Daniel-Andre Tande wrócił na skocznię!

 • 2021-08-24 11:45

Daniel-Andre Tande oddał w poniedziałek pierwsze skoki od upadku, który zmroził krew w żyłach wszystkim kibicom skoków w trakcie finałowego weekendu Pucharu Świata w Planicy w marcu tego roku.  Pierwsze skoki Norwega po powrocie wyglądają obiecująco.

Tande trenował wczoraj na skoczni normalnej w Oslo (Midtstubakken), w tajemnicy przed mediami. Radości z powrotu 27-letniego skoczka nie kryje główny trener Norwegów - Alexander Stoeckl.

- Rekonwalescencja Daniela przebiegła wzorcowo dzięki ogromnemu wsparciu ze strony zespołu medycznego Norweskiego Komitetu Olimpijskiego. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim, którzy tak się nim wspaniale opiekowali.  Jest w bardzo dobrej kondycji fizycznej, a dzięki temu, że dotychczas nie oddawał skoków, mógł położyć nacisk na motorykę i inne ważne elementy treningowe - mówi austriacki szkoleniowiec.

- Wygląda na to, że upadek w Planicy nie pozostawił w nim żadnych śladów i nie ma przeciwwskazań, aby Daniel kontynuował karierę zawodniczą, tym bardziej że jest on bardzo głodny skakania i na każdym kroku podkreśla, jak kocha ten sport.  Najważniejszy jest jednak całkowity powrót do zdrowia. Wszystko inne jest tylko miłym dodatkiem - podkreśla Stoeckl.

- Trudno powiedzieć, czy ten upadek wpłynie na dyspozycję Tande w nadchodzącym sezonie olimpijskim. Będziemy musieli zobaczyć, ale fakt, że nie pamięta on nic z samego wypadku może działać na jego korzyść - dodaje trener Norwegów.

Nie wiadomo jeszcze kiedy zobaczymy norweskiego skoczka ponownie w zawodach, ale szanse na to, że wystartuje w tegorocznych konkursach Letniego Grand Prix są niewielkie. 

 


Tadeusz Mieczyński, źródło: nettavisen.no
oglądalność: (3437) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Adam90 weteran

  Ciekawe czy wróci do formy swojej poprzedniej. Na szczęście to nie była długa przerwa.

 • Oczy Aignera profesor
  @INOFUN99

  Gość już w życiu wiele przeszedł, a mimo to te wszystkie traumatyczne wydarzenia nie załamały go. Na pewno nie można go nazwać "miękką fają".

 • Funegosum doświadczony

  Podziwiam!
  Ma facet szczęście i siłę wewnętrzną.
  Powodzenia!

 • FankaPilcha stały bywalec
  @INOFUN99

  Plus często wspomina o tym swoim lęku wysokości, a patrząc jak pcha się na skocznie po takim wypadku, nie widać tego zupełnie.

 • INOFUN99 profesor

  Taki dosyć nietypowy gość z Daniela. Mówi się o nim, że jest kruchy, a tymczasem pokazuje, że jest mocny mentalnie. Powodzenia Daniel.

 • Mati2121 bywalec

  Świetna informacja!

 • Lataj weteran

  Jest nad czym pracować. Technika lotu na sezon zimowy powinna być mniej pasywna, a poza tym trzeba popracować nad podejściem do lądowania. To i tak dobrze jak na powrót po poważnej kontuzji.

 • Seba Aka Krzychu weteran

  Bardzo dobra wiadomość. Byłoby bardzo fajnie, gdyby Tande w nadchodzącym sezonie był w bardzo dobrej formie.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).