Jako pierwszy Polak przetestuje olimpijskie skocznie. "Mam specjalną misję do wykonania"

 • 2021-11-24 00:53

Sytuacja pandemiczna na świecie spowodowała, że na skoczniach olimpijskich w Zhangjiakou nie udało się rozegrać nie tylko oficjalnej, tradycyjnej próby przedolimpijskiej, ale także żadnych innych międzynarodowych zawodów. Obiekty stanowią więc na razie nieodgadnioną dla wszystkich zagadkę.

Nie rozwiążą jej polscy skoczkowie, którzy nie wybiorą się na grudniowe zawody Pucharu Kontynentalnego. Jedynym sportowcem z naszego kraju, który przed igrzyskami zdąży zapoznać się z kompleksem Snow Ruyi będzie Andrzej Szczechowicz, nasz specjalista od kombinacji norweskiej. Najlepszy aktualnie po Szczepanie Kupczaku polski przedstawiciel zimowego dwuboju, rozpocznie sezon "drugoligowymi" zawodami w Niżnym Tagile w najbliższy weekend.

Tydzień później wybierze się do Chin. - Mój start w Azji jest już w zasadzie pewny, szyki może nam pokrzyżować jakieś ewentualne, odpukać, zamieszanie covidowe - mówi nam Szczechowicz. Startami w Pucharze Kontynentalnym polski kombinator chce wywalczyć sobie kwalifikację olimpijską. Na razie brakuje mu co najmniej kilku punktów, by być spokojnym o lutowy ponowny wyjazd do Chin. W ubiegłym sezonie zajął 19 i 20 miejsce w Lahti i to jak dotąd jego najlepsze międzynarodowe rezultaty, które pozwoliły mu rozpocząć wyścig po igrzyska.

- Nie liczę tych punktów, nie kalkuluję, chcę po prostu zaprezentować się z jak najlepszej strony, dać z siebie wszystko, wtedy wynik przyjdzie sam - uważa podopieczny Tomisława Tajnera. - Do Chin jadę razem z serwismenem naszej kadry Wiktorem Kubińskim. Niezbędna jest tam osoba, która dobrze zna się na smarowaniu nart, na analizie trasy. To dla wszystkich tajemnicze miejsce, nikt poza Chińczykami nie zna jeszcze tych skoczni i tras. Mam więc specjalną misję do wykonania. Mam za zadanie poznać te obiekty na tyle na ile się da, obadać kwestie organizacyjne, logistyczne, sprawę przemieszczanie się, dojazdy. Potem całą tą wiedzę będę musiał przekazać innym, którzy będą tam startować. 


Adrian Dworakowski, źródło: Informacja własna
oglądalność: (12262) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Arianin początkujący
  @Lataj

  Redakcjo trzymajcie poziom z tytulami, to widac innym tez przeszkadza.

 • Lataj weteran

  Tytuł artykułu jak w brukowcu.

 • Groźny Wąsacz stały bywalec
  @Arturion

  A i też fajni juniorzy są którzy poprawili się biegowo(!) względem poprzednich sezonów, gdzie po biegu potrafi dwa, trzy sezony temu podpisywać listę od końca mimo bardzo dobrej pozycji wyjsciowej po skokach.

 • EddieKoteł stały bywalec

  Wysłałbym Hulę. Po naukę.

 • Sweet doświadczony

  kombinacja już szła w dobrym kierunku jak na Polskę, ale wiadomo kto zwolnił Danny'ego i widzimy co się stało. Został Szczepan w o wiele gorszej formie niż był jeśli chodzi o skok i kilku bardzo młodych. Nie ma Adama, nie ma Pawła, nie ma nawet tego Marusarza który uzupełniał 4 w PyeongChang. szkoda

 • Arianin początkujący

  podopieczny Tomisława Tajnera - brawo Adam Malysz!

 • Arturion doświadczony

  I dobrze, ze ktoś tam pojedzie. Bo jeśli IO się odbędą, to warto mieć jakieś pojęcie o obiektach.
  A tu komentowano, że nie ma już w Polsce dwuboistów... No to wiemy, że jest przynajmniej dwóch. ;-)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).