Stefan Kraft: "To była trudna walka"

 • 2020-11-21 20:45

Reprezentacja Austrii triumfowała w inauguracyjnych zawodach sezonu zimowego 2020/2021 w Wiśle, wyprzedzając w ostatecznym rozrachunku Niemców i Polaków. Co o skokach swoich oraz kolegów z kadry powiedział tuż po konkursie członek zwycięskiej ekipy - Stefan Kraft?

21.11.2020 - Austria21.11.2020 - Austria
fot. Tadeusz Mieczyński

27-latek wprawdzie nie był dzisiaj liderem swojej drużyny, choć wydatnie przyczynił się do sukcesu, osiągając odpowiednio 120,5 i 127 metrów.

- Perfekcyjny start sezonu - pierwszy konkurs i od razu osiem naprawdę dobrych skoków. Zawody stały na wysokim poziomie. Słowa uznania należą się również reprezentantom Niemiec i Polski. To była trudna walka - powiedział zdobywca Kryształowej Kuli za ubiegły sezon.

Kraft docenił pracę organizatorów przyznając, iż obiekt został bardzo dobrze przygotowany do zawodów.

- Wszystko jest dobrze zorganizowane. Skocznia jest świetna, choć ciężko skacze się tu, gdy mocno wieje wiatr. Dochodzi dość często do sytuacji, w których jego kierunek się zmienia. Nigdy nie wiadomo, czego można się spodziewać - stwierdził podopieczny trenera Andreasa Widhoelzla.

W styczniu 2013 roku w Wiśle Kraft oddał rekordową próbę, lądując na 139. metrze. W oficjalnych zawodach najwyższej rangi pod egidą FIS organizowanych na skoczni im. Adama Małysza nikt do dziś nie zdołał ustać dalszego skoku.

- Wiem, że nadal jestem rekordzistą tego obiektu. To był bardzo daleki skok, który oddałem już pewien czas temu. Zawsze cieszę się na powrót tutaj - podsumował rekordzista świata w długości lotu.


Piotr Bąk, źródło: PZN
oglądalność: (1569) komentarze: (1)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • W Punkt doświadczony

  Chodzą słuchy, że na kanwie sobotnich zmagań oparta zostanie pierwsza w życiu książka Stefana Krafta. Na razie znamy tylko tytuł, który zresztą, pewnie niechcący, zdradził autor tekstu nad kreską. "Moja trudna walka". Po ichniemu "Mein schwierige Kampf". W związku z tym niektóre media przypominaja, że w historii była juz podobna pozycja innego, choć też austriackiego, autora o zblizonym, acz nieco krótszym tytule. Przy czym, zdaje się, chodziło o nieco inna walkę.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).