Czerwone światło dla drużynowego Turnieju Trzech Skoczni

 • 2008-04-19 00:04

Planowany na sezon 2008/2009 drużynowy Turniej Trzech Skoczni w Niemczech nie odbędzie się. Impreza nie natrafiła na zainteresowanie ze strony działaczy Niemieckiego Związku Narciarskiego (DSV), tym samym z jej koncepcją nie zaznajomił się także FIS.

"Niemiecki Związek Narciarski nie skierował w tej sprawie żadnego zapytania, dlatego turnieju drużynowego nie będzie" - powiedział dyrektor PŚ, Walter Hofer.

Według pomysłodawców, Turniej Trzech Skoczni miałby się odbyć na skoczniach w Klingenthal (11. lutego 2009), Willingen (7/8. lutego) oraz na mamucie w Oberstdorfie (13/14. lutego). Teraz już jednak wiadomo, że inicjatywa Niemców upadła i forma turnieju drużynowego nie uatrakcyjni pucharowej rywalizacji w kolejnym sezonie.

Potencjalni organizatorzy turnieju mieli już nawet pomysł jak podnieść jego rangę, aby w jakimś stopniu dorównywała ona TCS. Obok punktów do klasyfikacji Pucharu Świata, drużyna, która odniosłaby triumf w turnieju, otrzymała by specjalną nagrodę. „To byłaby impreza, która by się szybko sprzedała, tak jak Turniej Czterech Skoczni. Oczywiście turniej drużynowy w Niemczech byłby w jakiś sposób konkurencją dla TCS, ale opartą na zdrowej rywalizacji - wyjaśniał w lutym przewodniczący klubu narciarskiego w Willingen. Jeszcze w trakcie sezonu ideę wspierał Walter Hofer, który uznał turniej drużynowy za "wspaniały pomysł".

Miejmy nadzieję, że pomysłodawcy nie dadzą za wygraną i za rok spróbują raz jeszcze zwrócić uwagę działaczy.


Paweł Guzik, źródło: freipresse.de
oglądalność: (8173) komentarze: (11)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Snoflaxe stały bywalec

  a jednak się udało :)

 • anonim
  drużynówki:

  Drużynówki są nieciekawe? Oglądałem dużo ciekawych i nawet ciekawszych od indywidualnych. Nawet jak walczą 2 drużyny o wygraną to wcale nie musi być nudna, tak jak np. Planica 2004. Hehe pamiętam jak w 2005 roku przed każdą drużynówką szybciej mi biło serce :) Drużynówek jest za wiele? Jest tyle co nic, najczęściej 2 w sezonie + 1 MŚ + 1 LGP i tyle, są prawie niezauważalne.

 • Gall początkujący

  To był ciekawy pomysł (szkoda tylko, że wszystko w Niemczech). Dla mnie każdy konkurs jest ciekawy, a to, że drużynówka może być ekscytująca pokazał konkurs w Planicy - był to najlepszy konkurs sezonu, lepszy od wszystkich indywidualnych! :)

 • ~~kibic~~ bywalec

  Drużynówka na zakończenie w Planicy była ekscytująca.

 • Solcia1410 początkujący

  Mnie by się taki pomysł podobał,bo wbrew większości jak widzę,lubię druzynówki,bo mimo ze walczy tylko kilka drużyn to jednak są emocje,bo przecież jeden zawodnim może źle skoczyć i wtedy zaczyna sie cała zabawa;)

 • Nel początkujący
  HAHAHA!

  No i bardzo dobrze że nie odbędzie się jakiśtam "Turniej trzech skoczni"! Dzięki temu będziemy mogli sami zorganizować turniej... ekhm... jednej skoczni...

 • egl początkujący

  bez sensu..w tym turnieju o zwycięstwo walczyły by moze 2 , 3 drużyny a reszta (w tym Polska) już po pierwszym konkursie nie miałaby o co walczyć

 • anonim

  No tak chodzi znowu o pieniądze i sprzedaż czegos, czego to ci Niemcy nie wymyslą aby zwrócić na siebie uwagę?
  Gdzie jeszcze zawodnicy będą zmuszeni skakać aby Niemcy zyskali na widowiskowości ?

  Turniej Trzech Skoczni, wariactwo normalne!

 • BARBP początkujący

  I co jeszcze? Może turniej średnich i dużych skoczni albo turniej Europy pd. lub zach.? Nie lepiej tak jak np. w Formule 1 że tam się walczy o tytuł mistrzowski czyli puchar świata i to jest dla nich priorytetem? Niech zostanie TCS, MŚ i Olimpiada. Po co komu puchar w lotach, turniej skandynawskii czy turniej czterech narodów? Nie lepiej żeby zawodnicy skupiali się najbardziej na PŚ?

 • vero92 weteran

  A mi się ten pomysł nie podoba, co jeszcze wymyślą? Na siłę prestiżu chcą szukać.

 • arcadinho początkujący

  no i bardzo dobrze bo lepsze i ciekawsze są konkursy indywidualne a i tak za duzo jest drużynówek

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).