Wielka Krokiew już z lodowymi torami, Polacy potrenują we Francji

 • 2021-10-10 15:15

Tydzień po zakończeniu tegorocznej edycji Letniego Grand Prix, Wielka Krokiew jest już gotowa do przeprowadzania treningów pod kątem zimowego sezonu. Na zakopiańskim obiekcie uruchomiono tory lodowe, z których skorzystali już reprezentanci Słowenii.

O szybkim przystosowaniu torów Wielkiej Krokwi poinformował w sobotę Centralny Ośrodek Sportu - Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem. Tym samym zawodnicy już na początku października mogą trenować w zimowych warunkach na rozbiegu skoczni.

"Wielka Krokiew w Zakopanem jest pierwszą skocznią narciarską w Europie, przygotowaną pod kątem treningu w sezonie zimowym. Obiekt funkcjonuje obecnie w warunkach hybrydowych - najazd odbywa się po profesjonalnym torze lodowym, a lądowanie na nawierzchni igelitowej", czytamy w oświadczeniu COS OPO Zakopane.

Z przygotowanych torów lodowych na Wielkiej Krokwi zdążyli już skorzystać Słoweńcy, którzy jeszcze kilka dni temu w Kranju uczestniczyli w letnich mistrzostwach kraju. Inny kurs obrali z kolei Polacy. Jak informuje Przegląd Sportowy, Biało-Czerwoni w nadchodzącym tygodniu wyruszą na zgrupowanie do Courchevel. Po treningach we Francji podopieczni Michala Doležala mają zawitać do Zakopanego. Wówczas mrożony rozbieg ma być gotowy również na pozostałych skoczniach w zimowej stolicy Polski.

W dniach 28-29 października na Średniej Krokwi w Zakopanem rozegrane zostaną przełożone z lipca letnie mistrzostwa Polski. Dla czołowych reprezentantów naszego kraju będzie to ostatni sprawdzian przed inauguracją nowego sezonu Pucharu Świata w Niżnym Tagile (19-21 listopada).


Adam Bucholz, źródło: COS OPO Zakopane/Przegląd Sportowy
oglądalność: (4550) komentarze: (32)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • StochMistrz{29465894} weteran
  @Arturion

  Z tym to raczej Ameryki nie odkryłeś. O zagranicznych stronach

 • Pavel profesor
  @StochMistrz{29465894}

  Możesz być i ograniczony do 15, tylko co za różnica jak dalej nie podałeś źródła swoich rewelacji i dalej są tylko mądrości gościa z nickiem "stochmistrz" :)

 • Arturion doświadczony
  @StochMistrz{29465894}

  NIKT nie jest ograniczony do jednego portalu. Inna sprawa, czy się komuś chce być na różnych, zwłaszcza cudzoziemskich. :-)

 • StochMistrz{29465894} weteran
  @Arturion

  Myśli że jestem ograniczony do jednego poratalu To się grubo myli. Dlatego taki odzew :-)

 • Arturion doświadczony
  @StochMistrz{29465894}

  Jak ty tak możesz do Zdzisia? On wyszczekany, bo z niejednej miski zupę chłeptał. ;-)

 • StochMistrz{29465894} weteran
  @Pavel

  Jeżeli ci się wydaje że jestem ograniczony do jednego portalu czy jednej strony internetowej to się bardzo mylisz. A ty uważaj żeby ci się od tego wyszczekania czasem język w trąbę nie zwinął :-) :-)

 • Pavel profesor
  @StochMistrz{29465894}

  Czyli to twoja interpretacja na podstawie niczego, dobrze, że sobie to ustaliliśmy :)

 • StochMistrz{29465894} weteran
  @Pavel

  Nie tylko z przed TV czy transmisji na żywo w necie, ale też za kulis i wypowiedzi skoczków. Profil skoczni przy progu jest podobny jak w Bischofshofen. Łatwo można spóżnić odbicie z progu

 • Pavel profesor
  @StochMistrz{29465894}

  Podtrzymuje pytanie, wywnioskowałeś to przed telewizorem? :)

 • Arturion doświadczony
  @Pavel

  Możliwe, że były zawodnik (a może i obecny?) :-)

 • StochMistrz{29465894} weteran
  @Pavel

  Profil jest słaby. Wielokrotnie wypaczał konkursy pucharu świata w Zakopanem. Głównie przez warunki wietrzne i ustawienie belki startowej. Na klasycznym profilu progu skoczni tak nie było. Nawet w trudnych warunkach dobrze się skakało na klasycznej Wielkiej Krokwi. Zeskok nowej WK jest okej tylko profil progu i nietypowa belka najazdowa

 • Pavel profesor
  @StochMistrz{29465894}

  Ty jakimś trenerem jesteś czy te wszystkie niuanse budowy skoczni zaobserwowałeś w TV? ;)

 • StochMistrz{29465894} weteran
  @ironicznie_skikomicznie

  Dobrze jest podtrenować na skoczniach które mają trudniejszy profil i bardziej techniczny próg niż wielka Korokiew. Jak skocznia Tremplin au Praz' w Courchevel. Skocznia w Zakopanym ma słabo ustawienia belki i kijowy profil skoczni, który nie jednokrotnie zweryfikował technikę wielu skoczków. W dużym stopniu naszych skoczków. O bardzo nie stabilnych warunkach nie wspomnę

 • INOFUN99 profesor
  @andbal

  Sorry, nie doczytałem.

 • andbal profesor
  @INOFUN99

  A nie było napisane?

 • INOFUN99 profesor
  @andbal

  Trzeba też dodać, iż drugi konkurs seniorów był jednoseryjny.

 • ironicznie_skikomicznie stały bywalec

  Mamy pierwszą skocznię na sezon zimowy, a te melepety lecą do Francji. Apollo, kasy jak widać u was pod dostatkiem, zwłaszcza że to nie twoja, co?

  "Swoją dróg ad ciekawe" i jak zwykle "igielit", co to jest za głupek to wręcz niewiarygodne.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).