Kadra USA na sezon 2023/24. "Nasza drużyna ma za sobą świetną zimę"

 • 2023-05-18 18:04

W czwartek Amerykański Związek Narciarski (USANS) ogłosił skład kadr narodowych USA w skokach narciarskich na sezon 2023/2024. Nominację otrzymało łącznie osiemnaścioro zawodników.

Od minionego sezonu reprezentacja Stanów Zjednoczonych ściśle współpracuje z drużyną Norwegii. Efekty kooperacji było widać podczas ostatniej edycji Pucharu Świata. Punkty do klasyfikacji generalnej cyklu zdobyło siedmioro reprezentantów USA - czterech mężczyzn i trzy kobiety.

- Jestem podekscytowany nadchodzącym rokiem. Nie możemy się doczekać kontynuacji sukcesów z poprzedniego sezonu - stwierdził prezes zarządu USANS, Adam Provost: - Mamy świetną grupę sportowców zarówno w kombinacji norweskiej, jak i w skokach narciarskich. Wierzymy, że w nowym sezonie będziemy jeszcze mocniej rywalizować z najlepszymi.

- Nasza drużyna ma za sobą świetny sezon. Wiele się nauczyliśmy w ubiegłym roku i jesteśmy zmotywowani do pracy na dalszymi sukcesami - mówi trener reprezentacji USA, Tore Sneli.

- Cała czwórka zawodników, która została wytypowana do drużyny narodowej, zanotowała w zeszłym sezonie dobre występy indywidualne i nie możemy się doczekać, co przyniesie przyszłość tej ekipie - dodaje Norweg.

- Jestem bardzo dumny z możliwości ogłoszenia kadry narodowej na kolejny sezon - przyznał Anders Johnson, trener kobiecej reprezentacji USA: - Ten zespół jest bardzo zmotywowany, pracowity i zdeterminowany, aby zostać najlepszą drużyną na świecie. Czuję się bardzo szczęśliwy, mogąc pracować z tak wspaniałą ekipą.

- Cała kobieca drużyna w skokach narciarskich wykonała ogromny postęp w stosunku do poprzedniego roku - dodaje członek sztabu trenerskiego reprezentacji USA, Trevor Edlund: - Każda zawodniczka nadal ciężko pracuje i nie możemy doczekać się momentu wyniesienia amerykańskich skoków kobiet na najwyższy światowy poziom.

Do reprezentacji narodowej USA mężczyzn nominowanych zostało czterech zawodników - Erik Belshaw, Decker Dean, Casey Larson i Andrew Urlaub. U pań powołania otrzymało pięć skoczkiń - Annika Belshaw, Josie Johnson, Paige Jones, Anna Hoffmann oraz Samantha Macuga.

Powołane zostały również kadry juniorów USA na sezon 2023/2024. W drużynie chłopców znaleźli się Jason Colby, Tate Frantz, Maxim Glyvka, Isak Nichols oraz Arthur Tirone. Zespół dziewcząt składa się z czterech skoczkiń. Szansę od władz związkowych otrzymały Rachael Haerter, Estella Hassrick, Sandra Sproch i Adeline Swanson.

Czytaj też: Przełomowy sezon dla Amerykanów, pierwsza taka sytuacja od 37 lat...


Adam Bucholz, źródło: USA Nordic Sport
oglądalność: (4724) komentarze: (5)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Tomek88 profesor

  Życzę Amerykanom dalszego rozwoju i coraz lepszych występów. Miłoby było gdyby jeszcze bardziej zaznaczyli swoją obecność w Pucharze Świata.

 • Lataj profesor

  "Ten zespół jest bardzo zmotywowany, pracowity i zdeterminowany, aby zostać najlepszą drużyną na świecie."
  Bardzo odważne słowa, ale do odważnych świat należy. Poza tym to zadanie będzie łatwiejsze niż u facetów. Zresztą łatwiej będzie im to osiągnąć niż Polkom, u których brakuje jeszcze dwóch zawodniczek z punktami do wyrównania osiągnięcia USA. Przy naszych orliczkach Amerykanki to świetne skoczkinie, ale mam nadzieję, że nowy trener je podciągnie chociaż do tego poziomu.

  Ponadto jestem bardzo zadowolony z Belshawa. Wydaje mi się, że to w nim teraz drzemie największy potencjał. Do niego mam nadzieję, że jeszcze dołączy były kombinator, Frantz. Larson jest już trochę starszy, ale kto wie.

 • Arturion profesor
  @KacpereQ_Ski_Jumping7312

  No wiem, ale nie ma go w kadrach. Podobnie zresztą jak Bicknera... Więc chyba obu możemy wypisać z podręcznych notatników... :-(

 • KacpereQ_Ski_Jumping7312 początkujący
  @Arturion

  Zawiesił karierę w czerwcu 2022 ale startował w tym sezonie w PK w Iron Mountain

 • Arturion profesor

  O kadrze pań: "Ten zespół jest bardzo zmotywowany, pracowity i zdeterminowany, aby zostać najlepszą drużyną na świecie."
  No super. Biorą przykład z emerytów japońskich.
  A Patrick Gasienica? Zakończył?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl