Kubacki i Żyła w czołowej "10" kwalifikacji. Wypowiedzi po piątkowych skokach

 • 2020-11-20 22:58

Dawid Kubacki wywalczył piąte miejsce w piątkowych kwalifikacjach w Wiśle, a Piotr Żyła zamknął najlepszą "10". Doświadczeni skoczkowie drużyny prowadzonej przez Michala Doležala zdają sobie jednak sprawę z drzemiących w nich rezerw.

- W treningach zdarzały się problemy, ale kwalifikacyjny skok był najlepszym spośród piątkowych. Nie jest to szczyt moich możliwości, ale technicznie wyszło lepiej od dwóch poprzednich - uważa Dawid Kubacki.

- Wydaje mi się, że mogę być spokojny. Powoli się rozkręcę. Jak na pierwsze skoki jest w porządku, choć w pierwszej próbie prawie bym się przewrócił. Było ciekawie, ale z każdą serią było coraz lepiej. To pozytywne - kontynuuje 30-latek. 

- Co mogę nakombinować? Muszę bazować na tym, czego się nauczyłem. W treningach próbowaliśmy pewnych rozwiązań sprzętowych i nie do końca to wyszło. Do kwalifikacji podszedłem normalnie, natomiast była to skok spóźniony na progu, więc nie mówimy o rewelacji. Zadaniem na sobotę jest wyświeżyć nogę i wtedy może trafię w punkt - dodaje triumfator 68. Turnieju Czterech Skoczni.

- Nie czuję się stuprocentowo wyświeżony po okresie przygotowawczym, ale myślę, że nie jest źle. Totalne rozleniwienie też nie jest dobre. Da się odczuć trochę mięśnie, może minimalnie z górką, ale jest w porządku. Przy okazji zawodów nie ma zbyt wielu treningów, więc jest więcej czasu, by odpocząć i zregenerować się. Mam zamiar skorzystać z tego czasu - kończy Kubacki.

Specyficzny humor od pierwszego dnia rywalizacji towarzyszył Piotrowi Żyle. - Forma była dziś bezobjawowa, ale liczę na to, że w sobotę objawy się pojawią i będzie lepiej. Zadowolą mnie objawy formy, jakiejkolwiek <śmiech>... - żartuje wiślanin. 

- Pierwszy skok treningowy był katastrofalny, drugi nieco lepszy, a próbę z kwalifikacji już prawie można porównać do skoku, ale jeszcze trochę brakowało - wylicza 33-latek.

- Jest fajnie, ale najbardziej brakowało mi was, dziennikarzy. Skaczemy cały czas, natomiast was rzadko widać, latem prawie w ogóle was nie było. Teraz można sobie głupio pogadać <śmiech>... Kibiców brakuje, ale was bardziej mi brakowało <śmiech>... - kontynuuje Żyła.

- Zeskok jest bardzo dobrze w tym roku przygotowany, choć nie miałem okazji zapoznać się z nim tak blisko, jak przed rokiem - dodaje reprezentant Polski w nawiązaniu do swojego upadku z 2019 roku. 

Korespondencja z Wisły, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2960) komentarze: (1)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Fan Tkaczenki i Aalto stały bywalec

  "Teraz można se pogadać głupio" - Piotr Żyła 20.11.2020

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).