Puchar Świata pań w Zao odwołany

 • 2020-10-25 12:12

Organizatorzy konkursów w Zao ogłosili, iż styczniowe zawody rangi Pucharu Świata kobiet nie dojdą do skutku. Japończycy swoją decyzję argumentują problemami logistycznymi wynikającymi z trwającej pandemii.

Skocznia w ZaoSkocznia w Zao
fot. Tadeusz Mieczyński

Działacze z Zao oceniają, iż nie są w stanie podołać organizacji konkursów rangi międzynarodowej przy uwzględnieniu ograniczeń w przemieszczaniu się po świecie i środków, które należy podjąć w celu zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2.

Jak informują tamtejsze media, komitet organizacyjny imprezy poinformował już o swojej decyzji przedstawicieli Japońskiego Związku Narciarskiego (SAJ) i Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). W sezonie 2020/21 konkursy na obiekcie Kuraray (HS102) miały odbyć się w dniach 15-17 stycznia.

Dziesiąty sezon Pucharu Świata kobiet w skokach narciarskich ma rozpocząć się 5 grudnia w Lillehammer. Finałowe zawody zaplanowano na 28 marca w Czajkowskim.


Dominik Formela, źródło: news.yahoo.co.jp
oglądalność: (3651) komentarze: (12)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Tomek1982 stały bywalec

  Nie da to się zrobić zawodów na pustyni. Szkoda, mam nadzieje że zastąpią te zawody innymi w śniegowej aurze i z kibicami. Może w Wiśle, Zakopanem lub Szczyrku!? Będzie super!

 • Kolos profesor
  @Lataj

  Podejrzewam, że z kalendarza PK, FC nie zostanie nic albo prawie nic. Bo trudno sobie wyobrazić czartery na FIS Cup. A inaczej ogarnąć logistykę może być trudno.

 • Lataj weteran
  @Morgensternowy_

  Może odwołają tylko te konkursy, które z logistycznego punktu widzenia będą nieopłacalne, a w przypadku PK i FC może to być tylko połowa, żeby młodzi mieli jak wywalczyć kwoty startowe, i żeby stracić jak najmniej.

  Może powinni przestać zwracać pieniądze za to wszystko, jeśli jakieś zawody będą odwołane, a wtedy infrastruktura nie poniesie strat :) Ale tak na poważnie, zwroty powinni załatwić przy okazji podniesienia koniunktury, natomiast środki związki narciarskie powinny mieć zarezerwowane na taką okazję.

 • Lataj weteran
  @Kolos

  "Swoją drogą to dzienny nią decyzja, a raczej jej czas."

  Przykro mi, ale nic nie zrozumiałem z tego zdania. Możesz jeszcze raz?

 • Morgensternowy_ doświadczony


  Niestety teraz już widać, że organizatorzy uginają się z decyzją zawodów. Lepiej żeby dotykały te imprezy niższej rangi bądź popularności/ale też źle, bo młodsze/si skoczkinie/skoczkowie nie będą mieli jak wywalczać kwot startowych itd. Tak ogółem bez sensu jest odwoływać cały sport. Sportowcy (tutaj będę się opierać na przykładzie skoczków narciarskich) muszą rywalizować, by nie stracić rytmu startowego, by nie stracili motywacji do treningów, bo trenują po to, by jak najlepiej spisać się w konkursie, a nie tylko trening dla treningu. Sportowcy trenują w pewnym celu, a nie tak sobie.

  Tak poza tym są stratni nie tylko oni, lecz i także Telewizje, media. Przecież to głównie skoki podbijają oglądalność w sezonie zimowym bądź wyświetlenia na różnych innych środkach masowego przekazu. Jakby każdy miał papierową mentalność jak ci organizatorzy w Zao, portal ten między przez lukę w konkursach między innymi najpewniej straciłby odsłony, czytelników. To są przecież pieniądze i to nie byle jakie. Odwoływanie zawodów np. 2 tygodnie lub tydzień przed ich rozgrywaniem niesie ze sobą poważne straty (zwrot kosztów za hotel/noclegi, catering, transport, przyjazd mediów, przygotowanie skoczni i inne kwestie), a FIS ponoć nie kiwnie palcem przy wsparciu finansowym jak Kolos wspomniał.

  Dobrze będzie, jeśli władcy poszczególnych Państw nie zapomną o sporcie i jeśli już, to będą nakładać obostrzenia tak, by jak najmniej ucierpiała dziedzina sportu, ale to tylko mój wyimaginowany sen.

 • Kolos profesor
  @Pavel

  Tylko, że to są dodatkowe koszty których FIS nie pokryje. To by było jakieś 5 konkursów zamiast normalnych dwóch jakie musiałby dang kraj (związek narciarski) opłacić. Nikt na to nie pójdzie. Chyba, że FIS sypnie groszem...

 • Kolos profesor
  @pawelf1

  Męski PŚ pewnie w większości się odbędzie. Jednak duże zainteresowanie i popularności zrobi. Dużej gorzej to wygląda z resztą (PK, FC) oraz z kobiecym PŚ. W przypadku tych zawodów organizatorzy nie będą mieć większych oporów z odwoływaniem.

  Swoją drogą to dzienny nią decyzja, a raczej jej czas. Do stycznia daleko, nie sposób przewidzieć co będzie. Żadnych kosztów odwołanie zawodów na 3 miesiące przed ani na miesiąc przed nie generuje więc mogli jeszcze poczekać.

  Chyba, że szybkie odwołanie zawodów to danie FIS-owi czasu na opracowanie alternatywy.

 • Karpp weteran

  Skoro już Japończycy nie dają rady...

  A tak poważnie dajmy sobie już teraz spokój z tymi azjatyckimi konkursami, po pierwsze i tak sie nie odbeda po drugie nawet jeśli jakimś cudem dojdą do skutku to ciężko będzie 30- stke zawodników skompletować, bo więkoszość zrezygnuje

 • Seba Aka Krzychu weteran
  @Pavel

  Taki kalendarz nie byłby zły. Wolałbym ten normalny, ale taki kalendarz na ten moment byłby dobry.

 • Pavel profesor
  @pawelf1

  Szkoda, że nie potworzyli jakiś alternatyw, aby rozegrać cokolwiek w ramach obostrzeń sanitarnych. Spokojnie dałoby radę przeprowadzić 5 konkursów w ciągu 9 dni na obszarze jednego kraju z 14 dniami przerwy na ewentualne kwarantanne. Podobnie wygląda sezon F1 i nie ma z tym większego problemu. Obecny kalendarz, przy takich przyrostach chorych w Europie jest raczej nierealny.

 • pawelf1 profesor
  Taaaa...

  Czas na Sapporo.......

  Radziłbym się nastawić na to, że ten sezon, o ile w ogóle coś się odbędzie to będzie bardzo okrojony :( A o zawodach pań czy też PK to lepiej nie mówić

 • Seba Aka Krzychu weteran

  Już pierwsze odwoływania PŚ. Mam nadzieję, że ostatnie. Mam też nadzieję, że zastąpią te konkursy.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).