Kamil Stoch najpopularniejszy na Podhalu

 • 2008-04-25 12:05

20-letni skoczek z klubu LKS Poroniec Poronin został wybrany najpopularniejszym sportowcem Podhala w plebiscycie "Dziennika" organizowanym już po raz siódmy. Jest to drugi taki tytuł Kamila.

"Bardzo się cieszę z wygranej. Jest to dla mnie tym bardziej cenne, że miniony sezon nie był dla mnie najlepszy. Już w maju mam pierwsze zgrupowanie kadry a urlop planuje dopiero w połowie lipca. Jeszcze nie wiem gdzie pojadę, ale na pewno to będzie typowa laba i wygrzewanie się na słońcu" - cieszył się Kamil Stoch.

Na drugim miejscu znalazła się Katarzyna Wójcicka, reprezentantka Polski w łyżwiarstwie szybkim. Natomiast trzecie miejsce przypadło w udziale unihokeiście Lesławowi Ossowskiemu.

Nie zapomniano także o młodzieży. W kategorii Młodych Asów Podhala zwyciężył cyklotrialista Filip Mrugała, a tuż za nim uplasował się Klemens Murańka. Trzecie miejsce również należało do skoczka narciarskiego, Macieja Kota.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy koejnych sukcesów.


Natalia Konarzewska, źródło: onet/PAP
oglądalność: (5478) komentarze: (30)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek profesor
  K.Stoch w PŚ 2007/2008

  Zajęte miejsca - 58,34,35,34,34,41,18,22,23,25,35,6,19,12,21,25,44,20,52,24,53,23,32,35,30,29,29.

  Słabiutki początek i koniec sezonu.

  *** Komentarz zmodyfikowany przez Moderatora(12), 2008-05-03 12:40:07 ***

 • jozek_sibek profesor
  K.Stoch w PŚ

  2004/2005 - 53 miejsce -- 36 pkt - 3 Polak
  2005/2006 - 45 miejsce -- 41 pkt - 2
  2006/2007 - 30 miejsce - 168 pkt - 2
  2007/2008 - 30 miejsce - 157 pkt - 2

 • anonim

  Myślę,że to wyrożnienie należało się Kamilowi. Miniony sezon był dla niego przeciętny. Trzeba jednak zadać sobie pytanie, czy był w stanie osiągnąć więcej i uwzględnić w ocenie błędy popełnione w czasie przygotowań do sezonu przez szkoleniowców, przemęczenie (był wystawiany do wszystkich Pucharów Świata), podczas Pucharu Nordyckiego skakał mając skręconą kostkę. Sądzę,że utrzymanie przez Kamila 30 miejsca w klasyfikacji Pucharu Świata kosztowało go sporo wysiłku. Należało to docenić.

 • jozek_sibek profesor
  Tak bylo rok temu

  Młody As Podhala:

  1. Łukasz Szczurek -biathlon
  2. Jakub Pawlik - unihokej
  3. Łukasz Rutkowski - skoki narciarskie
  4. Klimek Murańka - skoki narciarskie
  5. Dominika Modzyniewicz - koszykówka
  6. Maciej Chyc Magdzin - sporty motorowe - nagroda specjalna.

 • jozek_sibek profesor
  Tak bylo rok temu

  Najpopularniejszy Sportowiec Podhala 2006

  1. Kamil Stoch - skoki narciarskie
  2. Ewa Pawlikowska - karate
  3. Konrad Niedźwiedzki - łyżwiarstwo szybkie
  4. Łukasz Jarosz - sporty walki
  5. Krystyna Pałka - biathlon
  6. Jan Wegiera - sporty siłowe
  7. Lesław Ossowski - unihokej
  8. Piotr Kostela - unihokej
  9. Katarzyna Wójcicka - łyżwiarstwo szybkie
  10. Magdalena Derezińska - ski-alpinizm

 • krwisty bywalec

  Kamil gratulacje i dwukrotny tytuł tez ma jakies wymogi.On wymaga od ciebie teraz udowodnienia tego ze liczysz sie w swiatowej czołówce;-)

 • Julka początkujący

  Szczere gratulacje dla Kamila i naszych młodych skoczków:)
  Przy okazji życze udanych treningów przed nowym sezonem i udanego urlopu:)

 • anonim
  Tylko dzięki Małyszowi skoczkowie są tak popularni

  Wielkie podziękowanie dla Adama Małysza.
  Gdyby nie on i Jego sukcesy oraz szum medialny wokół skoków, to żaden skoczek nie otrzymałby tego wyróżnienia, ponieważ tak naprawdę ich rywale z innych dyscyplin sportowych mali duzo większe sukcesy w tym roku, tylko z powodu małej popularności medialnej dyscyplin przez nich uprawianych mało ludzi o tym wie i na nich nie głosują.

 • anonim

  Serdeczne gratulacje dla Ciebie Kamilu!

  Powodzenia w nastepnym sezonie!

 • Karola początkujący

  Szczerze ci gratuluję Kamilku! Cieszę się, że wygrałeś już po raz drugi. Należało ci się to, chociaż ten sezon był troszeczkę gorszy od poprzedniego. Następny będzie na pewno o wiele lepszy, może nawet wskoczysz nam na podium :) ? Wierzę, że ci sie to uda! =) Póki co życzę ci udanego urlopu. Trzymaj się!

 • anonim
  Unihokej

  http://www.podhale-sport.pl/s,doc,pol,podsport ,1799,0,30909,1,1799,_ unihokej_polska_slowacja-_wygrana_dopiero_w_karnych..html

 • anonim

  Cyklotrial - to rodzaj kolarstwa polegający na przejeżdżaniu krótkich dystansów, ale posiadających wiele bardzo trudnych do pokonania przeszkód w rodzaju progów skalnych, schodów, beczek, palet, a także w terenie naturalnym (przede wszystkim skały) itp. Do cyklotrialu zalicza się także dyscypliny polegające na wykonywaniu skoków i ewolucji z użyciem roweru trialowego.

  Unihokej - jest sportem drużynowym, w który gra się przy pomocy plastikowych kijów zakończonych kompozytową blendą, dzięki którym w łatwy sposób można operować i strzelać na bramkę przeciwnika lekką, plastikową piłką. Unihokej (zwany również floorballem) jest szczególnie popularny w Szwecji, Finlandii, Szwajcarii, oraz w kilku innych krajach takich jak Norwegia, Polska, czy Czechy. Poza Europą, floorball systematycznie zwiększa swoją popularność w Kanadzie, Singapurze, Japonii, Australii oraz w Stanach Zjednoczonych. (czyli po prostu hokej w hali;)

  żródło: wikipedia.org

 • anonim
  Cyklotrial

  http://www.podhale-sport.pl/s,doc,pol,podsport ,1785,0,28208,1,1785,_ iii_zawody_w_cyklotrialu _nowe_bystre_7_x.html

 • Anika bywalec

  a co to są za dyscypliny, ten unihokej i cyklotrial?

 • Dorota początkujący

  Gratulcje, Kamil! Ta wygrana należała Ci się ! Życzę super urlopu i nabieraj sił, abyś sprawiał radość kibicom na skoczni! Jeszcze raz gratulacje i POWODZENIA!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).