Jerzy Żołądź: "Adam mnie namówił"

 • 2008-07-04 11:10

Profesor Jerzy Żołądź będzie przez najbliższe dwa lata fizjologiem polskiej kadry skoczków narciarskich. Choć nie złożył jeszcze podpisu pod umową o pracę, już od ponad tygodnia przygotowuje plany treningowe dla zawodników.

Profesor zgodził się wrócić do pracy z kadrą, choć od początku, gdy jego nazwisko wypłynęło jak potencjalnego kandydata, był wobec tego pomysłu bardzo sceptyczny. Twierdził, że nie zamierza rezygnować ze swych obowiązków na uczelni i kariery naukowej, a praca z kadrą by tego wymagała. Co zmieniło się, że oferta PZNu została jednak przyjęta?

"Przyjęliśmy taką formułę współpracy, przy której uda mi się pogodzić moją pracę naukową z pracą ze skoczkami. Nie będę na wszystkich zgrupowaniach. Raz na dwa tygodnie będą się odbywać konsultacje w Krakowie, gdzie mieszkam. W ten sposób będę miał nadzór nad szkoleniem od strony fizjologicznej" - wytłumaczył profesor Żołądź.

Spytany, co wpłynęło na zmianę jego decyzji, naukowiec bez wahania odpowiada - "Skłonił mnie do tego osobiście Adam Małysz i jego wyraźna prośba."

Umowa między Polskim Związkiem Narciarskim a profesorem Żołądziem ma zostać podpisana na dwa lata. Oznacza to, że znany fizjolog będzie przygotowywał Adama Małysza do Igrzysk Olimpijskich w Vancouver.


Marcin Hetnał, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5904) komentarze: (22)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • strong return początkujący
  Czy ja coś przeoczyłem?

  Witam po dłuzszej przerwie :)
  Osobiście nie zauważyłem tej wiadomości w głównych sportowych serwisach informacyjnych.Wtedy to i tak nie byłbym zdziwiony,co i tak liczy się tylko Adam i tylko zima.a to jest znakomita wiadomość! Rónocześnie widać ,że Małysz walczy ,walczy o siebie, o danie sobie możliwości na powalczenie o medal w Vanqouver,bez fizjologa w wieku Małysza już się nic nie zdziała,aczkolwiek żadnej gwarancji wyniku nie ma ,natomiast jakaś szansa być musi ponieważ Profesor nie ryzykowałby swoim autorytetem zapewne.

  Jestem z kolei trochę sceptycznie nastawiony do pracy Żoładzia z resztą skoczków,gdyż nie starczy mu czasu,a poza tym Adam jest gwiazdą i wszystko kręciło się wokół niego,zresztą zdanie powyżej mówi wszytko,a mianowicie wracam TYLKO I WYŁACZNIE DLA ADAMA!

 • Beti początkujący

  No chociaż tyle dobrze, że którąś z obietnic udało się spełnić...a i to nawet nie jest zasługą obiecującego "cuda wianki" pana Tajnera...

 • maja88 bywalec

  Super, że Adamowi udało się namówić profesora do współpracy:)

 • motylek_ja bywalec

  o/t

  zupelnie z innej beczki
  ale w finale Wimbledon
  Wiliams-Wilams
  gora Venus!
  wygrala po raz 5ty!

  coraz bardziej lubie te liczbe....
  w skokach tez przyniesie nam, polskim kibicom
  i fanom Adasia wieeeeeeeeeeele radości!
  Pamietajcie- p i ą t k a!
  :D
  cdn.

  ps. a profesor jest dobrym znakiem dla tego.:D

 • Fanka Adasia początkujący
  Hanah

  Brawo Adamie,Ty wiesz co jest dobre dla Ciebie i naszej kadry. Szkoda, że nie wszyscy to wiedzą.

 • Andy początkujący

  A mnie tylko ciekawi, jak wysoko Adaś musiał przekonywać?!

 • małyszoklimek początkujący

  No nareszcie, się zgodził! Wiedziałem że adam go namówi

 • anonim

  Bardzo się cieszę że profesor Żołądź będzie współpracował z naszą kadrą.

 • Julka początkujący

  Adam ma zatem ogromny dar przekonywania.
  Cieszę się, ze nasza kadra bedzie pracowałą z tak dobrym fachowcem.

 • anonim

  Przecież pisza, że przygotowuje plany treningowe dla zawodników.
  On zajmie się całą kadrą, natomiast Adamem w szczegolny sposób, tak mi sie wydaje,
  Adam ma 30 lat i potrzebuje innego trybu przygotowania.

 • anonim

  Widać, że Adam mu ufa i wierzy, że on może coś zmienić w polskiej kadrze, zmienić polskie skoki.

 • Luk profesor

  Dobra, dobra, ale polskie skoki to nie tylko Malysz. Mam nadzieję, że z pozostałymi kadrowiczami będzie tak samo pracował jak z Adamem

 • indor_ weteran

  Adam jest niesamowity. Tak szybko przekonał Żołędzia.
  Zresztą Adam zawsze taki był.

 • anonim

  Adam, dobrze, że jeszcze jestes i nie odszedłeś ze skoków. Dopiero po zakończeniu Twojej kariery będzie mozna oszacować ile znaczyłes dla tej dyscypliny w Polsce. Nie odchodź, dopóki nie wyrośnie Ci godny nastepca;) Życze owocnego przygotowania do sezonu zimowego. Szac. JK

 • vero92 weteran

  Adaś zawsze zrobi swoje.
  Jak Adam sam prosił to jednak aby było dobrze Żołądź jest praktycznie konieczny.

 • Doroteusz początkujący

  ma Adaś dar ;D

  cieszę się, że profesor będzie z nami współpracował. To najlepsza wiadomość od jakiegoś czasu ;D

 • Anika bywalec

  Bardzo się cieszę z takiego obrotu sprawy.
  Powiało optymizmem :)))

 • Skandinavia początkujący

  Tak myślałam że to tylko dzięki Adamowi. Bo kto dałby się namówić PZN? ;)
  Tylko szkoda, że profesor nie będzie na wszystkich zgrupowaniach. Może nie ma takiej potrzeby, ale zawsze byłoby lepiej, gdyby fizjolog był dyspozycyjny. A tak to pewnie dla profesora Żołądzia ważniejsza od skoczków będzie praca naukowa. Obym się myliła. Zobaczymy.

 • anonim

  Adam powinien dostac następny złoty medal, ale tym razem za umiejętnośc przekonywania, zresztą jak mozna mu cokolwiek odmówić ?

  To głównie od Profesora bedzie zależało jak Adam bedzie miał dozowaną siłę i kiedy ile i kiedy ma oddawac skoków na treningach i w ilu zawodach wystapi.
  Z nieoficjalnego żródła do mnie dotarło, że w LGP ma wystapić w 4 konkursach, w Zakopanem 2 razy napewno, natomiast gdzie jeszcze ? tego nie wiem !
  Ale to narazie takie pogloski, zobaczymy.
  Gdyż najważniejsza jest zima.

 • magdalenka początkujący

  Dziękujemy Adam!To cudownie ,że Jerzy Żołądź znów współpracuje z kadrą!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).