FC w Villach: Zwycięstwo Woergoettera, Pilch dziewiąty, pięciu Polaków w finale

Marco Woergoetter wygrał sobotni konkurs FIS Cup w austriackim Villach (HS98). Reprezentant gospodarzy triumfował dzięki skokom na odległość 96 m oraz 98 metrów. Dziewiąte miejsce zajął Tomasz Pilch. Pucharowe punkty zdobyło pięciu Polaków.

Na półmetku konkursu prowadził Marco Woergoetter. Młodzieżowy mistrz olimpijski poszybował na 96 metr i wyprzedzał Petera Resingera (94 m) oraz Tima Fuchsa (95,5 m). Czwarty był Mark Hafnar (92,5 m), piąty Zak Mogel (94 m), a szósty Josef Ritzer (93 m).

Awans do finału uzyskało pięciu Polaków. Dziesiąty był Jarosław Krzak (91 m), jedenasty Tomasz Pilch (91,5 m), dwudziesty piąty Szymon Jojko (87 m), dwudziesty ósmy Mateusz Gruszka (88 m), a dwudziesty dziewiąty - Adam Niżnik (89,5 m).

Kacper Stosel wylądował na 77 metrze i zakończył konkurs na siedemdziesiątym siódmym miejscu.

W finale Marco Woergoetter przypieczętował zwycięstwo lotem na 98 metr. Austriak pokonał Petera Resingera (95 m) oraz Marka Hafnara (95,5 m). Tuż za podium znaleźli się Tim Fuchs (95 m), Josef Ritzer (94,5 m) oraz Thomas Lackner (97 m).

Tomasz Pilch po skoku na odległość 95,5 metra zakończył zawody na dziewiątej pozycji. Osiemnasty był Adam Niżnik (93,5 m), dwudziesty trzeci Mateusz Gruszka (90,5 m), dwudziesty siódmy Szymon Jojko (89 m), a dwudziesty ósmy Jarosław Krzak (84,5 m).

Cały konkurs przeprowadzono z 7. belki startowej.

Liderem cyklu pozostał nieobecny w Villach Stefan Rainer (772 pkt.). Austriak przed finałowym konkursem wyprzedza o 15 punktów Tima Fuchsa (757 pkt.). Trzeci jest Maximilian Steiner (631 pkt.), a czwarty Adam Niżnik (480 pkt.).

Finałowe zawody sezonu 2019/2020 w ramach cyklu FIS Cup odbędą się w niedzielę w Villach o 10:30. Początek serii próbnej o 9:00.