Strona główna • Puchar Kontynentalny

PK w Sapporo: Triumf Leitnera, Murańka drugi!

Clemens Leitner został zwycięzcą sobotniego konkursu Pucharu Kontynentalnego na Okurayamie (HS137) w Sapporo. Reprezentant Austrii zwyciężył po skokach na odległość 134,5 m i 137 m. Drugie miejsce zajął Klemens Murańka. Pucharowe punkty zdobył także Paweł Wąsek.

Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdował się Klemens Murańka. Reprezentant Polski poszybował na odległość 135,5 metra i wyprzedzał o 0,1 punktu Clemensa Aignera (137,5 m).

Na siódmej pozycji sklasyfikowany był Clemens Leitner (134,5 m). Austriak pokonał jednak rywali dzięki finałowej próbie na 137 metr. Tym samym triumfował na Okurayamie z przewagą 7 punktów nad drugim Murańką (130 m). Na najniższym stopniu podium stanął Japończyk Taku Takeuchi (131,5 m i 130 m).

Czwarte miejsce zajął Anders Haare (125,5 m i 132 m), piąty był Hiroaki Watanabe (128 m i 129,5 m), a szósty Clemens Aigner (119,5 m w finale). Czołową dziesiątkę konkursu uzupełnili Anze Semenic (126 m), Peter Resinger (124,5 m), Ziga Jelar (119 m) oraz Martin Hamann (124,5 m).

Do finału awansował jeszcze jeden reprezentant Polski. Paweł Wąsek po skokach na odległość 123,5 m i 103 m zajął dwudziestą trzecią lokatę.

Tomasz Pilch (95 m) zakończył konkurs na czterdziestej pierwszej pozycji. Czterdziesty czwarty był Kacper Juroszek (87,5 m).

Cały konkurs rozegrano z 10. belki startowej.

Dzięki wygranej w Sapporo, Clemens Leitner umocnił się na prowdzeniu w Pucharze Kontynentalnym. Austriak ma na swoim koncie 585 punktów i wyprzedza Taku Takeuchiego (474 pkt.) oraz Clemensa Aignera (398 pkt.). Klemens Murańka z dorobkiem 154 punktów zajmuje czternastą pozycję.

Na niedzielę zaplanowano drugi konkurs na Okurayamie. Początek zawodów o 2:30 w nocy czasu polskiego. Godzinę wcześniej rozpocznie się seria próbna.