Puchar Świata i Raw Air mają wrócić do Trondheim w 2023 roku

 • 2021-10-06 18:07

- Planuje się, że skocznie narciarskie zostaną oddane do użytku przed Bożym Narodzeniem w 2022 roku. Następnie będą trwać działania nad ukończeniem różnych elementów infrastruktury całego kompleksu, aż wszystko zostanie ukończone latem 2023 roku - zapowiada Mona Åsgård, kierownik rozwoju Granåsen w Trondheim. Postępom prac we wtorek przyjrzeli się norwescy skoczkowie, którzy dostali nawet szansę sprawdzenia się w roli operatora koparki.

- Można powiedzieć, że w malutkim stopniu przyczyniliśmy się do modernizacji skoczni - powiedział Halvor Egner Granerud, który we wtorkowe przedpołudnie gościł na placu budowy na kompleksie Granåsen. Rozbiórka starej areny, w skład której wchodziły normalny i duży obiekt, rozpoczęła się po ostatniej zimie. Ze względu na trwające prace, w sezonie olimpijskim Trondheim zabraknie w kalendarzu Pucharu Świata. Miasto położone nad rzeką Nidelvą ma wrócić do niego za rok.

- Po starym obiekcie pozostał jedynie kontener do kontroli sprzętu... Przebudowa wygląda niesamowicie. Myślę, że to będzie najlepszy kompleks treningowy dla skoczków narciarskich na świecie. Wygląda to naprawdę dobrze, jestem optymistycznie nastawiony do efektu końcowego - przyznał zdobywca Kryształowej Kuli. 

Granerud i Forfang zostali zaproszeni, by z bliska przyjrzeć się metamorfozie wieloletniej areny Pucharu Świata, gdzie w 2025 roku odbędą się mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym. - To świetna sprawa, że mogliśmy to wszystko zobaczyć. Wokół terenu skoczni rozstawiono wysokie ogrodzenie, więc trudno nam było nawet podejrzeć, na jakim etapie są obecne prace. Wiele elementów starych obiektów jest demontowanych i wyważonych, ale powstają już nowe konstrukcje - opisuje bohater poprzedniego sezonu zimowego. 

W nadchodzącym sezonie Raw Air odbędzie się w okrojonej formie. Zawody odbędą się tylko w Lillehammer oraz Oslo. Z harmonogramu wypadło wspomniane Trondheim, a także Vikersund, które w marcu zorganizuje mistrzostwa świata w lotach narciarskich. - Przekazano nam, że główna część prac zakończy się pod koniec przyszłego roku. Obiekt powinien być gotowy na czas Raw Air 2023. Wtedy będziemy mogli sprawdzić się podczas zawodów i to przy pełnych trybunach. Czekam na to z niecierpliwością - przekazuje triumfator Letniego Grand Prix 2021.

Oficjalnym rekordzistą dużej skoczni w Trondheim był Kamil Stoch. Trzykrotny medalista olimpijski w 2018 roku poszybował na 146. metr, ruszając z 1. belki startowej.

Planowane parametry nowych skoczni:
K-94 / HS105
K-124 / HS138


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2455) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Arturion doświadczony

  A w ogóle, to wirus zmutuje i ciągle będziemy mieli tę polkę.

 • Maks113 stały bywalec
  @Kolos

  Ok, dzięki

 • Kolos profesor
  @Maks113

  Trondheim już teraz ma parametry K-124, HS-138. Wątpliwe, że będą powiększać skocznię o ten 1 (punkt K) czy 2 (punkt HS) metry.

 • Cinu weteran

  Trochę szkoda bo stara skocznia miała swój urok. Pewnie będzie jak z Engelbergiem, czyli zrobią niczym niewyróżniającego się klona.

 • Maks113 stały bywalec
  @Robert Johansson252

  Raczej K125 HS140

 • Robert Johansson252 weteran

  Wiadomo jakie wymiary ma mieć skocznia po przebudowie?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).