 • julek0716 doświadczony

  Żyła pokazał że w pierwszym skoku to wypadek przy pracy + słabe warunki

 • dejw profesor
  @kibicsportu

  Brak przeliczników za wiatr (które są już normą nie tylko w PK, FC, ale i w AC i coraz większej ilości zawodów krajowych) to temat na inną dyskusję. Teraz mamy tylko domysły i przeliczanie do wyników, które są dostępne, czyli ostatnich LC, lub mistrzostw sprzed roku, a to równanie dla tego konkursu jest druzgocące - chociaż racja, aż w taką padakę trudno uwierzyć, żeby miało być gremialnie aż tak źle.

 • Oczy Aignera profesor
  Zacofany PZN

  PZN nawet za 20 lat nie będzie korzystać z przeliczników wiatrowych podczas mistrzostw Polski.

 • kibicsportu profesor
  @dejw

  Nie zgodzę się z tobą, że wyniki są katastrofalne.
  Porównanie belek nie ma sensu .
  Jeśli dzisiaj wieje w plecy, to przecież nie będą skakać z niskiej belki.

 • StochMistrz{29465894} doświadczony

  Piotr Żyła może i miał mocny wiatr w plecy,ale przejechał próg i spadł na bulę.W pierwszej serii nieco zawiódł Pilch i Hula.Można się było po nich spodziewać więcej.

 • Kolos profesor

  Osobiście uważam, że można a nawet trzebabyło rozegrać tę I serię MP z jeden belki. Nie mówię, że akurat z 11, ale na pewno jednej i tej samej.

  Taki Arek Jojko oddał skok życia i figę z tego ma, bo przelicznik...

 • dejw profesor
  @Xander1

  Na ostatnim Lotosie Krzak skakał z 6, juniorzy z 9. Rok temu belka dla najlepszych była bodaj 8.
  Więc wcale nie jest tak nisko, a wyniki są po prostu katastrofalne.

 • kibicsportu profesor
  @alo

  Małysz mówił, że Żyła miał trudne warunki, a Kubacki znowu w ciszy skakał. A jakieś przewagi dużej nie ma.
  Więc wiatr trochę dorzuca swoje 3 grosze.

 • nicoz doświadczony

  Może być ciekawie.

 • alo profesor

  Ciekawe jakie warunki były przy skokach Żyły i Pilcha bo oni zawalili skoki. Pilch taki załamany był. Nie wygląda to różowo poza Kubackim,oby się okazało że to wina aury.

 • Oczy Aignera profesor
  Jarek Krzak

  Psychofanki już mają "medal" Jarka Krzaka.

 • Seba Aka Krzychu doświadczony

  Ciekawe jak teraz ustawią belkę.

 • Xander1 profesor

  To obniżenie belki o cztery zabiło ten konkurs. Tacy zawodnicy jak Żyła, Pilch czy Krzak wycięci. Nie mówię że nie zepsuli ale to aż niemożliwe żeby tak bardzo przegrywali z Jojko czy Habdasem którzy sensacyjnie są w dziesiątce. Nie ma co do tych wyników przywiązywać większej wagi. Życzę medalu Stekale.

 • pablito doświadczony
  @Seba Aka Krzychu

  samo wyjście z progu pozostawiło wiele do życzenia

 • StochMistrz{29465894} doświadczony

  Nieco za niska belka

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  Bardzo dziwne wyniki

  Jeszcze bym pomyślał, że kadra B przegoni w tym sezonie kadrę A. Ale to zwykły konkurs letni i pierwsza seria. Nie mniej jednak ciekawie :D

 • pablito doświadczony
  Żyła

  badzmy szczerzy ten skok to koncertowo zawalił oby w 2 było już normalnie

 • Seba Aka Krzychu doświadczony

  Nie wiem czy Piotrek miał po prostu słaby skok czy trudne warunki, a może to i to. Dawid myślę, że złoto, a o pozostałe medale powalczy kilku zawodników.

 • zesrasieanieskoczy bywalec

  Gdzie Jakby? Czekam na jego błyskotliwe komentarze.

 • julek0716 doświadczony

  Żyła się sypie

 • Major_Kuprich profesor
  Nasza reprezentacja

  Dostosowała się do aktualnego stanu epidemii w kraju.

 • kibicsportu profesor

  Strasznie dziwne wyniki.
  Bardzo dobrze Jojko i Habdas.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).