Nowa posada Reinharda Hessa

 • 2003-04-16 21:16
Były trener niemieckiej kadry skoczków narciarskich będzie koordynował szkolenie zawodników z Niemiec. Mimo iż Niemiecka Federacja Narciarska proponowała mu przedłużenie dotychczasowego kontraktu, w sobotę szkoleniowiec podał się do dymisji. Od tej pory Hess będzie czuwał nad rozwojem wszystkich niemieckich skoczków, a kadrą narodową zajmie się Wolfgang Steiert.

"Postanowiliśmy nieco zmodyfikować styl pracy z grupą skoczków i strukturę trenerską. Rola trenera-koordynatora, którą będzie pełnić obecnie Hess znacznie wzrośnie. Do niego będzie należeć wyznaczanie wszelkich standardów związanych z pracą treningowo-metodyczną. Będzie czuwał nad rozwojem wszystkich skoczków. Za wyniki i pracę z kadrą A będzie odpowiedzialny Wolfgang Steiert"- informuje sekretarz generalny DSV, Thomas Pfueller.

Niemiecki trener opuścił kadrę narodowa w nieprzyjemnej atmosferze. Czołowi zawodnicy nie chcieli dłużej pracować z Hessem. Powodem tego był fakt, iż między zawodnikami a trenerem brakowało zaufania i wzajemnej akceptacji. Po stronie Svena Hannawalda, Michaela Uhrmanna, Martina Schmitta i Georga Spaetha jest Dieter Thoma: "Hess nie rozumiał zawodników, nie interesowały go ich codzienne problemy. Wymagał bezwzględnego posłuszeństwa. Był nie znoszącym sprzeciwu dyktatorem. Takie metody pracy musiały doprowadzić do konfliktu z podopiecznymi".

Innego zdania jest Jens Weissflog: "Cała sprawa odbyła się za plecami Hessa, który był lojalnym trenerem i zawsze stawał po stronie zawodników". Według byłego skoczka narciarskiego, decyzja o zmianie trenera nie była dobra.

Trudno powiedzieć, kto ma rację. Jak to w takich sytuacjach bywa, prawda leży zapewne gdzieś po środku. Reinhard Hess nie rozstaje się ze środowiskiem skoków narciarskich, jednak znajduje teraz w zupełnie innej sytuacji niż w poprzednich latach. Za wyniki niemieckich skoczków rozliczany będzie głównie Wolfgang Steiert. Skoki narciarskie w Niemczech są się obecnie w bardzo trudnej sytuacji, dlatego nowy szkoleniowiec kadry narodowej stoi przed bardzo trudnym zadaniem. W razie niepowodzeń zawodników, to na jego głowę posypią się gromy. Zawód trenera jest bardzo trudnym kawałkiem chleba, o czym wie chociażby trener Polaków- Apoloniusz Tajner. Już za kilka miesięcy przekonamy się, czy decyzja o zmianie szkoleniowca była się słuszna i czy niemieckie skoki wyjdą z głębokiego dołka, w którym aktualnie się znajdują.

simimanka, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4721) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • asia początkujący

  po co te gadki o tym że Hess ma być niby trenerem Polaków jak wiadomo że to nigdy nie dojdzie do skutku?

 • anonim
  ...

  No, racja... To była zapewne plotka... Ale kto wie...

 • anonim
  zz

  tak sie zastanawiam czy moze lepiej byloby zeby oni wogole mieli kogos swiezego,nowego bo czy Steiert im pomoze...zreszta nie wiem..

 • kolesio bywalec
  Jak to było...

  ciekawe, czy Hess miał faktycznie wpływ na trening Hanawalda, bo jego trenerem był Seiert. Jeśłi nie, to rewolucji w wynikach (ani in +, ani in -) nie będzie...

 • anonim
  tgrduuiohxjck

  HESS TO BYŁ FAJNY GOŚĆ ...

 • anonim

  Nie ładnie Sven , nie ładnie.

 • anonim
  Nie wierzę

  Nie wierzę, że Sven był przeciwko Hessowi. Ja lubię ich obu...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).