Wielka Krokiew już z lodowymi torami, Polacy potrenują we Francji

  • 2021-10-10 15:15

Tydzień po zakończeniu tegorocznej edycji Letniego Grand Prix, Wielka Krokiew jest już gotowa do przeprowadzania treningów pod kątem zimowego sezonu. Na zakopiańskim obiekcie uruchomiono tory lodowe, z których skorzystali już reprezentanci Słowenii.

O szybkim przystosowaniu torów Wielkiej Krokwi poinformował w sobotę Centralny Ośrodek Sportu - Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem. Tym samym zawodnicy już na początku października mogą trenować w zimowych warunkach na rozbiegu skoczni.

"Wielka Krokiew w Zakopanem jest pierwszą skocznią narciarską w Europie, przygotowaną pod kątem treningu w sezonie zimowym. Obiekt funkcjonuje obecnie w warunkach hybrydowych - najazd odbywa się po profesjonalnym torze lodowym, a lądowanie na nawierzchni igelitowej", czytamy w oświadczeniu COS OPO Zakopane.

Z przygotowanych torów lodowych na Wielkiej Krokwi zdążyli już skorzystać Słoweńcy, którzy jeszcze kilka dni temu w Kranju uczestniczyli w letnich mistrzostwach kraju. Inny kurs obrali z kolei Polacy. Jak informuje Przegląd Sportowy, Biało-Czerwoni w nadchodzącym tygodniu wyruszą na zgrupowanie do Courchevel. Po treningach we Francji podopieczni Michala Doležala mają zawitać do Zakopanego. Wówczas mrożony rozbieg ma być gotowy również na pozostałych skoczniach w zimowej stolicy Polski.

W dniach 28-29 października na Średniej Krokwi w Zakopanem rozegrane zostaną przełożone z lipca letnie mistrzostwa Polski. Dla czołowych reprezentantów naszego kraju będzie to ostatni sprawdzian przed inauguracją nowego sezonu Pucharu Świata w Niżnym Tagile (19-21 listopada).


Adam Bucholz, źródło: COS OPO Zakopane/Przegląd Sportowy
oglądalność: (7507) komentarze: (32)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

  • StochMistrz{29465894} profesor
    @Arturion

    Z tym to raczej Ameryki nie odkryłeś. O zagranicznych stronach

  • Pavel profesor
    @StochMistrz{29465894}

    Możesz być i ograniczony do 15, tylko co za różnica jak dalej nie podałeś źródła swoich rewelacji i dalej są tylko mądrości gościa z nickiem "stochmistrz" :)

  • Arturion profesor
    @StochMistrz{29465894}

    NIKT nie jest ograniczony do jednego portalu. Inna sprawa, czy się komuś chce być na różnych, zwłaszcza cudzoziemskich. :-)

  • StochMistrz{29465894} profesor
    @Arturion

    Myśli że jestem ograniczony do jednego poratalu To się grubo myli. Dlatego taki odzew :-)

  • Arturion profesor
    @StochMistrz{29465894}

    Jak ty tak możesz do Zdzisia? On wyszczekany, bo z niejednej miski zupę chłeptał. ;-)

  • StochMistrz{29465894} profesor
    @Pavel

    Jeżeli ci się wydaje że jestem ograniczony do jednego portalu czy jednej strony internetowej to się bardzo mylisz. A ty uważaj żeby ci się od tego wyszczekania czasem język w trąbę nie zwinął :-) :-)

  • Pavel profesor
    @StochMistrz{29465894}

    Czyli to twoja interpretacja na podstawie niczego, dobrze, że sobie to ustaliliśmy :)

  • StochMistrz{29465894} profesor
    @Pavel

    Nie tylko z przed TV czy transmisji na żywo w necie, ale też za kulis i wypowiedzi skoczków. Profil skoczni przy progu jest podobny jak w Bischofshofen. Łatwo można spóżnić odbicie z progu

  • Pavel profesor
    @StochMistrz{29465894}

    Podtrzymuje pytanie, wywnioskowałeś to przed telewizorem? :)

  • Arturion profesor
    @Pavel

    Możliwe, że były zawodnik (a może i obecny?) :-)

  • StochMistrz{29465894} profesor
    @Pavel

    Profil jest słaby. Wielokrotnie wypaczał konkursy pucharu świata w Zakopanem. Głównie przez warunki wietrzne i ustawienie belki startowej. Na klasycznym profilu progu skoczni tak nie było. Nawet w trudnych warunkach dobrze się skakało na klasycznej Wielkiej Krokwi. Zeskok nowej WK jest okej tylko profil progu i nietypowa belka najazdowa

  • Pavel profesor
    @StochMistrz{29465894}

    Ty jakimś trenerem jesteś czy te wszystkie niuanse budowy skoczni zaobserwowałeś w TV? ;)

  • StochMistrz{29465894} profesor
    @ironicznie_skikomicznie

    Dobrze jest podtrenować na skoczniach które mają trudniejszy profil i bardziej techniczny próg niż wielka Korokiew. Jak skocznia Tremplin au Praz' w Courchevel. Skocznia w Zakopanym ma słabo ustawienia belki i kijowy profil skoczni, który nie jednokrotnie zweryfikował technikę wielu skoczków. W dużym stopniu naszych skoczków. O bardzo nie stabilnych warunkach nie wspomnę

  • INOFUN99 profesor
    @andbal

    Sorry, nie doczytałem.

  • andbal profesor
    @INOFUN99

    A nie było napisane?

  • INOFUN99 profesor
    @andbal

    Trzeba też dodać, iż drugi konkurs seniorów był jednoseryjny.

  • ironicznie_skikomicznie doświadczony

    Mamy pierwszą skocznię na sezon zimowy, a te melepety lecą do Francji. Apollo, kasy jak widać u was pod dostatkiem, zwłaszcza że to nie twoja, co?

    "Swoją dróg ad ciekawe" i jak zwykle "igielit", co to jest za głupek to wręcz niewiarygodne.

  • andbal profesor
    Kadra w LC

    Niektórzy z kadry A w ramach przygotowań do sezonu i MP startowali w poprzedni weekend w zawodach LC na Średniej Krokwi. Wiadomo iż wówczas odbyły się finałowe LGP. Z pozostałych zawodników kadry A wystąpili: Juroszek, Pilch i Krzak (szkoda że nie było Wąska) a z kadry młodzieżowej Gruszka i Szymon Jojko. Klasą dla siebie był Juroszek zwyciężając w dwóch konkursach tyle że w drugim razem z Tomkiem Pilchem. Pilch w pierwszym był drugi. Jarek w pierwszym był trzeci zaś w drugim piaty wyprzedzony przez Dawida Jarząbka i Mateusza Gruszkę. Z kadry juniorów Habdas, Niżnik, Zapotoczny i Arek Jojko skakali w kategorii junior a Joniak i Amilkiewicz w kat. junior młodszy (są z rocznika 2005). W pierwszy dzień juniorzy obstawili 4 pierwsze miejsca w kolejności Habdas, Niżnik, Zapotoczny, Jojko, zaś w drugi Zapotoczny, Niznik Habdas a Jojko był 5. W juniorach młodszych w pierwszy dzień kolejność Joniak, Amilkiewicz i Wróbel (zaliczył niezły występ w lecie w FC) w drugi to samo tyle że Wróbel czwarty. W drugi dzień zawody były jednoseryjne to i stąd czasami trochu rózniące się.
    Zatem główny cel kadry A jest zmieszczenie się w 10tce a zawodników jest 13. Kto wypadnie poza już będzie wiadomo za 2 tygodnie. Oby pogoda dopisała.

  • Kolos profesor
    @Pavel

    To prawda, ale widać nie ma dążeń by aż tak wydłużać kalendarz PŚ, przynajmniej od końca w kwietniu. Bo listopad to inna bajka.

    Swoją dróg ad ciekawe czy jak w 2023 r. Loty w Planicy będą między 30 marca a 2 kwietnia czy uda się Słoweńców utrzymać śnieg na mamuciej skoczni :) Nie mają tam igielitu więc muszą :)

  • Arturion profesor
    @papa_s

    Na razie trudno to sobie wyobrazić, ale mam nadzieję, że PŚ będzie trwał cały rok - od stycznia, konkretnie od TCS w trochę późniejszych dniach do końca października. Zawodowcy będą skakać wiosną, latem i jesienią na nawierzchniach dowolnych.
    Listopad i grudzień to czas dla rodziny i przygotowania do nowego sezonu...No i zdobywca KK dostawałby tytuł Mistrza Świata. Dodatkowo można by co roku organizować Mistrzostwa Europy i innych kontynentów. Puchar Kontynentalny startowałby podobnie, tylko że, na razie, zwałby się Puchar Interkontynentalny. Zawody FIS i lokalne konkursy jak Alpen Cup, Puchar Kordylierów, Zawody o Wielkiego Smoka Azji, Puchar Karpat i Sudetów, Uralski Długi Weekend, czy Puchar Kaukazu i Azji Mniejszej odbywałyby się w miarę potrzeb.
    Ach, czasami lubię pomarzyć. ;-)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl