Eisenbichler wrócił na skocznię po upadku w Klingenthal

 • 2021-10-13 14:25

Markus Eisenbichler wznowił przygotowania do olimpijskiej zimy. 30-letni Bawarczyk, który upadł podczas serii próbnej przed finałowymi zawodami z cyklu Letniego Grand Prix, w tym tygodniu ćwiczy z resztą reprezentacji na arenie noworocznych zmagań w Garmisch-Partenkirchen.

Mistrz świata z dużej skoczni z 2019 roku przeżył chwile grozy 2 października w Klingenthal, kiedy kontrolowanie upadł na zeskok Sparkasse Vogtland Areny (HS140) po problemach w pierwszej fazie lotu. Eisenbichler tuż po zdarzeniu w serii próbnej nie skarżył się na znaczące dolegliwości bólowe, ale po rozmowach ze sztabem szkoleniowym reprezentacji Niemiec podjął decyzję o wycofaniu się z ostatniego konkursu światowej elity na igelicie.

Dziś jeden z asów kadry narodowej naszych zachodnich sąsiadów uspokoił fanów za pośrednictwem mediów społecznościowych. - Po małym wypadku znów jestem na skoczni - uspokoił fanów drugi skoczek minionej edycji Pucharu Świata, który rozpoczął poprzednią zimę od dwóch triumfów. 30-latek stracił plastron lidera klasyfikacji generalnej na rzecz Halvora Egnera Graneruda po czwartym konkursie indywidualnym - w Niżnym Tagile.

Jak czytamy na br.de, trener Stefan Horngacher poinformował w Saksonii iż jego podopieczny nie doznał żadnej poważnej kontuzji. 
 

Zgrupowanie w Ga-Pa jest dla Niemców pierwszym tej jesieni na torach lodowych.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3315) komentarze: (18)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Bernat__Sola profesor

  Na początek sezonu faktycznie może być u Markusa ciężko z formą, ale może pod koniec jakoś się odbuduje na RA i loty - da się przez te kilka miesięcy dużo rzeczy poprawić, przykładami mogą być Schlierenzauer w 10/11 albo Stoch w 12/13 (mówię tutaj o słabym początku zimy, nie o formie igelitowej).

 • Kocurello2 stały bywalec

  Chciałbym się mylić, ale tak jak niżej napisał @dejw. Po tak kiepskim finale lata to z Markusa zimą niewiele będzie. Już prędzej bym się spodziewał odrodzenia Wellingera czy wskoczenia do czołówki Schmida, niż Eisenbichlera walczącego o czołowe lokaty. A przynajmniej jeśli chodzi o początek sezonu.

 • Arturion doświadczony
  @Maks113

  Zaraz po sezonie zaspokoimy swą ciekawość.

 • HAZARD weteran
  @dejw

  Lans pisał o Gajga w kontekście walki o PŚ stąd mój komentarz, a co do Marcusa, wydaje mi się, że prime (ubiegły sezon) ma za sobą, i tak uważam, że podobnie jak Kubacki czy Johansson wycisnął totalnego maxa ze swojego potencjału.

 • dejw profesor
  @HAZARD

  W PŚ Geiger miał dołki, ale ogólnie nie sposób nie docenić jaki to jest kozak, jeśli chodzi o docelowe imprezy.

  Co do Eisnebichlera, to ja nie widzę go w ścisłej czołówce zimą - po takim tragicznym finale skakania igelitowego ciężko się będzie wygrzebać; historycznie takie sytuacje, o ile w ogóle miały miejsce to były bardzo rzadko.

 • Lans weteran
  -

  No to prawda. Trochę się uzupełniali Geiger i Eisenbichler. Jeden brylował w PŚ, drugi na najważniejszych imprezach. Geiger miał świetny i stabilny sezon 19/20, a wiadomo jak w skokach trudno utrzymywać regularność z sezonu na sezon no i przede wszystkim nastawił na te najważniejsze starty - świetna umiejętność. Potrafi nie wchodzić do "30" w dwóch konkursach z rzędu a chwilę później zostać finalnie najlepszym zawodnikiem MŚ. Mimo, że pod względem osiągnięć był najlepszy w sezonie 20/21 to tak naprawdę wielką formę prezentował w znikomej liczbie konkursów - dlatego moim zdaniem będzie miał łatwiej w sezonie olimpijskim.

 • HAZARD weteran
  @Lans

  W ubiegłym sezonie Geiger akurat był mocno nieregularny i nie były to pojedyncze skoki tylko po prostu mocne wahania formy.

 • Lans weteran
  -

  Jeśli chodzi o Puchar Świata to tutaj się rewelacji nie spodziewam. Ostatni rok miał udany, ale troszkę przepadał w indywidualnych mistrzowskich startach mimo dominacji na treningach wcześniej. Dlatego powinien bardziej się nastawiać na najważniejsze starty w sezonie olimpijskim bo potencjał na medale jest. Regularniejszy w przekroju całego sezonu powinien być Geiger i to w nim należy upatrywać niemieckiego dominatora.

 • Maks113 stały bywalec

  Ciekawe czy będzie lepszy w tym sezonie niż w tamtym

 • ironicznie_skikomicznie stały bywalec
  @szczurnik

  A co to za różnica, na Boga, to są dzień-dwa dni w jakiejś śmiesznej Wiśle, a nie miesięczny pobyt w Nowej Zelandii. Z samych pińcet plusów przy 6-osobowej rodzinie miałby już 2K miesiecznie plus cała masa innego rozdawnictwa, łącznie z bonami, czy kolejnym wymysłem naszych socjalistów po 12 tys. zł od gówniaka. Tylko z tego ostatniego 48K zł i na weekend w Wiśle nie ma i liczy złotówki co do grosza oraz musi "planować"? Dobre, nawet zabawne.

 • szczurnik bywalec
  @ironicznie_skikomicznie

  Może jak samotnik jedzie, to ciężko mówić o budżecie, ale jeśli ktoś sześcioosobową rodziną jedzie..?

 • Łydka Gregora początkujący

  Markus jest cudowny. Bedzie na pewno lepszy niz Kamil Stoch.

 • Lataj weteran

  Wypadek wypadkiem, ale wycofanie dobrze funkcjonującego zawodnika, zwłaszcza na własnej ziemi, to zwykłe tchórzostwo.

 • Arturion doświadczony

  Wypadek, wypadkiem, ale Biśla i tak nie był ostatnio w dobrej formie.

 • ironicznie_skikomicznie stały bywalec
  @kibicsportu

  Zadajesz pytanie i sam sobie na nie odpowiadasz, co się ma dla ciebie sj dowiedzieć dodatkowo, jak Winkiel jasno postawił sprawę. Po ile będzie paliwo pod koniec listopada i w jakiej cenie obwarzanki? Patrząc na LGP w tym roku:

  - karnet na wszystkie dni - od 260 do 370 zł
  - bilety jednodniowe - od 120 do 150 zł

  Dodaj do tego jakieś 50-100 zł i już możesz planować swój wyjazd, chociaż nie ukrywam że brzmi to komicznie. Rozumiem planować budżet na miesiąc-dwa wakacji na drugiej półkuli, ale na dzień-dwa w Wiśle za jakieś grosze to już jest mega zabawne.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).