Daniel-Andre Tande wrócił na skocznię!

 • 2021-08-24 11:45

Daniel-Andre Tande oddał w poniedziałek pierwsze skoki od upadku, który zmroził krew w żyłach wszystkim kibicom skoków w trakcie finałowego weekendu Pucharu Świata w Planicy w marcu tego roku.  Pierwsze skoki Norwega po powrocie wyglądają obiecująco.

Tande trenował wczoraj na skoczni normalnej w Oslo (Midtstubakken), w tajemnicy przed mediami. Radości z powrotu 27-letniego skoczka nie kryje główny trener Norwegów - Alexander Stoeckl.

- Rekonwalescencja Daniela przebiegła wzorcowo dzięki ogromnemu wsparciu ze strony zespołu medycznego Norweskiego Komitetu Olimpijskiego. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim, którzy tak się nim wspaniale opiekowali.  Jest w bardzo dobrej kondycji fizycznej, a dzięki temu, że dotychczas nie oddawał skoków, mógł położyć nacisk na motorykę i inne ważne elementy treningowe - mówi austriacki szkoleniowiec.

- Wygląda na to, że upadek w Planicy nie pozostawił w nim żadnych śladów i nie ma przeciwwskazań, aby Daniel kontynuował karierę zawodniczą, tym bardziej że jest on bardzo głodny skakania i na każdym kroku podkreśla, jak kocha ten sport.  Najważniejszy jest jednak całkowity powrót do zdrowia. Wszystko inne jest tylko miłym dodatkiem - podkreśla Stoeckl.

- Trudno powiedzieć, czy ten upadek wpłynie na dyspozycję Tande w nadchodzącym sezonie olimpijskim. Będziemy musieli zobaczyć, ale fakt, że nie pamięta on nic z samego wypadku może działać na jego korzyść - dodaje trener Norwegów.

Nie wiadomo jeszcze kiedy zobaczymy norweskiego skoczka ponownie w zawodach, ale szanse na to, że wystartuje w tegorocznych konkursach Letniego Grand Prix są niewielkie. 

 


Tadeusz Mieczyński, źródło: nettavisen.no
oglądalność: (4393) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Adam90 weteran

  Ciekawe czy wróci do formy swojej poprzedniej. Na szczęście to nie była długa przerwa.

 • Oczy Aignera profesor
  @INOFUN99

  Gość już w życiu wiele przeszedł, a mimo to te wszystkie traumatyczne wydarzenia nie załamały go. Na pewno nie można go nazwać "miękką fają".

 • Funegosum weteran

  Podziwiam!
  Ma facet szczęście i siłę wewnętrzną.
  Powodzenia!

 • FankaPilcha stały bywalec
  @INOFUN99

  Plus często wspomina o tym swoim lęku wysokości, a patrząc jak pcha się na skocznie po takim wypadku, nie widać tego zupełnie.

 • INOFUN99 profesor

  Taki dosyć nietypowy gość z Daniela. Mówi się o nim, że jest kruchy, a tymczasem pokazuje, że jest mocny mentalnie. Powodzenia Daniel.

 • Mati2121 bywalec

  Świetna informacja!

 • Lataj profesor

  Jest nad czym pracować. Technika lotu na sezon zimowy powinna być mniej pasywna, a poza tym trzeba popracować nad podejściem do lądowania. To i tak dobrze jak na powrót po poważnej kontuzji.

 • Seba Aka Krzychu profesor

  Bardzo dobra wiadomość. Byłoby bardzo fajnie, gdyby Tande w nadchodzącym sezonie był w bardzo dobrej formie.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl