Michael Hayboeck przeszedł operację

 • 2021-10-07 11:45

Intensywny ból pleców, zdiagnozowany jako dyskopatia, wykluczył Michaela Hayboecka ze startu w finałowych zawodach z cyklu Letniego Grand Prix w Klingenthal. W ostatnich dniach 30-latek z Górnej Austrii przeszedł dokładne badania, po których skierowano go na zabieg. Operacja miała miejsce w miniony poniedziałek w Innsbrucku.

Podczas poniedziałkowego badania Michaela Hayboecka stwierdziliśmy problemy z dyskiem. W tym momencie cierpiał, towarzyszyło mu uczucie drętwienia w lewej nodze. Operacja przebiegła bardzo dobrze, wkrótce powinien wznowić treningi - wyjaśnia doktor Michael Gabl, który zdiagnozował u zawodnika pochodzącego z Linzu dyskopatię.

Hayboeck zapewnia, iż poczuł błyskawiczną ulgę. Teraz jego celem jest szybki powrót na rozbieg i przygotowanie się do rywalizacji na śniegu w ramach Pucharu Świata w sezonie olimpijskim. - Od razu po operacji zdałem sobie sprawę, że ból zniknął. Mogłem nawet bezboleśnie spacerować po mojej szpitalnej sali. Jestem bardzo pozytywnie nastawiony i liczę na to, że w przyszłości będę mieć spokój od problemów z plecami. Ostatnio ciągle były z tym kłopoty, a w zeszły weekend ból tak się zwiększył, że ledwo leżałem czy stałem. Mam nadzieję, że teraz ta sprawa została rozwiązana - mówi wicemistrz olimpijski w drużynie z 2014 roku.

Problemy z plecami nie są niczym nowym dla mistrza świata juniorów z 2010 roku. Hayboeck wielokrotnie zmagał się z dolegliwościami bólowymi, a przed dwoma laty wymusiło to na nim długą przerwę podczas letnich przygotowań. Minionej zimy Austriak sześciokrotnie plasował się w czołowej "10" zawodów z cyklu Pucharu Świata. Najbliżej podium był na Letalnicy, gdzie w jednym z konkursów wywalczył 4. lokatę.

Tego lata Hayboeck dwukrotnie rywalizował o punkty do klasyfikacji generalnej Grand Prix. W Courchevel odpadł po pierwszej serii, a na domowym obiekcie w Hinzenbach został sklasyfikowany na 23. pozycji. 30-latek znalazł się w składzie swojej reprezentacji na finał w Klingenthal, ale problemy z dyskiem uniemożliwiły mu przystąpienie do kwalifikacji.


Dominik Formela, źródło: Komunikat prasowy OSV
oglądalność: (1749) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).