Lasse Ottesen asystentem Miki Kojonkoskiego

 • 2008-04-24 20:23
ong>Wczoraj Norweski Związek Narciarski ogłosił nazwisko trzeciego asystenta Miki Kojonkoskiego. Został nim Lasse Ottesen, dotychczasowy trener amerykańskich kombinatorów norweskich, a w przeszłości bardzo dobry skoczek, srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w Lillehammer (1994).

Ottesen ostatnie pięć lat spędził w Stanach Zjednoczonych, gdzie pracował jako trener kombinatorów norweskich, natomiast zanim wyjechał za ocean, przez dwa sezony szkolił w tej dyscyplinie swoich rodaków.

Ottesen dołączy do pozostałych dwóch współpracowników fińskiego trenera, którymi są Jermund Lunder i Geir Ole Berdahl. Pierwszy z nich odpowiedzialny jest za grupę z Lillehammer, drugi za ekipę z Trondheim, natomiast Lasse będzie miał pod opieką skoczków z Oslo.

"Będzie ciekawie współpracować z Miką Kojonkoskim, jednym z najlepszych trenerów skoków na świecie. Poza tym ciężko jest przez długi czas przebywać w Stanach, kiedy rodzina została w Norwegii." - powiedział Ottesen w wywiadzie dla NTB.
Barbara Niewiadomska, źródło: www.senior-jumping.de

oglądalność: (5465) komentarze: (11)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Ottesen

  Lasse Ottesen wcześniej był także trenerem skokowym norweskiej kadry w kombinacji i również tam jego praca przyniosła sukcesy. Jednak skąd mogą o tym wiedzieć przeciętni polscy kibice, którzy nosa nie wyściubiają poza jedną dyscyplinę i brak im elementarnej wiedzy na temat innych dyscyplin narciarstwa klasycznego? Przecież pewnie ponad połowa z nich myśli, że mistrzostwa świata są tylko w skokach i nie zdają sobie sprawy że są to mistrzostwa świata we wszystkich konkurencjach klasycznych. Podobnie ma się rzecz zresztą z równie tępymi dziennikarzami sportowymi, z takich gazet jak GW czy SE.

 • Boy profesor

  Amerykańscy kombinatorzy w przeciwieństwie do amerykańskich skoczków odnoszą sukcesy i to nie małe!

 • anonim
  @Luk

  Gdyby Małysz startował w PŚA kombinacji norweskiej, to tez by był ostatni!
  A komentarz dotyczył "mądrego" stwierdzenia, że ktoś nie słyszał o sukcesach amerykańskich kombinatorów norweskich.

 • Luk weteran

  @nieznany

  Gdyby ten Amerykanin startował by w PŚ to by tracił kilkanaście metrów do ostatniego zawodnika.

 • anonim
  @nieznany (*212.160.207.139

  Racja, Amerykanie są kompletnie bez sukcesów w kombinacji norweskiej :P. To trzecie miejsce Demonga w klasyfikacji generalnej PŚ KN to pestka :PPP
  Za to 12 miejsce Małysz i chyba 30 Stocha to niesamowity sukces :PPP

 • anonim

  Z tego co wiem to nie słyszałam o jakichkolwiek sukcesach amerykańskich kombinatorów ...

 • Anonimowy Anonim bywalec
  @Ojciec Marek

  Pomyliło Ci się z 1992 rokiem.

 • anonim

  Yyy, przecież i na dużej i na średniej skoczni, oraz w drużynie srebrne medale w Albertville zgarnął Hoellwarth...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).