LPK w Stams: Pierwszy konkurs dla Hayboecka, Zniszczoł szósty

 • 2022-09-17 10:10

Michael Hayboeck został zwycięzcą pierwszego sobotniego konkursu Letniego Pucharu Kontynentalnego w Stams (HS115). Reprezentant Austrii wygrał dzięki skokom na odległość 113,5 m oraz 117 m. Drugi był Philipp Aschenwald, a trzeci Philipp Raimund. Szóste miejsce zajął Aleksander Zniszczoł. Punktowało czterech Polaków.

Michael Hayboeck znajdował się na prowadzeniu już po pierwszej serii. Reprezentant Austrii uzyskał odległość 113,5 metra i liderował z przewagą 2,1 punktu nad Philippem Raimundem (108 m). Trzecie miejsce zajmował Aleksander Zniszczoł (106 m), który tracił 2,7 pkt. do lidera. Czwarty był Philipp Aschenwald (115 m), piąty Artti Aigro (114 m), a szósty Anders Fannemel (117,5 m).

Na kolejnych pozycjach uplasowali się Lovro Kos (114,5 m), Niko Kytosaho (113,5 m) i Francisco Moerth (112 m). Pierwszą dziesiątkę zamykał Maximilian Steiner (112 m), a drugą otwierał Jan Habdas (110,5 m).

Awans do finału wywalczyli również czternasty Kacper Juroszek (109,5 m) oraz dwudziesty piąty Tomasz Pilch (99 m).

Maciej Kot wylądował na 97 metrze i zakończył udział w konkursie na trzydziestej drugiej pozycji. Czterdziesty czwarty był Klemens Murańka (97,5 m).

Pierwszą serię konkursową rozegrano w całości z 8. belki startowej.

W finale Michael Hayboeck przypieczętował zwycięstwo lotem na 117 metr. Austriak triumfował z przewagą 8,7 punktu nad Philippem Aschenwaldem (116 m). Podium uzupełnił Philipp Raimund (115 m), który okazał się lepszy od Andersa Fannemela (113,5 m) i Lovro Kosa (114,5 m).

Aleksander Zniszczoł po finałowej próbie na 112 metrze zanotował spadek na szóstą lokatę. Tuż za Polakiem uplasowali się Francisco Moerth (113,5 m), Artti Aigro (110,5 m), Niko Kytosaho (109,5 m) oraz Benjamin Oestvold (112 m).

Na dwunastej pozycji sklasyfikowany został Jan Habdas (112 m). Szesnasty był Kacper Juroszek (108 m), natomiast dwudziesty trzeci Tomasz Pilch (104,5 m).

Rundę finałową rozegrano z 7. platformy. Zdyskwalifikowani zostali Sondre Ringen oraz Ulrich Wohlgenannt.

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego utrzymał Sondre Ringen (202 pkt.), który wyprzedza Rena Nikaido (160 pkt.) oraz Kristoffera Eriksena Sundala (140 pkt.). Dziewiąty jest Klemens Murańka (80 pkt.), czternasty Stefan Hula (58 pkt.), a dwudziesty Aleksander Zniszczoł (40 pkt.).

Początek drugiego sobotniego konkursu LPK w Stams o 11:45.

Wyniki "na żywo" będziecie mogli śledzić za pośrednictwem relacji LIVE FIS >>

lub relacji Berkutschi >>

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Letniego Pucharu Kontynentalnego >>>
Zobacz aktualną klasyfikację 2. periodu LPK >>>
Zobacz aktualny ranking CRL >>>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (7653) komentarze: (18)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Arturion weteran
  @alo

  Patrz: Granerud.

 • alo profesor
  @znawca_francuskiego

  Jak się jest dobrym skoczkiem to można i ze skrętem dobrze skakać. Stoch miał problemy z prędkościami i jakoś wygrywał

 • Janeman profesor

  I teoria o "wypadku przy pracy" Kota właśnie upadła.
  Po przebiegu tego lata uważałem go mimo wszystko obok Zniszczoła i Juroszka (trochę życzeniowo) za jednego z naszych kandydatów do walki o 7 miejscówkę na PŚ...
  W sumie nadal może walczyć, ale o miejscówkę dla kolegów - jeśli wyślą go do USA, bo mimo wszystko tak źle jak dzisiaj nie będzie skakał.

 • dejw profesor

  Nie no Kot to jest kompromitacja. Jeszcze w tym pierwszym konkursie jakby się baaardzo uprzeć, to można wytłumaczyć warunkami, znacznie odbiegającymi od avg, ale teraz dostał jedne z najlepszych, a skończy w V dziesiątce.

 • znawca_francuskiego doświadczony

  Kot zaczął coś kombinować po treningu albo znowu go skręca....

 • alo profesor

  Kot dalej leci z formą. Tragedia z tym gościem

 • dejw profesor

  Ludzie Widhoelzla robią swoje, ale to nie oni będą tu decydować o wynikach periodu, chyba że że zamiast Hinzebach, wybiorą się jeszcze do Klingenthal i zrobią wystarczający zapas przed konkursami w Stanach.
  Norwegowie, poza Fanemmelem zawalili całościowo pierwszą serię, ale już w II ich wyniki to 5,7,8,9 a zdyskwalifikowany Ringen też miałby wynik na podobnym poziomie. Wciąż są mocni, ale przy solidnie wzmocnionej obsadzie są dalecy od zdominowania zawodów. Duże zaskoczenie in plus to wynik Oestevolda, w Norwegii dwa tygodnie temu w pierwszym konkursie wypadł tak źle, że w drugim już został zmieniony.
  Szybka weryfikacja wyników z Alpena, do 30ki ledwie wcisnął się Bartolj, niemieccy i austriaccy juniorzy przepadli w I serii. Niestety podobnie jak Sakano. Największe zaskoczenia in minus: Kot, Domen, Murańka.

 • sheef weteran
  Statystyki konkursu

  1 zwycięstwo Hayboecka (2 podium w karierze),
  11 podium w karierze Aschenwalda,
  5 podium w karierze Raimunda.

 • Skokownik doświadczony

  Wbrew oczekiwaniom rywalizację zdominowali Austriacy, a nie Norwegowie. Tak jak mówiłem wczoraj, Hayboeck jest jednym z faworytów. Kot i Murańka po prostu zawiedli. Całkiem dobrze zaprezentowali się Zniszczoł i Habdas. Pilch jak na swoje możliwości poprawnie. Zaskakująco niska jest pozycja Boyd-Clowesa. Szkoda Fannemela, bo skakał znakomicie, łącznie siedem metrów dalej od trzeciego Reimunda.

 • King profesor
  @Barteusz25

  I co z tego, że w próbnej Kot był 3. Zaraz skończy karierę, bo bujaka tak napisał to tak ma być :)

 • Barteusz25 początkujący
  @bujaka

  Ja tutaj nikogo nie bronię, żeby była jasność. Natomiast jeden kiepski skok nie musi oznaczać że ktoś nagle zjechał z formą. W próbnej przecież był trzeci.

 • alo profesor

  Pilch też progresu nie poczynił. Trochę zaczynam wątpić czy i z niego coś będzie

 • Mikolaj1 weteran

  Maćkowi musiał się przydarzyć jakiś mały wypadek przy pracy. Bo nie wierzę, że obniżył loty do poziomu niekwalifikowania się do 30 w COC jeszcze w serii próbnej był 3 przecież. Poza tym reszta oprócz Murańki fajnie się zaprezentowała. Zobaczymy co będzie w drugiej serii .

 • Prekursor Skoczni Vip weteran

  Dziwne..Murańka dopiero co wywalczył miejscówkę a teraz nawet w TOP40 się nie znalazł XD na plus po pierwszej serii Habdas i Zniszczoł. Amerykanie też nieźle.

 • bujaka bywalec
  @Barteusz25

  Nadzieja matką głupich.

 • alo profesor

  Jaki ten Kot sierota.

 • Barteusz25 początkujący

  Walka o kwotę zapowiada się pasjonująco. Z naszych tylko Zniszczoł utrzymuje szansę na dobry wynik. Dziwne co się stało z Kotem, mam nadzieję że to jakiś wypadek przy pracy. W top 10 w sumie żadnego zaskoczenia nie ma.

 • bujaka bywalec

  Powrót Kota. Dajcie spokój, niech gość kończy karierę...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl