Mistrzostwa Włoch w Villach: Zwycięstwa L. Malsiner i Cecona

• 2023-10-28 19:17

Drugi rok z rzędu Villacher Alpenarena (HS98) w austriackim Villach gościła Mistrzostwa Włoch w skokach narciarskich. W rywalizacji mężczyzn zwyciężył Francesco Cecon, a srebrne medale wywalczyli ex aequo Giovanni Bresadola i Alex Insam. U pań najlepsza okazała się Lara Malsiner przed Jessicą Malsiner i Anniką Sieff.

Po pierwszej serii konkursu mężczyzn prowadził Francesco Cecon, który poszybował na odległość 97,5 metra. Drugie miejsce, ze stratą półtora punktu do lidera, zajmował Alex Insam (97,5 m). Trzeci był Giovanni Bresadola (96 m).

W rundzie finałowej Francesco Cecon wylądował na 97 metrze i tym samym wywalczył tytuł mistrza kraju. Drugie miejsce zajęli ex aequo Giovanni Bresadola (97,5 m) i Alex Insam (96 m). Srebrni medaliści stracili 4,5 punktu do zwycięzcy.

Na czwartej pozycji rywalizację zakończył Andrea Campregher (92,5 m i 95,5 m). Piąty był Austriak Tobias Bachleitner (89,5 m i 83,5 m), a szósty Iacopo Bortolas (84,5 m i 80 m).

W zawodach wzięło udział szesnastu zawodników, w tym pięciu reprezentantów gospodarzy - Austrii.

Zobacz pełne wyniki konkursu mężczyzn w formacie PDF >>

Konkurs pań stał pod znakiem rywalizacji sióstr Malsiner. Ostatecznie po złoto sięgnęła Lara (88 m i 89,5 m), która dzięki finałowej próbie wyprzedziła o 4,5 punktu, prowadzącą na półmetku, Jessicę (88,5 m i 87 m). Brązowy medal wywalczyła Annika Sieff (83 m i 88 m).

W rywalizacji wzięły udział jeszcze trzy zawodniczki. Czwarta była Martina Zanitzer (77 m i 83 m), piąta Anna Senoner (70 m i 75,5 m), z kolei szósta Noelia Vuerich (70 m i 75,5 m).

Zobacz pełne wyniki konkursu kobiet w formacie PDF >>

Tytuł mistrza Włoch juniorów powędrował do Manuela Senonera (93,5 m i 90 m), który wyprzedził Martino Zambenedettiego (89 m i 90,5 m) i Maximiliana Gartnera (89,5 m i 84,5 m). U pań zwyciężyła Martina Zanitzer (96 m i 92 m) przed Gretą Pinzani (83 m i 89,5 m) i Noelią Vuerich (83 m i 85 m).