„Była walka o podium” – Żyła i Zniszczoł po konkursie duetów w Oberstdorfie

 • 2024-02-23 21:18

Beskidzki duet – Piotr Żyła i Aleksander Zniszczoł – wywalczył piąte miejsce dla naszej reprezentacji w piątkowej potyczce duetów. Obaj dwukrotnie przekraczali granicę 210. metra i przez większość zawodów plasowali się w czołowej „3”.

– To był bardzo wyrównany konkurs. Wszystko było bardzo blisko. Oprócz Słoweńców, którzy odskoczyli znacznie dalej. Czołowe nacje były blisko i jak najbardziej możemy być zadowoleni z naszego występu. Daliśmy z siebie wszystko, wkładaliśmy w to serce i była walka o podium. Na tym trzeba bazować – podkreśla Aleksander Zniszczoł, który w nieoficjalnym zestawieniu indywidualnym był siódmy.

– Moje piątkowe skoki? Ogólnie były to fajne loty, dobrze się bawiłem. W pierwszej serii konkursowej popełniłem błąd. Szybko go skorygowałem, ale mogłem z tego skoku wyciągnąć więcej. Skok w rundzie finałowej był najlepszym tego dnia na progu. Był moment nad bulą, gdzie się zawahałem. Zostałem i brakowało prędkości na dole – mówi samokrytycznie Zniszczoł, który w zawodach popisał się lotami na odległość 214,5 oraz 212 metrów.

– Nogi działają dobrze. Przez dwa-trzy dni po przylocie miałem problemy ze snem, ale to rzecz jasna, bo doświadczyliśmy huśtawki zmian godzin. Teraz jest już w porządku – zapewnia 29-latek, odnosząc się do niedawnej wyprawy do Stanów Zjednoczonych i Japonii.

Skład naszego zespołu otwierał Piotr Żyła. 37-latek skoczył 212 oraz 227,5 metra.

– Wynik jak najbardziej do zaakceptowania. Cały czas byliśmy blisko podium. Walka na pewno była, a i skoki były w porządku. To jest najistotniejsze, że nasze skoki, moje i Olka, były fajne. Daliśmy tyle, ile mogliśmy. Podium? Fajnie by było, ale piąta pozycja też jest dobra – docenia piątkowy rezultat Żyła.

37-latek nie był przekonany po oficjalnym treningu, że weźmie udział w zawodach. – Tak to już bywa czasem u mnie. W oficjalnym treningu skoczyłem sobie typowo na czucie. Nie ma powodu, by w treningach dawać z siebie wszystko. Trzeba złapać dobre czucie, aby później było na cały weekend, a nie się szarpać, nie wiadomo ile. Druga próba treningowa była już nieco lepsza. Po pierwszym skoku nie sądziłem, że dostanę szansę w rywalizacji duetów, ale myślę, że w miarę ją wykorzystałem. Skoki konkursowe były zdecydowanie lepsze od treningowych –   dodaje.

Po podróży dookoła świata, skoczków do końca zimy czeka rywalizacja w Europie.– Teraz czuję się już w porządku. Na pewno pierwsze dwa dni nie były zbyt fajne, ale teraz jest już dobrze. Japonia? Chyba już tam nie będę jechał <śmiech>… – żartuje Żyła, komentując swoje samopoczucie.


Dominik Formela, źródło: PZN
oglądalność: (5544) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • grindavik stały bywalec
  @sorantor250

  Raczej delikatna zapowiedź, że może niektóre konkursy odpuszczać, zwłaszcza te dalekie wyjazdy

 • ASJ_212 bywalec

  Brawa dla Żyły i Zniszczoła za walkę do samego końca. Decyzja Thurna co do Piotrka obroniła się w 100 procentach.

 • Lataj profesor

  Dobrze, że były 2 serie, a nie 3. Już bym się bał o trzecią.

 • Kuba_23 doświadczony
  @sorantor250

  Żarcik jak zwykle

 • Koczek bywalec

  Nadzieja jest zawsze ale każdy wiedział jak to się skończy...

 • maciek0932 doświadczony
  @sorantor250

  Raczej to pierwsze.

 • sorantor250 weteran

  -Japonia? Chyba już tam nie będę jechał …

  sytuacyjny żarcik nawiązujący do słabych występów tamże, czy zapowiedź końca kariery? ;)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl