TCS: Teraz Janda

 • 2006-01-01 15:37

Noworoczne zawody Turnieju Czterech Skoczni w bawarskiej miejscowości Garmisch Partenkirchen były wspaniałym widowiskiem dla kibiców skoków narciarskich, trzymającym w napięciu do samego końca.

Triumfował lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Jakub Janda. Taka sytuacja sprawia, że Sven Hannawald, jedyny zwycięzca wszystkich czterech konkursów, nie będzie z nikim dzielił tego zaszczytu jeszcze przez co najmniej rok.

Czech prowadził już po pierwszej serii, kiedy to lądował na 125 m. Jego zwycięstwo wcale nie było jednak takie pewne, gdyż niewiele mniej uzyskiwali: Matti Hautamaeki (123 m), Andreas Kofler (124,5 m), Andreas Kuettel (122,5 m) oraz Janne Ahonen (122,5 m).

W finale Ahonen do swojego poprzedniego wyniku "dorzucił" jeszcze 1,5 metra, co dało mu przepustkę na podium. Ani Kuettel, Ani Kofler, ani też Matti Hautamaeki nie byli w stanie go wyprzedzić. Udało się to dopiero ostatniemu na starcie "Jandysowi", który po raz kolejny oczarował wszystkich świetnym stylem i dalekim lotem na 121,5 m.

Różnica między skokami najlepszych a naszego Adama Małysza wynosiła dzisiaj średnio około 10 metrów. Sam Adam nie był w stanie precyzyjnie określić, dlaczego tak się dzieje i w czym tkwi problem, stwierdził, że pod względem techniki były to poprawne próby. Polak lądował dziś na 114,5 m i 112,5 m, co dało mu miejsce 21. ex aequo z podopiecznym trenera Hannu Lepistoe, Sebastianem Colloredo.

Swoje zadanie na dziś wykonał Kamil Stoch - awansował do finałowej trzydziestki i zajął 29. miejsce. Z odległości, jakie osiągnął (109 m i 108 m), nie był zbyt zadowolony, jednakże dwa punkty do swojego dotychczasowego dorobku dorzucił.

Robert Mateja nie sprostał dziś, wydawałoby się niezbyt dla niego trudnemu, zadaniu pokonania Janne Happonena (Fin uzyskał 112 m). Niestety, 108 m okazało się zbyt krótką odległością, aby wywalczyć awans do finału. Szkoda, gdyż Robert już w kwalifikacjach pokazał, że jest w stanie oddać na tym obiekcie dobry skok.

Po dwóch konkursach w klasyfikacji generalnej TCS prowadzi Janne Ahonen (533.1) przed Jakubem Jandą (527.3), trzeci jest Matti Hautamaeki (518.3). Adam Małysz zajmuje obecnie 16. pozycję z dorobkiem 460,6 pkt.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz pełne wyniki konkursu »
Zobacz wyniki I serii konkursu »
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata »
Zobacz aktualny ranking Turnieju Czterech Skoczni »
Zobacz aktualny ranking WRL »


Barbara Niewiadomska, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6212) komentarze: (91)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek redaktor
  K.Stoch

  K.Stochowi pomógł system KO.
  Wynik Polaka był -34,pierwszej serii,ale dzięki KO wyeliminował Schneidera z Austri, i wszedł do finałowej ,,30".
  Najwiecej ,,dzięki" systemowi, stracił dziś Widhoelzl-26-27 wynik konkursu,ale jako 6 z przegranych,odpadł.
  Dzisiaj szczeście-Stocha.
  W 1 konkursie nieszczęscie-Bachledy-25 wynik,ale przegrana z Koflerem nie dała awansu do finału.

 • anonim

  @ harry

  Oj bylo zimno w Poznaniu , sypalo sniegiem , przez trzy dni , pewnie z 30 cm napadalo ,
  w kazdym razie , nie mozna bylo Osiedla przejść , tyle tego bylo ,
  dziś już odwilż , lecą strumienie wody , jak rzeka :)

  oj , harry , cóż tu duzo mówić ,
  po niedzielnym konkursie widzę , ze ADam tylko się męczy ,
  ma takich mądrali wokól siebie , którzy doprowadzili to tego , że nie tylko nie mamy gruzyny ,
  alei samego mistrza nam zdolowali ,
  co dalej ??
  Adam teraz sam powinien podjąć decyzję , on , napewno wie co robić , jest w końcu zawodowcem ,
  tylko wokól niego powinien pojawić się ktoś , kto mu w tym pomoże ,
  i bynajmniej , niepowinni być to ci sami trenerzy.
  W każdym razie ja osobiście mam dola ,
  szkoda mi Adama , ze tak zaufal i zawierzyl trenerowi , szkoda mi go i tyle.
  Ale nie wszystko jeszcze stracone , jest troszkę czasu ,
  zobaczymy jakie bedą decyzje , następne , mam nadzieję , ze mądrzejsze .

 • Barnaba początkujący
  Tak trzymać !!!

  @Air show
  Jestem z Tobą zgodny nie tylko w tej kwestii.Rozumiem przecież, że aktualny dostatek,a raczej widoczna gołym okiem w Wiśle majętność Adama jest tylko hasłem wywoławczym, takim sobie ozdobnikiem merytorycznej dyskusji, która zyskuje na wartości także duchowej i umysłowej.Nie dotyczy wyłącznie paraboli skoków. Zasługa w tym Twoja, jak i również innych podobnie myślacych forumowiczów.
  Życzę Ci osobistej pomyślności i wielu satysfakcjonujących osiągnięć w Nowym 2006 Roku.

 • jozek_sibek redaktor
  J.Janda

  Czech idzie jak burza-5 wygrana w PŚ na 9 konkursów,to jest naprawdę już b.dobry wynik.
  Pewno wygra przy okazji TCS.

 • air show początkujący
  @Barnaba

  No więc właśnie ja się o tą pozycję materialną Adama nie martwię, a raczej o ten, jak to ująłeś, status społeczno zawodowy. Podejście takie, że trzeba Adama wykorzystać jak się tylko da jest krótkowzroczne. Czy zawodnik osiągający coraz gorsze rezultaty jest dobrym "słupem" reklamowym? Nawet jak jest sławny, to chyba lepiej by było, żeby imponował obecną formą, a nie jej wspomnieniem. Tak mi się wydaje. Z Goldim może było inaczej, ale on nawet jak skakał beznadziejnie, to miał to czego Adam nie ma, tą "medialność", o której mówił Szaranowicz.

 • Barnaba początkujący
  Nie tylko stabilizacja materialna lecz także pozycja społeczno-zawodowa

  @Air show, @Ushuaia
  Nie demonizujmy perspektywy materialnej mizerii ADAMA.
  Bez względu na wyniki w TCS, Mistrz odcina kupony z kontraktów sponsorskisch ."Planu nie można zmienić"- twierdzi Jego nadtrener.
  Rzeczywiście, sportowiec występuje jako banner. Pisałem o tym w ubr. oraz dzisiaj w innym miejscu.
  Co się tyczy IO szczęściem maszym byłoby złoto ADAMA. Sądzę, że leżało by to w interesie nie tylko Mistrza,ale i sponsorów.Nie ma gwarancji medalowych,pozostaje wymyszenie gwarancji kontraktowych. Pieniądz nie śmierdzi!! Po olimpiadzie będzie inny rozdział kart. Okazja raczej dla Ediego i S-ki, nie powtórzy się.Trzeba czerpać (wydzierać) całymi garściami póki się da. Co tam opinie fanów. Kontrakty mają moc cywilno prawną i podlegają jurysdykcji austriackiej.Zresztą dom Adama w Wiśle wzniosła też firma austriacka.Nie ma się dziwić, że kiedyś trener zamówił kombinezony w rodzimej firmie, hałasu było co niemiara.Jakby je kupił za własne pieniądze."Biznes jest biznes".
  Do rzeczy.Nasz Mistrz zasłużenie ma już zapewnioną stabilizację materialną:
  1) emeryturę olimpijską za LSC, ale wypłacaną w przyszłości;
  2)regulaminowe nagrody zarobione uczciwie za wysoko płatne konkursy skoków, sądzę dobrze ulokowane i co widać w Wiśle nie roztrwonione,(brawo, chwała za to);
  3) nagrody regulaminowe PZN-u ;
  4)krociowe gratyfikacje sponsorskie, pisamo o tym publicznie, Mistrz reaguje na to alergicznie, jakby była to dla zawodowego sportowca jakaś wstydliwa przypadłość , niesłusznie;
  5) jak na razie Adam startuje na rachunek PZN i FIS, do biznesu sportowego nie dokłada;
  6)przynależność do kadry narodowej, czy olimpijskiej wiąże się z otrzymywaniem stypendium,bez wzgledu na jego wysokość, akurart wprzypadku Adama nie jest to kwota symboliczna,(życzę Adresatom tego postu łacznej sumy rocznie);
  Najważniejszym problemem po olimpiadzie, a zwłaszcza po zakończeniu kariery sportowej przez ADAMA nie jest dla mnie Jego status materialny, lecz społeczno-zawodowy, nad tym nikt na razie nie zastanawia się. Kumulując "dutki" i wszelakie dobra, rozliczając Mistrza z wyników jakoś nie myśli się o tym. Potem, tak skrojony garnitur może uwierać.O potrzebie rozwoju osobistego zawodnika i stworzeniu takiej możliwości realizacji nikt jeszcze ze sponsorów i działaczy nie pomyśłał. Troska forumowiczów o przyszłość (na razie materialną) Adama jest tego pośrednim, ale ważnym sygnałem.

 • jozek_sibek redaktor
  Małysz i inni.

  Dużo tu się dzisiaj pisze na temat słabej formy A.Małysza.
  Nie tylko nasz Adaś ma problemy,ale i inni.
  Przyjżyjmy się takiej potędze w skokach jak Austriacy.
  Austriacy w TCS mają 8 zawodników,i aż połowa z nich mogła wygrać cały turniej.
  Już w 1 konkursie 2 ich faworytów -Morgenstern i Loitz-nie weszło nawet do finałowe 30 i przestało się liczyć w walce o zwycięstwo.Morgi w poprzednim sezonie w tym turnieju zajął 3 miejsce o 0.3 pkt. przed Małyszem.
  A główny faworyt do wygrania 1 konkursu TCS Widoelzl-dał plamę dzisiaj,przegrywając pojedynek z kiepskim ostatnio Bystoelem i nie zmieścił się w 5 przegranych(był 6 z przegranych). Miał pecha ,bo wyeliminował go, dopiero skaczący jako ostatni zawodnik konkursu Kasai z Japoni. Tym sposobem, 3 dobrych Austriaków, zostało wyeliminowanych z walki o zwycięstwo w turnieju.
  O Hoellwartcie-2 miejsce w TCS w poprzednim sezonie, nie ma co wspominać -od początku sezonu cieniutko.
  Co prawda, dzisiaj w finałowej 30 było aż 5 skoczków tego kraju,ale przegrali z kretesem z zawodnikami Finlandi.
  Sam Ahonen, zdobył tylko 5 pkt. mniej, niż cała 5 Austriaków.
  Stracili dzisiaj prowadzenie w Pucharze Narodów na rzecz rywala.
  Austria TCS 2005/2006r.
  Kofler -15 i 6
  Koch -23 i 11
  Hoellwarth -25 i 19
  Widhoelzl - 6 i 31
  Loitzl -39 i 18
  Morgenstern 36 i 25
  Schneider -37 i 47
  Thurnbichler-62 i 36
  Wyniki fatalne jak na taką drużynę.
  Na 16 startów tylko 2 miejsca w 10 !!!! 2 razy 6 miejsce.

 • Forest początkujący

  To z dzisiaj z Ga-Pa. Czyż nie jest to perfekt w locie? Co się w końcu z tymi nogami ma? http://i.wp.pl/a/f/pjpeg/9005/skoki_ga_pa_trening_malysz_leci2_384.jpg

 • Forest początkujący
  @harry

  Przepraszam bardzo ja nikogo nie wyśmiewam bo każdy ma prawo do wolnego wyrażenia swojej opinii. Może trochę w dziwny sposów, ale chciałem wtedy poprostu się dowiedzieć o co ci chodziło. Bo ja mam wrażenie że Kuttinowi właśnie o powrót do "starych metod" czyli do niskiej sylwetki dojazdowej. A teraz to już nic nie wiem. Inna sprawa to reszta sztabu ktrego tak bardzo potrzeba.

 • anonim
  TERRIBLE

  Z konkursu na konkurs coraz gorzej.Nie wiem co się z nimi dzieje.Innym jakoś się udaje,tylko jak zwykle Polakom wiatr w plecy.Kiedy będzie tak, jak kiedyś??? Chyba dopiero jak Klimek dorośnie...

 • harry stały bywalec
  Kazdy gra w co innego

  :@Arek

  Ten wywiad ktory zacytowales to jest potwierdzenie moich wczysniejszych wypocin . Dodam tylko do tego :

  Adam gra w ocyko dzis21 w Insbrucku zapewne trafi perskie oczko 22
  Kuttin jak widac z wywiadu gra w DURNIA-tez gra dla laikow gier.

  Panie Tajner umie pan grac w POKERA?


  Wie pan kto umie? To ten sam ktory stal obok Malysza gdy ten najezdzal na PANA . Pamietam doskonale ten moment. Tej usmiechnietej michy nie zapomne.

  . Tak pieknie falowaly Elanki na nogach Malysza a teraz na nogach Jandy.
  Panie Kuttin narzeka pan na Fischery?--No przeciez jest pan specjlista od nowinek i sprzetu tak gadal dzis Szaranowicz---wierzyc temu "znawcy" skokow? Adam sobie na sile ich nie zalozyl. Zalozyl je i po sukcesach. To ma byc ta panska specjalnosc czy specjalnosc do robienia kasy. Ile wzieliscie z Edim kaski od Fischera ? a teraz Adam musi sie tulc bez formy po TCS. Przeciez to meka dla niego . Widac to.

 • air show początkujący
  Ushuaia

  Adamowi w przypadku wygrania olimpiady nie grozi los Bobaka. Premia za wygraną i nowe kontrakty dla mistrza olimpijskiego wynagrodziłyby mu ewnetualne straty. Tylko, że nawet jakby Adam przestał teraz skakać w zawodach i zabrałby się za treningi nie ma za dużych szans na złoto olimpijskie.

 • air show początkujący
  ADRIAN12324

  Na Żołądzia, a już na pewno na Blecharza nie ma co liczyć. Oni nie rzucą wszystkiego, żeby pomagać Adamowi, bo my tak chcemy.

 • anonim
  pomóżmy adamowi

  Ludzie,pamietacie co mówił Kuttin na początku sezonu-forma będzie już na TCS a widzicie co jest.Jedyną nadzieją dla adama jest już tylko opuszczenie pozostałych konkursów TCS i wyjechanie wraz z Janem Szturcem, Tajnerem, Żołądziem i Blecharzem do Ramsau i spokojny trening i eliminowanie błędów.Co do sprzęt to myśle że nie odgrywa dużej roli.Jeśli Adam będzie w formie to nie wazne na jakich nartach będzie skakał.KUTTIN MUSI ODEJŚĆ !!!!!!!!!!!!!!!!!

 • anonim

  Trenerowi też potrzebne nowe buty ale chyba betonowe.

 • anonim
  skoki

  WKLEJAM WAM TO CO DZIS PO KONKURSIE POWIEDZIAŁ KUTTIN. PRZECZYTAJCIE TO SOBIE I SAMI WYCIĄGNIJCIE SOBIE WNIOSEK. CIEKAWE CO WAM Z TEGO WYJDZIE!?
  Nie wiem, co się dzieje. Wszystko się cofa, zamiast iść do przodu. Musimy sporo zmienić. Adam musi wreszcie znaleźć czucie. Tego lata próbowaliśmy wielu rzeczy. Ale zawsze najważniejsze dla mnie było, żeby zawodnicy czuli się dobrze, komfortowo. Ja nie zwalam winy na sprzęt albo pogodę. Ale po prostu musimy zmienić coś, żeby to czucie wróciło. Żeby skoki nabrały wyrazu. Muszę porozmawiać z Adamem, to nasz najważniejszy człowiek. Dla mnie nie ma możliwości, by Adam nie skakał w Innsbrucku czy Bischofshofen. Nie chcę zmieniać planów. Nie będziemy czekać do następnego tygodnia. Reakcja musi nastąpić natychmiast. Pierwszy skok nie był zły technicznie. Odbicie nie jest problemem. Ale cały system nie działa w locie. Hautamaeki np. lata. I dlatego musimy wszystko pozmieniać. Zobaczę, co Adam chce. Nie wiem, czy uda się gdzieś znaleźć skocznię, by w poniedziałek potrenować. Chcę zmienić Adamowi buty i narty. Żeby odnalazł to czucie. Austriacy mają w tym sezonie nowe buty, Rosjanie też. Bo denerwuje mnie to, że skacze dobrze technicznie, a ląduje dziesięć metrów bliżej niż najlepsi. Chcę, by narty były mniej agresywne, by po wyjściu z progu nie szły tak bardzo do góry.

 • Ravi początkujący
  @air show

  Do głowy przychodzi mi tylko, a może i aż, Jan Szturc

 • anonim

  Mówi się trudno;((( pozostała olimpiada i loty.

 • anonim
  TCS

  Uważam, że TCS nie powinien się zaliczać do PŚ. Powinny być oddzielne kwalifikacje. Tak byłoby najsprawiedliwiej.

  A wracając do tematu Małysza. Skoro ma się nie wycofywać to najlepiej niech nie skacze w kwalifikacjach. Trafi na jakiegoś mocniejszego przeciwnika i może to być taki motor napędowy. Chociaż wiem, że bez formy ciężko jest mówić o dobrym skakaniu. Moim zdaniem w Insbrucku Adam powinien być w pierwszej 10-tce. Rok temu przegrał tu tylko z Ahonenem i jest rekordzistą tej skoczni (jest to rekord ustanowiony latem).

 • anonim

  Tajner wracaj ????????

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).