PK w Czajkowskim: Triumf Zniszczoła, Hula trzeci!

• 2021-03-28 12:51

Aleksander Zniszczoł wygrał pierwszy niedzielny konkurs Pucharu Kontynentalnego na skoczni w Czajkowskim (HS140)! Reprezentant Polski zwyciężył dzięki próbom na odległość 122,5 m oraz 140,5 m. Drugi był Austriak Manuel Fettner, a trzecie miejsce zajął Stefan Hula.

Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdował się Elias Medwed. Reprezentant Austrii poszybował na odległość 135,5 metra i wyprzedzał o 3,4 punktu Macieja Kota (132,5 m). Trzeci był Manuel Fettner (125,5 m), czwarty Maximilian Steiner (128 m), a piąty Aleksander Zniszczoł (122,5 m).

Na kolejnych pozycjach uplasowali się Daniel Tschofenig (128 m) oraz David Haagen (132 m). Ósmy był Stefan Hula (124,5 m) przed Tomaszem Pilchem (126 m). Czołową dziesiątkę zamykał Richard Freitag (125 m).

Do finału awansował także Paweł Wąsek (117,5 m), który na półmetku zmagań zajmował trzynastą lokatę.

W gronie zawodników, którzy wywalczyli prawo startu w zawodach Pucharu Świata, znaleźli się Rumuni - Andrei Feldorean oraz Nicolae Sorin Mitrofan, a także Turek Muhammed Ali Bedir.

Pierwszą serie konkursową rozegrano z 8. i 7. belki startowej.

Seria finałowa przyniosła polskie zwycięstwo w Czajkowskim. Triumf w konkursie odniósł Aleksander Zniszczoł, który poszybował na odległość 140,5 metra i wyprzedził o 4,5 punktu Manuela Fettnera (140,5 m). Na najniższym stopniu podium stanął Stefan Hula (142,5 m), a tuż za nim znaleźli się Elias Medwed (129,5 m), Maximilian Steiner (130,5 m) i Daniel Tschofenig (126,5 m).

Na siódmej pozycji rywalizację zakończył Maciej Kot (124 m), a ósme miejsce wywalczył Tomasz Pilch (141,5 m). Czołową dziesiątkę uzupełnili David Haagen (119 m) i Stefan Rainer (131,5 m).

Paweł Wąsek w finale uzyskał odległość 109 metrów i zakończył rywalizację na dwudziestym ósmym miejscu.

Rundę finałową rozegrano z 8., 10. i 12. platformy.

Pewny triumfu w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego jest nieobecny w Rosji Markus Schiffner (794 pkt.), który wyprzedza Ulricha Wohlgenannta (661 pkt.) oraz Manuela Fettnera (516 pkt.). Najlepszy z Polaków, Aleksander Zniszczoł z dorobkiem 482 punktów zajmuje piątą lokatę.

Dodatkowe miejsca startowe na pierwszy period Letniego Grand Prix 2021 zapewniły już sobie reprezentacje Austrii oraz Polski. Bardzo blisko wywalczenia powiększonego limitu są Słoweńcy, którym przeszkodzić może tylko zwycięstwo Niemca Adriana Sella w drugim niedzielnym konkursie.

Początek finałowego konkursu Pucharu Kontynentalnego w sezonie 2020/2021 o 14:30 czasu polskiego.